Wgrywanie Firmware - Instrukcja

kulek

Re: Wgrywanie Firmware - Instrukcja

Postautor: kulek » 01 maja 2013, 1:54

Ok, poszło jedynie poprzez arduino 1.0, żaden inny nie chciał przejść weryfikacji. Cały czas używałem wersji 1.0.4 do mojego arduina, do drukarki będzie teraz osobny =]

Awatar użytkownika
laber

Postautor: laber » 22 lip 2013, 17:22

Mam problem ze znalezieniem Marlin.ino, znajduje np Marlin.h albo Marlin.pde. Jak na razie jestem po instalacji Teensyduino i po ustawieniu parametrów, u mnie np com4 jest :D ściągam od u-desing pakiet programów drukarki. Ktoś wie gdzie może się znajdować plik Marlin.ino?

System operacyjny Vista x86
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 22 lip 2013, 19:29

A skąd ściągnąłeś firmware? Jak nie masz .ino - wczytujesz .pde. Wnioskuję, ze ściągnąłeś nowego Marlina z githuba skoro masz .pde - z subnbeam nie będzie pracował, bo są inaczej piny rozlokowane w pins.h. Jeśli nie jesteś obeznany jak edytować pins.h, to polecam na start
viewtopic.php?f=45&t=411

Awatar użytkownika
laber

Postautor: laber » 22 lip 2013, 20:41

Z tego tematu pozwoliłem sobie ściągnąć viewtopic.php?f=45&t=2018&p=18285&hilit=pakiet#p18285

Zieleniałem już całkowicie, już nie wiem co i jak o.O
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
laber

Postautor: laber » 22 lip 2013, 21:16

Teraz mi płytka nie chodzi ...
wgrałem program, uruchomił mi się tensyduino, komputer przestał łapać płytkę, sprawdziłem na 3 komputerach i nic.
Wszystkie pliki zostały ściągnięte z forum.
Ktoś wie jak to odkręcić ?
Pozdrawiam.

Smektalski

Postautor: Smektalski » 25 paź 2013, 20:57

Nie wiem czy rozwiązałeś swój problem, ale gdyby ktoś więcej miał taki problem to ...

Gdy komputer nie widzi płytki, zarówno ze wsadzoną zworką jak i ściągniętą to znaczy, że padł tzw. bootloader czyli kod odpowiedzialny za wystartowanie firmware'u (np. bibone0023, Marlin, Sunbeam_Zestawy). Moim rozwiązaniem tego problemy był zakup programatora > USBASP < (w większości sklepów elektronicznych), podłączenie komputera (USB) do płytki Sunbeam (portu ISP - to takie 6 wystających pionowo pinów). Pierwsza rzecz to sprawdzenie komunikacji z procesorem, jeżeli jest to kamień z serca. Druga rzecz to wgranie przez program np. AVRdude nowego firmware na płytkę. Po resecie płytki, pojawiła się komunikacja między komputerem, a płytką przez USB<->USB

Od razu zaznacze, że programowanie przez programator to:
- znalezienie i instalacja dodatkowych sterowników programatora
- znalezienie i zrobienie kabelka do podłączenia płytki do komputera (na programatorze jest 10pinów, na płytce 6pinów)
- instalacja i obsługa programu AVRdude, który jest w formie konsoli, ale tutaj polecam stronę http://diy-elektronika.pl/1361-avrdude- ... jak-uzywac

W sumie nie wiem jak można uszkodzić płytkę, ale jeżeli tak sie zrobi, to sprzedawca nie bierze tego na gwarancji.
--
MS

sonicblack

Postautor: sonicblack » 03 sty 2014, 23:15

Witam grono forumowiczów. Od kilku dni zmagam się z uruchomieniem i przywróceniem do pełnej użyteczności zestawu bibone na elektronice Unique One.
Doszedłem do etapu gdzie w menadżerze port USB jest zainstalowany, przechodzę do etapu
FLIP

1. wyciągnąć zworkę BOOT
2. nacisnąć RESET (w menadzerze urządzeń powinno wskoczyć AT90USB128) i TU PROBLEM nic się nie pojawia w managerze a dioda na elektronice gaśnie.
Patrząc na wskazówki kolegi Smektalski należałoby wgrać bootloader
Od razu zaznacze, że programowanie przez programator to:
- znalezienie i instalacja dodatkowych sterowników programatora
- znalezienie i zrobienie kabelka do podłączenia płytki do komputera (na programatorze jest 10pinów, na płytce 6pinów)
- instalacja i obsługa programu AVRdude, który jest w formie konsoli, ale tutaj polecam stronę http://diy-elektronika.pl/1361-avrdude- ... jak-uzywac

ze znalezieniem programatora i sterowników do niego problemu nie widzę ale na wyposażeniu standardowym programatorów są kable z 10 pinami KANADA a na płytce jest 6.
http://allegro.pl/programator-usb-isp-a ... 30505.html
Pytanie co w tej sytuacji czy ten kabel się nadaje czy trzeba go przerabiać ewentualnie dokupić inny. Jeżeli przerobić to w jaki sposób, a może są programatory z 6 pinami?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 04 sty 2014, 10:06

Skoro port USB i elektronika jest widoczna, to znak, że jest komunikacja. Na tym etapie bym nic nie kombinował z bootloaderem bo nie ma potrzeby. Bibone i unique one? Elektronika była kupowana osobno bo razem nigdy nie bylo sprzedawane :roll:
Która dioda na elektronice gaśnie? Na unique one jest tylko jedna potwierdzająca zasilanie, więc jeśli gaśnie, to znak, że nie ma zasilania.

Awatar użytkownika
GigaBajcior

Postautor: GigaBajcior » 04 sty 2014, 10:50

Nie KANADA tylko KANDA ;)
Na 10 pinowym złączy są po prostu 4 GND i jedno wolne. [IMG]http://www.kamami.pl/published/publicdata/BTC10/attachments/SC/products_pictures/orangutan-sv328-kanda.jpg
[/IMG]
Możesz dokupić przelotkę albo podpiąć kabelkami.

sonicblack

Postautor: sonicblack » 04 sty 2014, 13:42

Dzięki za poprawienie oczywiście Kanda pojechałem z rozpędu .
Seryjnie była inna elektronika ale prosiłem o wymianę gdyż w zamiarze będzie używanie dwóch extruderów. Co do zasilania podpinam kabel usb pod elektronikę i komputer wgrywam arduino oraz usb wszystko ok. Zdejmuję zworkę aby wykonać instalację sterownika dioda na elektronice gaśnie przy podpiętym kablu usb do kompa (zakładam z powrotem zworkę dioda świeci)...

Wróć do „Sunbeam”