Sterowniki Sunbeam / Teensylu

Awatar użytkownika
kostek

Re: Sterowniki Sunbeam / Teensylu

Postautor: kostek » 07 kwie 2013, 12:12

Mam płytkę z procesorem AT90USB 187. Podany przez Krzysztofa sterownik nie obsługuje tego procesora.
Dobry znalazłem tutaj :http://www.pjrc.com/teensy/serial_install.exe
Co ciekawe sterownika nie udało mi się znaleźć u Atmela.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 07 kwie 2013, 14:11

Sterownik com-portu jest w pakiecie Teensyduino. Sterownik podałem poprawny. Na jakim systemie operacyjnym to instalowałeś? Na XP/7 chodzi bezproblemowo

Awatar użytkownika
kostek

Postautor: kostek » 08 kwie 2013, 19:12

Sterownik podałem poprawny

Oczywiście , sporo osób pobrało , nikt się nie skarżył jak póżniej doczytałem.
U mnie jest Windows 7 Professional .
Sterownik do którego podałem link ma jedną zaletę , jest to plik XXX.exe , czyli klikasz i po robocie.
Coś dla leniuszków.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 08 kwie 2013, 20:01

W mnie też Win7Pro na 2 kompach z drukarkami i sterownik instaluje się bez problemu, aczkolwiek każde udogodnienie w stylu " 1 klik i masz z głowy" jest przydatne :git:

Awatar użytkownika
Kolo33
Kontaktowanie:

Postautor: Kolo33 » 09 kwie 2013, 14:36

Krzychu ja mam dwa laptopy na jednym win 7 home a na drugim win 7 pro i na pro nie dzialaly standardowe wiec chyba jestvcos nacrzeczy Kostek masz u mnie :piwo
Pozdrawiam
Kolo

Dark

Postautor: Dark » 02 lut 2014, 12:01

Płytka Sunbeam rev.C, Windows 7 Ultimate 64 .
'
1. Po podłączeniu przez USB urządzenie jest wykrywane jako nieznane urządzenie "Serial - cośtam".
2. Manualna aktualizacja sterownika z posta podanego przez Krzysztofa nie pomaga, gdyż Windows nie rozpoznaje urządzenia.
3. Sterownik umieszczony przez Kostka pomógł zainstalować urządzenie poprawnie

Instalacja TeenSyduino. Zatrzymałem się na poniższym etapie i dalej nic nie rusza. Po wybraniu folderów instalacyjnych Arduino (Mam dwie wersje na kompie) przycisk "Next" pozostaje nieaktywny. A little of helping hand, pls :)
Załączniki
teensyduino.jpg

Awatar użytkownika
mikun

Postautor: mikun » 02 lut 2014, 12:32

Mam deja vu :-) miałem identycznie jak Ty 2 dni temu, robiłem różne kombinacje arduino z teensylu i ciągle brak podświetlenia NEXT, dopiero ściągnięcie najnowszego arduino i teensylu ze stron macierzystych spowodowało, że po podaniu ścieżki w instalce teensylu do arduino podświetlił mi się przycisk NEXT.

edyta:

Uruchamiasz program z prawami administratora?

Dark

Postautor: Dark » 02 lut 2014, 23:11

Nie, uruchamiałem bez praw administratora, ale nawet z nimi nie działało.
Pobrałem Teensyduino w wersji 1.17 uruchomiłem z prawami administratora, doinstalował się jakiś sterownik, pokazał się przycisk "NEXT" i teoretycznie zainstalowało się. Nie wiem czy będzie działać, gdyż posiadam dwie wersje arduino. Taka, która działa pod Win7 i taka, która nie. Teensyduino zainstalowało mi się w folderze tego drugiego.

Dark

Postautor: Dark » 11 lut 2014, 11:41

Wracam do tematu. Nie mogę zainstalować Teensyduino dla wersji Arduino jaką mam zainstalowaną. Jest to, [MOD] Arduino Enhanced Release 1.0.5 for Windows którą można pobrać stąd. Normalna wersja u mnie nie działa.
Teensyduino nie podświetla przycisku "NEXT" w momencie wskazania folderu instalacyjnego.

Przycisk natomiast podświetla się i mogę zainstalować odpowiednie biblioteki dla normalnej wersji Arduino - ale ona u mnie nie działa. Win 7 Ulti. 64 bit.

Wróć do „Sunbeam”