teensylu repetier i obsługa g-code

karol125

teensylu repetier i obsługa g-code

Postautor: karol125 » 01 wrz 2018, 16:03

witam,
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich!
Zanim przejdę do mojego problemu jakieś słowo wstępu, a więc już od jakichś 4 lat mam drukarkę 3d mechanika według własnego pomysłu, wszystko działa na elektronice teensylu z marlinem na pokładzie, mam do tego lcd, enkoder i czytnik sd. Już dawno temu wpadłem na pomysł żeby drukarka nie była tylko drukarką a żebym mógł też na przykład podpiąć lutownicę czy dremla i robić płaskorzeźby czy coś. W tym problemie miał mi pomóc konwerter g-code na m-code (coś znalazłem na ruskim necie ale to nie działało) i się poddałem w tym temacie aż do teraz, a powodem tego jest odkrycie repetiera a w zasadzie funkcji umożliwiającej wsparcie frezowania cnc, jednak nie jestem w stanie wgrać na swoje teensylu tegoż repetiera (podczas kompilacji repa wersji 1.0 jest błąd związany z pinem enable karty sd a podczas kompilacji wersji 0,92 sporo więcej błędów ale większość również dotyczy karty sd) nakieruje ktoś co mogę robić źle? Mam świeże wersje teensyduino arduino, o flipie nie ma co wspominać bo błąd jest przy kompilacji a bootloader tak czy siak jest ok. Za każdą pomoc serdecznie dziękuję

Wróć do „Teensylu”