Budowa eco Mendla90 na wersji acc fi12 przez świeżaka

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Budowa eco Mendla90 na wersji acc fi12 przez świeżaka

Postautor: syntetyczny » 14 sie 2015, 8:22

Bawi mnie takie podejście. Już kilkanaście osób kupowało ode mnie głowice, bo "już nie mam siły do tego chińczyka". I nie chodzi nawet o jakość wydruku, tylko o to że głowice wykonane są niedbale i bez odpowiedniej precyzji, przez co są awaryjne i często blokuje się w nich drut. Zwłaszcza PLA, przy ABS rzadziej, ale również nie ma co liczyć na wydruki powyżej 6h.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 sie 2015, 9:13

szaman89 pisze:Ludzie nie narzekają na te głowice z alli

No właśnie w tym rzecz, że narzekają. :bania:
(dodano:) Albo może trochę inaczej: nawet niekoniecznie narzekają na głowicę, tylko dziwnym trafem mają jakieś problemy z ekstruzją i się dłuuugo z nimi męczą. Bardzo typowy scenariusz jest taki, że niby głowica działa, niby drukarka już wykalibrowana, niby udało się już zrobić górę niewielkich wydruków, a mimo to nie da się zrobić dużego wydruku (długo drukować), do tego niektóre filamenty sprawiają problemy.

szaman89 pisze:Jeśli chodzi o ich licencję to w to nie wnikam, sprawa chińczyka.

Ciekawa moralność.

szaman89 pisze:Kto gra nie czysto?

No przecież mówię?
- Chińczyk seryjnie robiący produkt, do którego nie ma praw.
- Ludki w Polsce z niezarejestrowaną działalnością gospodarczą.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, 9:39 przez FlameRunner, łącznie zmieniany 1 raz.

szaman89

Postautor: szaman89 » 14 sie 2015, 9:36

syntetyczny pisze:Bawi mnie takie podejście. Już kilkanaście osób kupowało ode mnie głowice, bo "już nie mam siły do tego chińczyka". I nie chodzi nawet o jakość wydruku, tylko o to że głowice wykonane są niedbale i bez odpowiedniej precyzji, przez co są awaryjne i często blokuje się w nich drut. Zwłaszcza PLA, przy ABS rzadziej, ale również nie ma co liczyć na wydruki powyżej 6h.

No i to są argument za tym, żeby zmienić głowicę z chińczyka na coś rodzimego :git:

FlameRunner pisze:
szaman89 pisze:Ludzie nie narzekają na te głowice z alli

No właśnie w tym rzecz, że narzekają. :bania:

Nie wiedziałem o tym, sugerowałem się feedbackiem. Skorygowałem już swoje podejście do głowicy. Dziękuję za to.

FlameRunner pisze:
szaman89 pisze:Kto gra nie czysto?

No przecież mówię?
- Chińczyk seryjnie robiący produkt, do którego nie ma praw.
- Ludki w Polsce z niezarejestrowaną działalnością gospodarczą.

Rozumiem Twój punkt widzenia bo sam prowadzisz działalność i jest to dla Ciebie konkurencja - bardziej lub mniej konkurencja. Z drugiej strony myślę, że na forum jest paru kolegów bez działalności, którzy również odpłatnie wykonują takie rzeczy więc sam wiesz... Każdy orze jak może.
Jeśli chodzi o projekty ogólnie dostępne nie ma mowy o prawach licencyjnych bo zostały udostępnione dla szerokiego grona ludzi. No chyba, że projekt jest chroniony przez prawa autorskie ale wtedy nie jest szeroko dostepny. Ogólnie temat rzeka, zajmuje się zakupem części do maszyn przemysłowych zawodowo i w sprawach licencji i jej braku to jest to czystka kalkulacja klienta i ma on do tego pełne prawo. Może właśnie dlatego moja moralność akurat w tej kwestii nie działa tak jak u Ciebie. Mimo wszystko masz po części rację i szanuję Twoje zdanie.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 sie 2015, 9:48

"No i to są argument za tym, żeby zmienić głowicę z chińczyka na coś rodzimego :git: "
Albo na oryginalną E3D. ;) Swoją drogą uważaj na allegro - niektórzy potrafią oferować podróbę w cenie prawie takiej, jak oryginał.
Oczywiście lama też powinna być jak najbardziej w porządku.

"Jeśli chodzi o projekty ogólnie dostępne nie ma mowy o prawach licencyjnych bo zostały udostępnione dla szerokiego grona ludzi."
https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/ ;)
Mniejsza z dokładnymi nazwami z zakresu praw autorskich, własności intelektualnej itd - nie ulega wątpliwości, że autor projektu nie życzy sobie, by ktoś inny produkował te głowice na sprzedaż.

"Każdy orze jak może."
No wiem, wiem. Przykre jest, że czasem urasta to do dość poważnych rozmiarów, stając się rzeczywistą, nieuczciwą konkurencją dla legalnie działających firm.
(Tutaj już abstrahuję od kolesia od plastików, mam na myśli trochę większych graczy.)
Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, 9:55 przez FlameRunner, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 14 sie 2015, 9:49

Pewnie będzie to nie popularne, szczególnie dla rodzimych producentów, ale takie są prawa rynku. To klient decyduje co i gdzie kupuje.
Nawet w "naszym ogródku" spotkałem się ze stwierdzeniem, że "pewne elementy kupuję od 'Chińczyka', bo robić je samemu się nie opłaca"
Poza tym, wielu z Nas kupuje różne elementy "nieoryginalne", bo są tańsze, a w podobnej jakości. Chociażby części eksploatacyjne (i nie tylko) do swojego samochodu...
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 sie 2015, 9:52

Wiadomo, klient decyduje. Po prostu czasem warto przystanąć i się zastanowić. :git:

szaman89

Postautor: szaman89 » 14 sie 2015, 9:58

FlameRunner pisze:"Jeśli chodzi o projekty ogólnie dostępne nie ma mowy o prawach licencyjnych bo zostały udostępnione dla szerokiego grona ludzi."
https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/ ;)
Mniejsza z dokładnymi nazwami z zakresu praw autorskich, własności intelektualnej itd - nie ulega wątpliwości, że autor projektu nie życzy sobie, by ktoś inny produkował te głowice na sprzedaż.

Nie otwiera mi się ta strona, jestem początkujący w tym temacie więc jeżeli ten projekt jest chroniony prawami autorskimi to zwracam honor.

Artu pisze:Pewnie będzie to nie popularne, szczególnie dla rodzimych producentów, ale takie są prawa rynku. To klient decyduje co i gdzie kupuje.
Nawet w "naszym ogródku" spotkałem się ze stwierdzeniem, że "pewne elementy kupuję od 'Chińczyka', bo robić je samemu się nie opłaca"
Poza tym, wielu z Nas kupuje różne elementy "nieoryginalne", bo są tańsze, a w podobnej jakości. Chociażby części eksploatacyjne (i nie tylko) do swojego samochodu...

No i to jest najprostsze wytłumaczenie jak to działa.

Nadal kieruję się zasadą economic dlatego też pomyślałem, że może zamiast głowicy chińczyka mogę wziąć głowicę od kolegi zdzbana http://allegro.pl/kompletna-glowica-3d-aluminiowa-hotend-1-75mm-i5597951192.html. Widziałem, że kolega Artu zaopatrywał się u zdzbana.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 sie 2015, 10:15

Przecież ta zalinkowana głowica to tania chińska podróbka. :D

szaman89

Postautor: szaman89 » 14 sie 2015, 10:27

FlameRunner pisze:Przecież ta zalinkowana głowica to tania chińska podróbka. :D

Ok :git: myślałem, że kolega zdzban wyłącznie sam wytwarza takie rzeczy :D Sugerowałem się wykonaniem na życzenie kolegi Artu dla jego drukarki. Czyli co? Lama3D najtańsza z sensownych? Oryginał E3D nie pasuje do koncepcji eco :D Wiem wiem, oczekuje gotowych odpowiedź przy wielu informacjach będących już na forum ale mimo to ciężko jest mi dobrać coś sensownego a opinie doświadczonych użytkowników są dla mnie bardzo ważne.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, 10:31 przez szaman89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 sie 2015, 10:30

Niektóre sprowadza, niektóre - zdaje się - robi sam.
Bierz Lamę i tyle. :git:

Wróć do „Mendel90”