Teensylu 0.8 - podłączenie

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Teensylu 0.8 - podłączenie

Postautor: Fabrykator.pl » 25 sie 2012, 20:19

Poniżej zamieszczam opis wyprowadzeń płytki Teensylu 0.8 przy wykorzystaniu firmware z załącznika (przetestowany, sam używam od jakiegoś czasu w jednej drukarce)
W związku z faktem, że na oryginalnych ustawieniach Teensylu komunikacja z elementami była lekko skopana (dziwne, ale prawdziwe) ustawiłem Teensylu jako Printrboard i poustawiałem wyjścia w Pins.h. W firmware jest już aktywne wyjście na podłączenie karty SD (później zrobię osobny temat do tego). W załączniku źródło które należy skompilować w arduino 1.0
Załączniki
Marlin_Teensylu_ala_Printrboard.rar
(135.53 KiB) Pobrany 308 razy
teensylu_plytka.jpg

swistak

Re: Teensylu 0.8 - podłączenie

Postautor: swistak » 16 paź 2012, 16:45

Gdzie należy podłączyć wiatraczek?

PS. Jakby się ktoś natknął na ten wątek i szukał odpowiedzi to podłącza się go zaraz ponad terminstorem głowicy

Awatar użytkownika
hudyvolt

Postautor: hudyvolt » 22 lis 2012, 10:33

żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Gdzie zaopatrywaliście się w rezonator do tej płytki? Jak zwykle jest jakiś nietypowy i mam trudności ze znalezieniem odpowiedniego.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 22 lis 2012, 11:39

Tego to ja nie podpowiem, bo sam nie kupuję:( Ale możesz kupić typowy i mini kabelkami podciągnąć jedno wyprowadzenie

Awatar użytkownika
hudyvolt

Postautor: hudyvolt » 22 lis 2012, 15:57

no właśnie nie chciałem tak kombinować, ale chyba tylko to mi pozostanie, typowych mam od groma, ale lubię jak wszystko jest tak jak być powinno ;]

martin

Postautor: martin » 24 gru 2012, 16:01

Witam.
Odnośnie rezonatora to link do niego tutaj https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl ... zonator+16. Druga sprawa czy jest to samo. ano nie jest rezonator zastosowany w teensylu 0.8 ma wbudowane jeszcze dwa kondensatory. Co nie mniej nie wpływa aż tak bardzo na stabilność układu jeżeli zastosujemy typowy rezonator.

Pozdrawiam.
Jeśli a oz­nacza szczęście, to a = x + y + z;
x - to pra­ca,
y - roz­rywki,
z - umiejętność trzy­mania języ­ka za zębami.

Awatar użytkownika
szalonyrys

Postautor: szalonyrys » 31 sty 2013, 8:53

Czyli end stopy sa przesunięte o jeden w lewo (ile się wczoraj namordowałem z endstopami :( na projekcie są inaczej podpisane.
Pozdrawiam

http://dnidruku3d.pl/ Blog o druku 3d
Projektuje/Konstruuje/Drukuję/Pomagam/

vomestein

Postautor: vomestein » 09 cze 2013, 9:12

Mam kilka pytań odnośnie elektroniki teensylu z zestawu:

1. Wyprowadzenia na elektronice są: 1B 1A 2A 2B. To znaczy, że 1A 1B i 2A 2B to odpowiedniki pary cewek w silnikach? Czy może 1A 2A i 1B 2B?
2. Podłączenie krańcówek analogicznie do poradnika do Sunbeam C?
3. Kwestia wstępnego ustawienia stepsticków - ustawione są już w jakimś położeniu, bo w obie strony mam ruch. Pytanie, czy zostały już ustawione, czy mam je ustawić? Jeśli tak, to na ile jakie silniki? Wyczytałem tylko, że oś z na max - czyli max w prawo, zgadza się? :)
4. Zworki na elektronice pod stepstickami wszystkie siedzą - tak chyba powinno być? (Ustawienie mikrokroku to jest?)
5. Do czego służy zworka JP32 na środku elektroniki?
6. Czy firmware wymieniony w 1 poście jest już wgrany, czy elektronika jest surowa?
Sorry, że w niedzielę z rana z taką listą wyjeżdżam, ale cóż... Niektórzy nie śpią po nocach i składają RepRapy :)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 10 cze 2013, 8:02

1. jedynki to jedna cewka, dwójki to druga cewka
2. krańcówki podłączasz do 2 zewnętrznych pinów w złączu 3-pinowym
3. stepstiki trzeba ustawić. Wstępnie proponuję 3/4 mocy dla XYE i pełną moc dla Z
4. wszystkie zworki - mikrokrok 1/16
5. to zworka do programowania
6. wgrany firmware testowy. Po złożeniu i tak trzeba przejść przez wgrywanie i kalibrację

vomestein

Postautor: vomestein » 11 cze 2013, 16:57

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)
Jeszcze pytanie odnośnie firmware. Który wgrywać?

viewtopic.php?f=15&t=571
czy
viewtopic.php?f=14&t=297

czy z tego tematu?

Do okiełznania elektroniki potrzebuję Arduino 1.0, teensyduino, Marlina i Sprintera, tak? Trochę się gubię, bo informacji odnośnie firmware jest masa w różnych tematach :) Wartałoby wkleić parę linków w temacie teensylu, żeby były w jednym miejscu jeśli to nie problem :)

Wróć do „Teensylu”