Fabrykator.pl - komercja i cenzura

jankess0493

Re: Fabrykator.pl - komercja i cenzura

Postautor: jankess0493 » 30 kwie 2016, 0:42

Skąd w ogóle ta nagonka na fabrykatora itp ;o
Ale ból pewnej części ciała odbija się na "super" wypowiedziach na forum :p

Na pewno konto założone kilka godzin temu i anonimowość przekonują do tej wypowiedzi :bania: :git:

Awatar użytkownika
zelek93

Postautor: zelek93 » 30 kwie 2016, 1:00

babinicz pisze:Stary dobry Krzysztof :bania:

Tutaj też niby Krzysztof ma prawa do usuwania postów? Bo widzę Twój post znikł sam czy sam edytowałeś bo wypeniałeś, że poznają Cię po IP kim jesteś ?! :lol:

Ja stąd znikam, bo nadchodzi szitsztomr :roll:

EDIT:
może dostane warna czy bana, ale gif pasuje do atmosfery jaka panuje na MRR od dawna.
 ! Wiadomość z: robertm
wyluzuj

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 30 kwie 2016, 8:12

Do tej pory ludzi komentujących (którzy zawsze robili bałagan i się zmywali), którzy mieli maile wygenerowane z automatu aby tylko przejść proces rejestracji po prostu usuwałem z forum. Jak widać tutaj administracja nic sobie z tego nie robi, bo i po co skoro się mówi o konkurencyjnym forum ;) Zrzut ekranowy danych z rejestracji Juliana2000 ;)
julian2000_2.JPG

Wnioski wyciągnijcie sami na ile przekazuje on rzetelne informacje a na ile jest to generowane pod publikę ;)

Julianie2000, raz dałeś ciała na Fabrykatorze i zalogowałeś się nie z tego adresu IP co powinieneś ;) Ślad został i to bardzo wyraźny - nim się zacznie bałagan robić, to wpierw trzeba zacząć myśleć jak to robić z głową ;)

Tyle z mojej strony. Na tym kończę, bo nie ma nad czym się rozwodzić. Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia, to niech się ujawni - wtedy wypowiedź potraktuję poważnie.

Awatar użytkownika
Admin2016

Postautor: Admin2016 » 30 kwie 2016, 12:42

Chciałbym doprecyzować pewne fakty, na tym forum nie można pisać postów do chwili aktywacji konta w związku z powyższym nie ma możliwości rejestracji konta na nieistniejący adres e-mail.

Nie rozumiem w związku z tym aluzji o to "tutaj administracja nic sobie z tego nie robi"

Panie Krzysztofie sam Pan raczej doskonale widzi, że nie próbujemy w żaden sposób dyskryminować żadnego z nowo powstałych for na temat druku 3D, gdyby tak było już dawno zakazane zostały by podpisy z odnośnikami "do konkurencji" Sami użytkownicy do chwili gdy nie lamą tutejszych zasad nie mamy podstaw by wykluczać ich konta z dostępu do forum.

Nader zastanawiające jest to w jaki sposób uzyskał Pan ten zrzut ekranu.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 30 kwie 2016, 12:54

Drogi Adminie2016. Jako założyciel tego forum mam dostęp do panelu administracyjnego tegoż forum (pewnie zostanie mi to zaraz odcięte). Dlatego w prosty sposób mogłem sprawdzić rejestrację Juliana2000 i pobrałem zrzut ekranu. Aby uwierzytelnić moją wypowiedź, wrzucam kolejny, z głównego okna - myślę, że nie będzie wątpliwości, ze sobie tego adresu mailowego nie wymyśliłem ;)
zrzut.jpg

Meryler

Postautor: Meryler » 30 kwie 2016, 13:29

Obrazek

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 30 kwie 2016, 15:47

Trochę się niedobrze robi jak się to wszystko czyta - wyluzujcie.
Patrząc zupełnie z boku - moim zdaniem (żebyście widzieli jak to wygląda oczami kogoś zupełnie niezwiązanego z "branżą"):
1. Krzysztof ma pełne prawo reklamować co chce na Fabrykator.pl (i co z tego że komercja i cenzura), kogoś to boli - jeżeli wiecie kogo to napiszcie. Idea konkursu jest fajna i szkoda, że jak zwykle w naszym kraju pojawili się zawistnicy którzy próbują to rozwalić.
2. Krzysztof zachowuje się bardzo nieładnie korzystając z panelu administracyjnego: oddałeś administrację - nie masz uprawnień. Wchodzisz bez uprawnień - są na to paragrafy. To, że ktoś nie potrafił ci skutecznie odebrać uprawnień w systemie nie zmienia faktu że nie miałeś prawa korzystać z panelu. Nie napiszę, co sądzę o takim zachowaniu, bo musiałbym użyć niecenzuralnych wyrazów. Dla mnie byłeś wygrywającym w tej dyskusji do momentu "włamu" na Reprapowo.
3. 3Novatica i tutejszy moderator zachowują się bardzo, bardzo fair. Chciałbym napisać że "duch poprzedniego admina nadal się tu unosi" ale w związku z tym co napisałem w poprzednim punkcie to nie pasuje. Tak trzymać - zyskujecie w moich oczach. Po chwilach zwątpienia (2-3 tygodnie bezkrólewia, które zaowocowały rozmnożeniem forów), widzę że reprapowo trzyma poziom moralny (to się widzi w trudnych momentach).
4. "nie ma możliwości rejestracji konta na nieistniejący adres e-mail" - darujcie sobie: tymczasowy email się zakłada w kilka sekund. Widzę/widzimy (?), że administracja jest, nawet jeżeli to "tylko" Robert ;-)

PS.:
Wszystkim zalecam natychmiastową zmianę haseł i koniecznie posiadanie różnych haseł na wszystkich forach dotyczących druku 3D.
Zaraz ktoś napisze że przecież był/jest adminem to zna wszystkie hasła.

Awatar użytkownika
ptrkchn

Postautor: ptrkchn » 30 kwie 2016, 16:01

McKee pisze:PS.:
Wszystkim zalecam natychmiastową zmianę haseł i koniecznie posiadanie różnych haseł na wszystkich forach dotyczących druku 3D.
Zaraz ktoś napisze że przecież był/jest adminem to zna wszystkie hasła.

Hasła w forach postawionych na bb nie są przetrzymywane w formie jawnej. Czemu siejesz panikę?
:twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 30 kwie 2016, 16:19

Dasz mi jakąkolwiek gwarancję że admin forum nie ma mojego/twojego hasła?
Nawet jeżeli jest trzymane w postaci zaszyfrowanej to przecież można je zapisać w momencie tworzenia konta / zmiany hasła.
Nie wiesz ani ty ani ja co administrator forum zmienił/dodał względem standardowego phpBB.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 30 kwie 2016, 19:18

McKee pisze:Dasz mi jakąkolwiek gwarancję że admin forum nie ma mojego/twojego hasła?
Nawet jeżeli jest trzymane w postaci zaszyfrowanej to przecież można je zapisać w momencie tworzenia konta / zmiany hasła.
Nie wiesz ani ty ani ja co administrator forum zmienił/dodał względem standardowego phpBB.

Dlatego w każdym miejscu logowania należy używać unikatowego hasła. Jak by ktoś bardzo chciał to by zmienił panel logowania na taki, który przy okazji zapisuje wpisane dane gdzieś osobno do bazy, może to być administrator, a może to być włamywacz.

Poza tym to siejesz niepotrzebny zamęt o to.

Wróć do „Archiwum forum”