Fabrykator.pl - komercja i cenzura

Awatar użytkownika
Julian2000

Fabrykator.pl - komercja i cenzura

Postautor: Julian2000 » 29 kwie 2016, 19:36

Fabrykator.pl to jakiś żart. Miało być niezależne forum o drukarkach 3D, a tym czasem jest pole do wstawiania tekstow reklamowych. Myslałem na początku że pomysł z prmocją Plastspawa to fajny pomysl, ale teraz widze, że Pan Krzysztof znalałz poprostu nowe źródło zarobokowania. Dziś jego nowy admin opublikował test filamentu który sprzedaje w swoim sklepie, a próby krytyki takiego postępowania są od razu usuwane.

Chwile po zamieszczeniu "testu" reklamowego na Fabrykator.pl podlinkowali to pod tą samą recenzję na CentrumDruku3D.pl (ktore samo jest jedną wielką komercją - ale przynajmniej sie z tym nie kryją na stronie) a potem na RepRapy.pl. Widać że producent nie szczedzi pieniędzy i płaci wszystkim jak leci za pisanie pozytywnych "niezależnych" opinii o jego produkcie.

Szkoda że Fabrykator pozuje na niezależne forum, a publikuje teksty reklamowe i kasuje krytyczne opinie pod nimi. Jest tak niezależne jak Wiadomości na TVP.

Awatar użytkownika
Artu

Re: Fabrykator.pl - komercja i cenzura

Postautor: Artu » 29 kwie 2016, 20:44

Już się wypłakałeś :roll: To wytrzyj nosek, i kolejnego drinka pociągnij :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
zelek93

Postautor: zelek93 » 29 kwie 2016, 20:51

Wyczuwam tu nieodparty ból duszy, że ktoś wydaje pieniądze na reklamę swojego sklepu w ten czy inny sposób, zwiększając sprzedaż u siebie. Boli jak konkurencja ma pomysł i nakręca swoją sprzedaż ? Nie rozumiem gdzie nie widzisz tutaj "niezależności" forum fabrykator.pl ktoś inny stał się sponsorem serwer/domeny? Bez tej współpracy nawet jeśli jest za pieniądze i tak to forum by istniało. Wkleił bym Ci tutaj maść na ból zwieraczy ale nie będę robił lokowania produktu, żeby forum było niezależne :roll:

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 29 kwie 2016, 20:55

Nie mylcie Julian z Julian2000 to dwie inne osoby.
Julian z forum to Julian ale Julian2000 to zupełnie kto inny widocznie widać lubiący robić chłam.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 29 kwie 2016, 20:57

piszcie co chcecie ale w ramach kultury i regulaminu TEGO forum - proszę :)
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Awatar użytkownika
badman
Kontaktowanie:

Postautor: badman » 29 kwie 2016, 21:12

Forum Fabrykator.pl powstało po to, aby KAŻDY kto chce- mógł pisać swojego bloga i subiektywne recenzje, a czy są one komercyjne czy też nie - nikt z administracji nie będzie oceniał. Jeśli koledze się nie podoba to, co zastał może zmienić piaskownicę i po prostu nie wchodzić ani na forum ani na blogi. Zaoszczędzi sobie trochę cennego czasu :git:

Mix

Postautor: Mix » 29 kwie 2016, 21:39

Julian2000 pisze:... Dziś jego nowy admin opublikował test filamentu który sprzedaje w swoim sklepie, a próby krytyki takiego postępowania są od razu usuwane. ...

Skąd są one usuwane - z forum Fabrykator'a?

Awatar użytkownika
Chemik72

Postautor: Chemik72 » 29 kwie 2016, 21:42

kopytko pisze:Nie mylcie Julian z Julian2000 to dwie inne osoby.
Julian z forum to Julian ale Julian2000 to zupełnie kto inny widocznie widać lubiący robić chłam.

trochę się pogubiłem z tym Julinem/2000, awatar ten sam .....
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI
Projekty:
SAIZEX 3D 40%
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC 98%

Awatar użytkownika
Julian2000

Postautor: Julian2000 » 29 kwie 2016, 21:43

badman piszcie sobie co chcecie i jak chcecie - za pieniądze lub za darmo, promujcie siebie lub swoich kolegów - TYLKO NIE PISZCIE ZE TO NIEZALEZNE FORUM!!! Robicie to na pełnej komercji a pozujecie na niezaleznych - niepokornych. Poza tym kasujecie (tzn. administrator - Krzysztof?) krytyczne komentarze. Żeby było jasne - nie używałem wulgaryzmów , poprostu napisałem swoje zdanie i to usunieto.

Na Centrumdruku3d.pl moj krótki krytyczny komentarz został usuniety chyba po minucie przez człowieka pozującego na wielką osobistość druku 3d w Polsce. ŻENADA. Zwykły pozer co dorobil sie na pisaniu płatnych artykułów.

Zresztą użytkownicy ocenią czy takie postepowanie im odpowiada. Na razie na Fabrykatorze jest ich jak na lekarstwo. Ja tam na pewno nie zamierzam wracać. Chciałem dziś usunąć konto ale okazuje sie że sie nie da. Kto raz tam trafił pozostaje tam na zawsze. Zwykłe nabijanie liczby użytkowników.

Mix

Postautor: Mix » 29 kwie 2016, 22:15

No to widzę że nie dzieje się dobrze. Nawet w tym temacie osoba która dostaje "gratiski" od admina z 2-go forum próbuje ośmieszyć autora tego tematu. W ogóle to zrobić adminami wszystkich przedstawicieli firm związanych z drukiem 3D to się sami pokasują. 8-)

Wróć do „Archiwum forum”