Tokarka

Niezbędne narzędzia
Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Tokarka

Postautor: Fabrykator.pl » 15 sie 2013, 20:25

Nowy nabytek w firmie. Jeszcze nie uruchomiłem z braku czasu, ale jeśli ktoś coś wie na temat tego sprzętu i "co zrobić na starcie" to niech pisze - będę wdzięczny. Do rozwiercania zębatek i ewentualnych prototypów jak znalazł.
Jakie noże do niej? Ma ktoś sprawdzoną firmę (z dobrą jakością noży)?
Załączniki
tokarka.jpg

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Tokarka

Postautor: syntetyczny » 15 sie 2013, 21:35

ld550?Albo jakieś takie coś podobnego? I za ile, jeżeli można się pytać:) Wszystkie modyfikacje i takie tam są na cnc.info.pl .Napewno czeka cie, dokładne oczyszczenie, pozbycia się piachu z najgłębszych zakamarków, nasmarowanie, wymiana śrubek, napięcie paska wrzeciennika i uchwyt wiertarski w koniku to lubi być bardzo luźny....
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 15 sie 2013, 22:33

Widzialem rożne wcielenia tej 5-stetki. Swego czasu z makteka chciałem wziąć, ta trafiła przypadkowo - kupowałem mniejszą, która uległa uszkodzeniu w czasie transportu do mnie. Sprzedawca zaproponował model wyższy za niewielką dopłatą i tak kosztowała mnie ona 2700 brutto.

Awatar użytkownika
madix

Postautor: madix » 17 sie 2013, 17:12

Noże Pafana a najlepiej składaki z dobrą płytką.

eightbitter

Postautor: eightbitter » 12 lis 2015, 11:03

Co też poeta chciał przez to powiedzieć? :shock:

freitag

Postautor: freitag » 12 lis 2015, 15:48

Witam,
Mam taką w garażu i sprawdza się naprawdę dobrze. Ale tak jak kol. syntetyczny napisał ZANIM JĄ WŁĄCZYSZ trzeba ją oczyścić zwłaszcza przekładnie i koniecznie wymiana oleju, tak na początek,Bo piachu jest od groma i zalany jeszcze olejem. Dopiero później: kasowanie luzów. Parę fajnych patentów jest na cnc.info.pl, (sam korzystałem na początku ;) ).
pozdrawiam Irek

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 13 lis 2015, 20:45

Z perspektywy czasu ogólnie jestem zadowolony. Mogę śmiało polecić. Nawet 2 śruby kulowe na niej zatoczyłem :)

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 14 lis 2015, 0:40

Bardzo fajna tokareczka sam takiej używam, nadaje się nawet to produkcji seryjnej małych detali z metali kolorowych
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Awatar użytkownika
Hrumque

Postautor: Hrumque » 14 lis 2015, 1:02

freitag pisze: ZANIM JĄ WŁĄCZYSZ trzeba ją oczyścić zwłaszcza przekładnie i koniecznie wymiana oleju, tak na początek,Bo piachu jest od groma i zalany jeszcze olejem.

Znaczy tak jest w nowej tokarce, prosto od sprzedawcy, taki syf? To jakaś dywersja chińczyków na produkcji, czy taki standard jakości? Czy mówimy o jakimś sprzęcie z demobilu, wyciągniętym ze śmietnika historii?

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 14 lis 2015, 11:30

Taka tokarka po zakupie nie nadaje się do użytku. Trzeba ja rozebrać wszystko zmyć pozostałości smaru w sumie to nie smar tylko syf .
dobrze wyczyścić też skrzynie przekładniową z wiór po obróbce. a potem ustawienia tokarki, Z niektórymi tokarkami są problemy nie da się ich dobrze ustawić. Koło zabieraka jest krzywe czy ma bicie itd
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Wróć do „Narzędziownia”