Drukowanie z karty SD jak powinna byc formatowana karta

tmitoxy

Drukowanie z karty SD jak powinna byc formatowana karta

Postautor: tmitoxy » 21 maja 2013, 11:40

Witam
w zasadzie wszystko w temacie , cały czas nie mogę uruchomić drukowania z karty , jak chcę coś wrzucić na kartę z printface to wywala komunikat nw okienku monitora : Error:volume.init failed

jakieś sugestie, .
Jaki format plików powinna mieć karta ?
Tomek
Drukarka SUNBEAM C Profab 200x200
Zielona energia, panele fotowoltaiczne

Awatar użytkownika
BlazakoV

Re: Drukowanie z karty SD jak powinna byc formatowana karta

Postautor: BlazakoV » 21 maja 2013, 11:44

Niektóre czytniki nie radzą sobie z kartami większymi niż 1GB.

Awatar użytkownika
Sekal
Kontaktowanie:

Postautor: Sekal » 21 maja 2013, 11:57

Sunbeam B napewno nie działa z 8GB a działa z 1GB.

Podobno granicą jest jednak 2GB wynikające właśnie z innego sposobu formatowania. Mi 1GB wystarcza.

tmitoxy

Postautor: tmitoxy » 21 maja 2013, 12:10

Karta 2 SD kingstona
jeszcze raz sformatowałem z pod windows 8 na FAT (czyli na FAT16) i o dziwo poszło
Drukarka SUNBEAM C Profab 200x200
Zielona energia, panele fotowoltaiczne

acc

Postautor: acc » 21 maja 2013, 12:18

Do formatowania kart SD polecam oficjalny SD Formatter - https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/
Pozdrawiam,
Adam

Awatar użytkownika
bogda66

Postautor: bogda66 » 21 maja 2013, 13:05

Sekal pisze:...Podobno granicą jest jednak 2GB wynikające właśnie z innego sposobu formatowania. Mi 1GB wystarcza.

Tak dla waszej wiadomości, nie innego formatowania ale innego sposobu zapisu na kartę (komunikacją z kartą) i wszystkie karty powyżej 2GB są SDHC co oznacza ni mniej ni więcej tylko inny sposób komunikacji, który będzie działał tylko gdy biblioteka będzie to przewidywała.
Na moim sterowniku każda karta działa, jedyny warunek to format FAT16 lub FAT32.

A problem dotyczy bardzie logistyki, coraz ciężej kupić karty na mniejsze pojemności.
RepRap, cel model SU-34 EDF.

yru

Postautor: yru » 21 maja 2013, 13:50

widzialem kiedys 4gb nie SDHC, ale to jakis bialy kruk byl w sumie tylko na slowo sprzedajacemu wierzyc.

kart w okolicach 512-2gb jest sporo w formacie microSD "pokomorkowych" na allegro.

sam bede sie wlansi eprzymierzal do drukowania z karty i mnie by najbardizje ineresowaly konretny techniczne, czyli czy cala karta, czy z tablica partycji, jaki dokladnie numer typu, czy lba, jaki format, czy wielkosc bloku ma znaczneie itp. jak sie nikt nie wypowie, to jak znajde juz info sie podziele.

Awatar użytkownika
poczciwy

Postautor: poczciwy » 21 maja 2013, 14:37

Mam 2 karty 2GB i jedna działa a druga nie pomimo identycznego formatowania FAT16. Działająca to Toshiba kupiona w mediamarcie a nie działająca to jakaś no name. Elektronika Sunbeam B

Awatar użytkownika
bogda66

Postautor: bogda66 » 21 maja 2013, 15:01

yru pisze:... mnie by najbardizje ineresowaly konretny techniczne, czyli czy cala karta, czy z tablica partycji, jaki dokladnie numer typu, czy lba, jaki format, czy wielkosc bloku ma znaczneie itp. jak sie nikt nie wypowie, to jak znajde juz info sie podziele.

No, nie wiem czy ktoś zrozumie to twoje zapytanie, jakie dane i do czego ciebie interesują. Czy chcesz sam napisać driver do karty?

Tak na szybko to ci odpowiem: tak cała karta, tak tablica partycji, numer typu nie jest istotny, lba nie koniecznie, format FAT16 lub FA32( ale tego FAT32 nie jestem pewien), blok ma znaczenie.
RepRap, cel model SU-34 EDF.

Awatar użytkownika
mikun

Postautor: mikun » 05 lip 2013, 23:04

Czy ważne jest jak nazwany jest plik, jakie ma rozszerzenie oraz czy może/musi być w folderze? Już w marcu testowałem kilka kart mSD formatując na fat16 lub 32 i były nici. Wchodząc kręciołkiem przy LCD na opcję zczytywania plików zawsze miałem znaczek folderu i taki znak -> ../ Czy domyślnie w marlinie jest włączona opcja druku z sd? Może mam coś pogrzebane w marlinie? Jest może ktoś na forum komu mógłbym podesłać mojego spakowanego marlina żeby upewnić się że w sofcie jest wszystko ok... nie chce mi się wierzyć że mam sunbeama walniętego bo z tego co pamiętam to piny czytnika kart SD idą prosto do atmegi?

Wróć do „Sunbeam”