Podpięcie stołu i hotendu do Teensylu

dpix2

Podpięcie stołu i hotendu do Teensylu

Postautor: dpix2 » 25 cze 2013, 13:07

Czesc,

Prosiłbym o szczegółowe informację jak podłączyć:

1.Teensylu do głowicy - z głowicy wychodzą 4 druciki. Mam je równolegle wpiąc do Teensylu - jeżeli tak to do których pinów..?

2. Teensylu do stołu - j.w. do których pinów wpiąć przewody - bo po poprzykręcaniu rezystorów do płyty ALU wyjdą mi dwa przewody?

3. Jakie kable stosować pomiędzy rezystorami? Bo na zdjęciach widzę bez izolacji. Dostałęm z Bibone 8 rezystorów, nie mam miernika żeby mierzyć opory...

Dzięki i pozdrawiam,
Piotrek

dpix2

Re: Podpięcie stołu i hotendu do Teensylu

Postautor: dpix2 » 26 cze 2013, 11:19

..czy to podłączenia rezystorów muszę kupić drut oporowy osobno? Czy użyć tego z zestawu Bibone?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 26 cze 2013, 18:59

z głowicy wychodzą 2 grubsze przewody - te podczepiasz pod grzanie, a 2 cieńsze podczepiasz pod wejście termistora. Z teensylu, przy tych 2 stojących większych tranzystorach wychodzą złącza 4 pinowe. Piny idą parami, tzn 2 z jednego brzegu są ze sobą połączone i 2 z drugiej strony są ze sobą połączone.
Przewody stołu proponuję przylutować do tych pinów a głowicy mogą być wpięte przez złączkę.

dpix2

Postautor: dpix2 » 26 cze 2013, 19:40

Dzieki,
Z mojej głowicy wychodzi łącznie sześć przewodów : 2 cienki izolowane, to pewnie termistor, oraz 4 (po 2 z każde ze stron) druty bez izolacji.
Jak podpiąć się do tych drutów, proszę o dokładne określenie.
Przewód między rezystorami stołu powinienem pozbawić izolacji?

Pozdrawiam,
Piotrek

vomestein

Postautor: vomestein » 27 cze 2013, 5:41

Te druty to nóżki rezystorów. łączysz je ze sobą parami (te druty obok siebie) i do każdej z par doczepiasz po przewodzie, które razem idą do elektroniki. Kolejność podłączenia bez znaczenia. Przewodu między rezystorami stołu raczej nie odizolowuj, chyba że chcesz mieć żywy prąd na stole :)

Wróć do „Teensylu”