Sunbeam C i wyswietlacz graficzny

rob11

Sunbeam C i wyswietlacz graficzny

Postautor: rob11 » 31 mar 2014, 9:44

Witam wszystkich serdecznie
Jako że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać, mam na imię Robert zafascynowany drukiem 3d postanowiłem na początku 2013 roku zbudować drukarkę, mechanika powstała bardzo szybko na bazie Mendel 90, elektronika Sunbeam C , ale z dnia na dzień zmieniły się priorytety i drukarka poszła w odstawkę, teraz czas mi pozwolił na dokończenie projektu, drukarka skończona zaczyna pomału drukować i tu mam pytanie do kolegów czy jest możliwość ustawienia Marlina żeby działał z wyświetlaczem dotykowym od Krzyska lub chociaż sam wyświetlacz + enkoder, z wyświetlaczem 4x20 wszytko śmiga jak należy ?
Wgrywałem oprogramowanie ustawione przez Krzyśka wszystko działa ale jest okrojone w ustawienia które można zmienić z poziomu wyświetlacza, nie wiem jak to ustawić w Arduino, czy ktoś pomoże, z góry dziękuję ?

marmlo

Re: Sunbeam C i wyswietlacz graficzny

Postautor: marmlo » 31 mar 2014, 12:06

Z panelem dotykowym do tej elektroniki nie miałem styczności ale ostatnio podłączałem lcd 4x20 do Sunbeam-a C i poszło bez problemów. Jedyny kłopot to musisz przylutować kabelek do nóżki procka aby mieć klik. Jak na focie którą dałem w tym temacie.
viewtopic.php?f=45&t=1620&start=20#p37486
Nikt mi nie odpowiedział ale przylutowałem i działa więc to jest ten pin.

rob11

Postautor: rob11 » 31 mar 2014, 12:43

marmlo pisze:Jedyny kłopot to musisz przylutować kabelek do nóżki procka aby mieć klik.

Tak też to przerabiałem z kabelkiem

rob11

Postautor: rob11 » 14 maja 2014, 8:50

Jako że nikt nie potrafił mi pomóc żeby zadziałał wyświetlacz graficzny na Sunbeam C zrobiłem własną elektronikę, bazowałem na Ramps-ie , jest to Rumba z moimi modyfikacjami, po poskładaniu i zaprogramowaniu wszystko ruszyło od kopa łącznie z wyświetlaczem graficznym, pierwsze testy na stole ok, w sobotę zamontuję w drukarce i zobaczymy jak się sprawdzi.
Załączniki
P11111.jpg

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 14 maja 2014, 10:43

Skoro Marlin już działa... teraz czas byś REPETIER na tym postawił :-)

jakieś dodatkowe fotki opisy schematy gdzieś będą dostępne .. by podejrzeć co nowego i ciekawego - jak wygląda "kompilacja" twoich pomysłów ? :-)

Czy w obwodach zasilania silników są kondensatory na >> 24V ??? przy przewidziałeś zasilenie stepsticków wyższym napięciem niz 12V ?

bo widzę kilka elektrolitów na 16V ..
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

rob11

Postautor: rob11 » 14 maja 2014, 11:34

Wszystko jest przygotowane na zasilanie 24V, tylko jeden kondek jest na 16V to na linii 5V

rob11

Postautor: rob11 » 25 maja 2014, 12:03

Przetestowałem elektronikę w drukarce, nareszcie skończyły się problemy ze skokami temperatury na Sunbeam C miałem nawet do 7 stopni przyzwyczaiłem się, tutaj +- 0,2 stopnia :D , nie muszę już resetować drukarki jak wkładam kartę SD od razu wykrywa, wydruk też się dużo poprawił powierzchnia boczna stała się gładka, chociaż nie mam jeszcze do końca wykalibrowanego extrudera.
Puściłem wydruk około 2 godziny stepstiki bez radiatorów, temperatury na a4988 oczywiście bez wentylatora chłodzącego;
oś X Y około 27stopni
oś Z 48 stopni
stół 27 stopni
extruder 24 stopnie
no i na koniec po przetestowaniu nowej elektroniki tak jak zasugerował kolega SWJ postawiłem Repetiera i już przy nim zostanę :git:

Wróć do „Sunbeam”