teensy duino 3.2 - czym programować (darmowe, CLI, Windows) ? - jaki program?

teensy-duino32

teensy duino 3.2 - czym programować (darmowe, CLI, Windows) ? - jaki program?

Postautor: teensy-duino32 » 04 lut 2017, 4:53

Witam całe forum!

Jestem nowy, nie wiem czy powinienem pisać tu czy w innym dziale, wszak chodzi o płytkę teensyduino podobną do arduino (w razie czego proszę o przeniesienie).

Do rzeczy: Mam urządzenia oparte o uklady teensyduino 3.2. Muszę pozwolić klientom urządzeń na samodzielne ich programowanie... Do tej pory zmuszałem klientów na moje urządzenia do instalacji na ich komputerach środowiska ARDUINO IDE z dodatkiem do teensyduino. Problem jest taki, że to dla wielu osób pewne utrudnienie i kłopoty z tym związane. Dlatego chciałbym napisać program z GUI (znam kilka języków programowania), w postaci "wizarda", który będzie odpalał inny program (ten którego szukam), najlepiej darmowy i koniecznie uruchamiany z linii poleceń systemu, który pozwoli zaprogramować urządzenie przez użytkowników.... Chodzi o to aby dostępny kod (w języku C) skompilować i wgrać do urządzenia (tak jak pisałem na teensyduino). Program taki musi być na licencji umożliwiajacej go wykorzystanie / powielanie we własnym sofcie (to chyba zrozumiałe), najlepiej w języku angielskim i działać pod Windowsem (najlepiej bez jakichś wymagajacych zależności). Co polecicie Państwo? Chodzi też o w miarę proste reagowanie na błędy, wykrywanie urządzenia (czy jest podłączone do USB), itd. itd.

Dziękuje za wszelkie sugestie i uwagi!

arkomania

Re: teensy duino 3.2 - czym programować (darmowe, CLI, Windows) ? - jaki program?

Postautor: arkomania » 04 lut 2017, 20:19

Witam

Z tego co zrozumiałem chcesz napisać program, a dokładnie IDE programistyczne
służące do programowania Teensy, wykorzystujące w tle gotowe narzędzia uruchamiane
z tzw. wiersza poleceń. Na przykład kompilatora, programatora, itp.

Takim programem jest właśnie ARDUINO IDE stworzone przez grupę włoskich entuzjastów procesorów
AVR Atmela. Oni napisali własne IDE wykorzystujące gotowe podprogramy takie jak:
kompilator języka C++ avr-gcc compiler (GNU)
program do programowania i komunikacji z procesorami avr: avrdude (GNU General Public License v2 or later).

Napisanie własnego programistycznego IDE do duże wyzwanie.

z pozdrowieniami Arkadiusz G. arkomania

Wróć do „Teensylu”