Wgrywanie Firmware - Instrukcja

kulek

Re: Wgrywanie Firmware - Instrukcja

Postautor: kulek » 28 kwie 2013, 18:36

Arduino

1. zworka BOOT założona cały czas (w menadzerze urządzeń USB Serial COM11) U mnie COM6, ale to chyba ok.
2. wgrać firmware Marlin.ino do Arduino

Skąd go wziąć? Wszędzie tylko .H i .CPP. Jeżeli chodzi o "Sunbeam_Zestawy.ino" to przy jego weryfikacji w arduino wywala mi całe strony błędów na dole:
"cardreader.cpp.o:C:\DOCUME~1\Ja\LOCALS~1\Temp\build9000484116311575026.tmp/cardreader.cpp:214: first defined here
Sunbeam_Zestawy\cardreader.cpp.o: In function `CardReader::initsd()':
c:\arduino-1.0.4\libraries\Sunbeam_Zestawy/cardreader.cpp:141: multiple definition of `CardReader::initsd()'
cardreader.cpp.o:C:\DOCUME~1\Ja\LOCALS~1\Temp\build9000484116311575026.tmp/cardreader.cpp:141: first defined here..." i cała litania dalej

3. Wybrać Teensy ++2.0
3. kliknąć kompilacja
4. uruchomi się tensyduino
5. kliknąć open
6. plik Marlin.cpp.hex przeciągnąć na pulpit

To ja byłem pewien, że to wystarczy wgrać firmware jak w arduinie, może trochę ustawień, ale nie spodziewałem się Hiszpańskiej inkwizycji =]

Ed. Czy może wgrać ten "Sunbeam_zestawy.hex", który właśnie znalazłem?
Ed 2. Jak namierzyć sterownik dla windy XP? Znalazłem jedynie post ze sterami dla win7?

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 28 kwie 2013, 19:53

Instalujesz Teensyduino, który ma sterowniki com-portu dla Windows.
viewtopic.php?f=15&t=1658

Po instalacji teensyduino odpalasz arduino, ładujesz firmware do arduino (cały firmware Marlin, nie plik HEX czy cpp), zmieniasz co potrzebujesz, wybierasz Teenst 2++ w zakładce "Boards" w arduino, naciskasz kompilację (pierwsza ikonka od lewej). Po kompilacji otworzy się dodatkowe okienko "Teensy". W nim naciskasz File --> Open i otworzy Ci się okno, z którego przeciągasz na pulpit plik z końcówką cpp

kulek

Postautor: kulek » 29 kwie 2013, 1:32

Ok, poinstalowałem co trzeba, otworzyłem "Sunbeam_Zestawy.ino", wybrałem teensy++2.0, wszedłem w configuration.h i dałem kompilację.
Wywaliło mi to:
"In file included from c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/Marlin.h:23,
from c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\cardreader.cpp:1:
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/pins.h:790:3: error: #error Oops! Make sure you have 'Arduino Mega' selected from the 'Tools -> Boards' menu.
In file included from c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/Marlin.h:37,
from c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\cardreader.cpp:1:
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h: In member function 'int MarlinSerial::available()':
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:100: error: 'rx_buffer' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h: In member function 'void MarlinSerial::write(uint8_t)':
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:105: error: 'UCSRA' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:105: error: 'UDRE' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:108: error: 'UDR' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h: In member function 'void MarlinSerial::checkRx()':
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:114: error: 'UCSRA' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:114: error: 'RXC' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:115: error: 'UDR' was not declared in this scope
c:\arduino-1.0.4\libraries\Marlin\/MarlinSerial.h:116: error: 'rx_buffer' was not declared in this scope
"
Wybranie innej płytki powoduje inne błędy, żadna nie przechodzi kompilacji. Może trzeba zmienić rodzaj płytki w configuration.h?

Awatar użytkownika
Kolo33
Kontaktowanie:

Postautor: Kolo33 » 29 kwie 2013, 9:13

W aurdino zmieniasz wartosci frimware a gotowy plik wgrywasz tylko flipem gdzieczworka powinna byc wyciagnieta ( jest na plytce tylko jedna)

Jak Krzychu napisal krok po kroku

A schody to dopiero ci sie zaczna z kalibracja ;) inni moga potwierdzic ale nie zniechecaj sie. Potem ladne wydruki rekompensuja wszystkie nerwy :bania
Pozdrawiam
Kolo

kulek

Postautor: kulek » 30 kwie 2013, 21:52

Od dwóch dni siedzę i nie mogę tego rozgryźć. Zainstalowałem pronterface'a, działa, ładnie odczytuje temperaturę ze stołu, ale bez wprowadzenia własnych ustawień wiele nie nawojuję.
Może mam złego arduino, wersję 1.0.4? Znalazłem też że może trzeba zmienić port na inny (aktualnie mam 6) i że w cenfiguration.h przestawić na model 62 (Sanguinololu 1.2)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2013, 22:31 przez kulek, łącznie zmieniany 1 raz.

mały_inżynier

Postautor: mały_inżynier » 30 kwie 2013, 22:18

wgrywasz wygenerowany plik .hex FLIPem przy wyciągniętej zworce w elektronice?

kulek

Postautor: kulek » 30 kwie 2013, 22:33

W tym cała, że nie mogę go wygenerować, gdzieś popełniam błąd i szukam gdzie. Ciągle wyskakuje mi błąd sprzed trzech postów.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 30 kwie 2013, 23:12

A skąd wziąłeś informację, ze trzeba ustawić Sanguinololu? Przecież masz elektronikę Sunbeam. Masz przygotowany firmware, w którym musisz ustawić TYLKO kroki dla silników, obszar pola roboczego i kierunek obrotów silnika. Pobierz dedykowany firmware z tego działu i pracuj na nim. W firmware elektronika ustawiona jest jako Teensylu, czyli 8

kulek

Postautor: kulek » 01 maja 2013, 0:27

Tonący brzytwy się chwyta, więc grzebię po całym necie, szukając innych z takimi błędami. Twojego marlina pobrałem już parę dni temu i cały czas walczę by go zweryfikowało. Przez parę dni powalczę, coś musi się udać.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 01 maja 2013, 0:33

To nie grzeb po całym necie, tylko skup się na dziale Sunbeam na tym forum i uwierz - znajdziesz odpowiedź ;)
Wszystko to co podałem musi zadziałać, tylko nie zmieniaj nagle w firmware, że masz inną elektronikę - wtedy nie zadziała.

Wróć do „Sunbeam”