Mendel90 - laickie składanie

stasiek

Re: Mendel90 - laickie składanie

Postautor: stasiek » 10 kwie 2016, 18:29

Tak jak pisze Marcin - lista jest ale pod MDF18 ulega ona częsciowej modyfikacji - chciałem robic taka liste dokłądną ale cześć srubek dobierałem innych a tutaj jakaś docięta a tutaj jakaś inna i taka lista nikomu by nić nie dała
Na pewno zakup śrubki pod wersje "podstawowa" - chyba nawet z listy od Marcina i pogódź się z tym że zostanie sporo :)

A przy okazji mam pytanie
Jako że korciło mnie jakby tu poprawic/utrudnic sobie życie i wydruki zakupiłem MK3Allu i sruby trapezowe od majfredów
ze śrób ich jakości etc jestem zadowolony jednakmój stól w porównaniu do MK2 jaki miałem dotychczas (nie zaizolowany) ma ogromne problemy w nagrzaniu sie do 100stopni a jesli juz osiągnie tą temperature to potrafi po starcie spaść o 2-3 stopnie
Próbowałem robić autotune stołu komendą z reprap
M303 E-1 S60 C3 ale po wywołaniu jej w ponterface startuje i tak i tak mi grzałka extrudera - czy to urok softu Repretier? - na MK2 nie było takich wachań (termistor w MK3 sprawny przy weryfikacji multimetrem i porównywaniu wyników z MK2)

Jak w rumbie podłaczyc pod 24V stół (prócz przelutowania pinów w samej płytce MK3)?
Widziałęm ze moge skorzystać z wyjscia HE2 przestawiając zworka na 24V ale nigdzie w soft-ie do configuracji Repetiera nie mogę znaleźc opcji wyboru źródła zasilania stołu (jak to w przypadku extruderów) - w postach na forum jakie koledzy opisywali dotyczy Marlina i zaczalem sie zastanawiac czy to nie plus Marlina ze pozwala jakąś taką opcje wybrać?
Prosiłbym o łopatologiczna pomoc w tej kwestii kolegów co juz to przechodzili z Repetierem i Rumba - zasilacz modułowy ma na wyjściu 12V i 350W i juz sie zatstanawiałem czy z dwoch wyjsc nie sterować stołu ale nie chce odpalać fajerwerkó przed sylwestrem ;)

No i chyba najdziwniejszy objaw - po zamontowaniu lustra którego uzywałem na MK2 i wypoziomowaniu na rogach na srodku stołu extruder ma wieszą przerwe do stołu niz na rogach? - stól alu przykladany do plaskich powierzchni (parapet/blat kuchenny/etc..) jest prosty. Mozliwe ze lustro się wygieło i wypycha w dół MK3? - spotkał się juz ktos z takim przypadkiem?

Ogólnie jeśli chodzi o czas nagrzewania MK2 była o wiele lepsza pod kątem nagrzewnaia sie do 100-110 stopni
Na MK3 zyskuje prosty stól - ale jak widac nei dokońca z jakichś powodów.
Prosiłbym o pomoc w która stronę ruszyć.

stasiek

Postautor: stasiek » 11 kwie 2016, 15:23

Koledzy ponawiam prosbe o pomoc :(
Czy jedyna mozliwosc przy zasilaczy 12V to przejscie na zasilacz 24V i odpowiednie pozmienianie zworek tak jak Miś to opisał na forum FPV? (zasilacz ma 3 wyjscia 12V z czego jedno nie używam obecnie)

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 12 kwie 2016, 1:48

stasiek pisze:Koledzy ponawiam prosbe o pomoc :(
Czy jedyna mozliwosc przy zasilaczy 12V to przejscie na zasilacz 24V i odpowiednie pozmienianie zworek tak jak Miś to opisał na forum FPV? (zasilacz ma 3 wyjscia 12V z czego jedno nie używam obecnie)
12V i stół typu MK2 to wersja dla cierpliwych. Jak chcesz szybciej, to podkręć zasilacz do 14-15V, albo (niestety) czeka Cie przeprowadzka na 24V.

stasiek

Postautor: stasiek » 12 kwie 2016, 9:52

Dzięki Miś za odpowiedź
Podkręciłem wczoraj swój zasilacz ile sie dało i pluje napięciem max 13,5
czeka mnie z czasem przeprowadzka na większy zasilacz z czasem :(

plusem całej sytuacji jest to ze udało mi się pozbyc fal w osi X - pozostały w osi Y
ale z samej jakości kostki jestem zadowolony - oceńcie czy słusznie koledzy :)
Dwa obrysy - szerokość sciezki mam na 0,34 mimo to ścianki wychodzą w zakresie 0.72-0.75
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo druknąłem obiekt testujacy różne skłądowe druku, co kiedyś Cobra testował
Obrazek
Obrazek

Chyba nie jest źle :)

Wróć do „Mendel90”