Sunbeam rev. B - problem z odczytem temperatury

kozol

Sunbeam rev. B - problem z odczytem temperatury

Postautor: kozol » 25 mar 2014, 22:22

Witajcie.
Składam własnie moją pierwszą drukarkę i natrafilem na dziwny problem.
W ponterface podczas gdy nie mam podłączonego termistora wyskakuje mi komunikat: "Printer stopped due to errors. Fix the error and use M999 to restart. (Temperature is reset. Set it after restarting)" ale doczytałem że to normalne więc podłączyłem kabel od termistora i halo? z 499*C zrobilo mi się 482*C i cały czas komunikat o użyciu M999. Sprawadziłem omomierzem termistor i pokazuje mi nieco ponad 100k. A do tego temp. stołu 0*C bez względu czy jest coś podpięte do wtyku czy nie...

Pytanie: dlaczego temperatura wyswietla mi się tak wysoka (w przypadku głowicy), a nie jakaś normalna? co jest przyczyną i jak można temu zaradzić?
Przy okazji jedyna komenda jaką ponter wykonuje to jazda w kierunku "home", innego ruchu silnikami nie mogę wykonać. Czy to przez te błędy temperatury?

Z góry dzięki za pomoc! :)

Awatar użytkownika
arteq
Kontaktowanie:

Re: Sunbeam rev. B - problem z odczytem temperatury

Postautor: arteq » 26 mar 2014, 7:04

Nie znam Sunbeam rev. B, ale podejrzewam ze nie masz odpowiednio ustawionego firmware. Trzeba w konfiguracji firmware wybrać odpowiedni termistora. Problem z silnikami pewnie też wynika z ustawieniami fw odnośnie krańcówek.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl - technika LED | podzespoły elektroniczne | druk 3D

kozol

Re: Sunbeam rev. B - problem z odczytem temperatury

Postautor: kozol » 26 mar 2014, 21:26

Już sobie poradziłem z problemami.
Pobrałem i zainstalowałem innego hexa i już :D widocznie coś się posypało :oops:
Wątek to zamknięcia :)

Wróć do „Sunbeam”