Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Awatar użytkownika
animos

Re: Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Postautor: animos » 30 paź 2014, 22:43

Piko Nitro pisze:Panowie!
Szczytna idea, ale naprawdę odradzam druk 3d ZA DARMO w akademiku!!!

Jedna drukarka drukująca nawet non stop 24H rynku nie zepsuje.
A ta kolejka będzie nie za długa - ludzi świadomych tego co chcą wydrukować, potrafią zrobić model tego myślę, że nie będzie dużo w akademiku.
Kursy są tak oblężone, że ciężko się nawet na nich załapać na wolne miejsce.
I druk 3d to już nie taka nowość jak było to wcześniej.

Piko Nitro pisze:Na Waszym miejscu postarałbym się o fundusze z uczelni na coś ambitniejszego, druk z proszku, z metalu, szkła, z inteligentnych polimerów, nie wiem, jest dużo fajnych rzeczy do zrobienia.

Czy to ma być na początek drogi, start? Chyba lepiej, żeby coś prostego doprowadzili do końca niż aby wszystko miało zostać nieskończone, w proszku.
O inteligentnych polimerach nawet nie słyszałem. Czy to coś takiego co pomięta poprzedni kształt po ogrzaniu lub oziębieniu?

indyq

Postautor: indyq » 30 paź 2014, 23:32

animos pisze:Nie po prostu pisanie na forach, w tym też na tym jest mile widziane przez pracodawców w IT itp., sam fakt, że jest się aktywnym w sieci.

Ciekawa teoria. :bania:
Jesli liczysz na prace w IT to zamiast postów pisz jakies skrypty. Zrob coś fajnego a robote masz jak w banku. W tej chwili headhunterzy dojdą nawet na koniec internetu i spowrotem byle by znaleźć programiste ktory coś potrafi i nie żąda góry pieniędzy.

A wracając do drukowania za free, i budowania do tego celu i3. Ta drukarka jest tania i to jej duża zaleta przy ograniczonym budżecie. Jeśli macie taki cel, i chcecie sie dużo nauczyć to pozwolę sobie zacytować Krzysztofa: nawet na druciaku za 800zł da sie robić bardzo dobre wydruki. Jak przekopiecie to forum i poszukacie wydruków Krzyśka z 'druciaka' i porównacie do moich z i3, to daję ręke obciąć ze jego będą duuużo lepsze.
A skoro tak, to moja propozycja dla Was jest taka: zbudujcie druciaka za parę stówek. Nauczycie sie wiecej niż na i3. Bierzcie kase za kazdy wydruk tj cena filamentu razy 2. Szybko nazbieracie kase na drugą drukarke, bo koszt 100 gram filamentu to to jakies 7-8zł a z tego będzie kilka wspomnianych wczesniej główek. Nawet studenta stać. Ja na drugim roku doskonale wiedziałem ze za darmo to ... ( sobie dopowiedzcie ja nie napisze bo moge bana zgarnąć )
A jak bedzie kasa z drukowania i doświadczenie z druciaka to zbudujecie taką drukarke że mucha nie siada. A za darmo to u nas ciężko ostatnio nawet po r**u dostać. Drukując otwieracze do piwa po 2 zł w akademiku fortune zbijecie. Oj tęsknie za tymi czasami :piwo:

Awatar użytkownika
Tomasz

Postautor: Tomasz » 30 paź 2014, 23:42

Piko Nitro pisze:Dlaczego nie chcecie brać za to pieniędzy?

Przewiduję taki scenariusz: zrobicie drukarkę, pierwszego dnia ustawi się do Was kilometrowa kolejka, wydrukujecie 150 głów Yody i skończy Wam się filament, a co za tym idzie darmowe drukowanie. Po co?

Nie zrozumiałeś idei darmowego drukowania ;)

Nie chcemy brać pieniędzy w przypadku pomagania studentowi w jego własnym projekcie. Głowa Yody nie jest inżynierskim projektem studenta, tylko modelem ściągniętym z internetu.

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 30 paź 2014, 23:43

Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 23:45 przez SWJ, łącznie zmieniany 1 raz.
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

vinczuch

Postautor: vinczuch » 30 paź 2014, 23:44

Ty to potrafisz wszystko popsuć tym swoim wyszukiwaniem :P
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

indyq

Postautor: indyq » 31 paź 2014, 9:08

vinczuch pisze:

Ty to potrafisz wszystko popsuć tym swoim wyszukiwaniem :P

Jakoś tak właśnie znajomo wyglądało. Na tej muzyce się wychowałem:)

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 31 paź 2014, 10:32

indyq pisze:
animos pisze:Nie po prostu pisanie na forach, w tym też na tym jest mile widziane przez pracodawców w IT itp., sam fakt, że jest się aktywnym w sieci.

Ciekawa teoria. :bania:
Jesli liczysz na prace w IT to zamiast postów pisz jakies skrypty. Zrob coś fajnego a robote masz jak w banku. W tej chwili headhunterzy dojdą nawet na koniec internetu i spowrotem byle by znaleźć programiste ktory coś potrafi i nie żąda góry pieniędzy.

Na szybko to wymyśliłem, bo był zarzut, że jak coś napisałem to robię sobie jaja.
Rzeczywiście taki pomysł zrealizowałem w 2011: http://www.youtube.com/watch?v=mu4M2Nkg7yU
Teraz nawet na alledrogo jest do tego drukarka: http://allegro.pl/ploter-3d-drukarka-3d ... 81657.html
W rzeczywistości bardziej się liczą fora głównie o programowaniu, choć druk 3d był obecny na Dniach Kariery IT w Warszawie

Tak samo było ze stwierdzeniem, że uprawiam filozofię, a to był przekaz od socjologa: https://wiki.hackerspace.pl/projects:hackphd
Tylko przekazałem to co nam mówił.

@projekt: odpłatnie to moim zdaniem odpada - wtedy, jak ma się za coś zapłacić to się człowiek często 2 razy zastanowi, czy warto i może jakaś ciekawa idea pozostać niezrealizowaną z tak wydawało by się prozaicznych powodów, jak brak u studenta kasy.

@produkcja granulatu: z tego co wiem to jest jedna fabryka gdzieś w chinach (monopolista), ale jej dane są pewnie pilnie strzeżone przez producentów filamentu. Najbliżej takiej ekologicznej technologii tworzenia granulatu jest pewnie Omni3 - pamiętam, że zrobili elektrownię wiatrowa do zasilania drukarek 3d. Studenci nie mają na to raczej wystarczających środków. Pozostaje jedynie zrobić zbiórkę odpadów pokalibracyjnych i zgranulować to młynkiem do mielenia kawy.

@indyq: nie prawda, są rzeczy za darmo - sam chodzę na otwarty kurs (głównie java) do Hackerspace - nie płacę za to, i może dlatego właśnie jest na nim sporo osób. Prowadzący (członek HS - uiszcza opłaty) wychodzi z założenia, że sam się czegoś nowego przy tym nauczy, a samemu jest trudniej się uczyć, bo nie ma głównie na to takiej motywacji jak w grupie.

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 31 paź 2014, 11:27

animos pisze:
indyq pisze:
animos pisze:@produkcja granulatu: z tego co wiem to jest jedna fabryka gdzieś w chinach (monopolista), ale jej dane są pewnie pilnie strzeżone przez producentów filamentu. Najbliżej takiej ekologicznej technologii tworzenia granulatu jest pewnie Omni3 - pamiętam, że zrobili elektrownię wiatrowa do zasilania drukarek 3d. Studenci nie mają na to raczej wystarczających środków. Pozostaje jedynie zrobić zbiórkę odpadów pokalibracyjnych i zgranulować to młynkiem do mielenia kawy.

Ech, to zabrzmiało jak wiadomość w radiu Erewań, wiesz że gdzieś dzwonią ale nie za bardzo gdzie...

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 31 paź 2014, 12:09

animos pisze:@produkcja granulatu: z tego co wiem to jest jedna fabryka gdzieś w chinach (monopolista), ale jej dane są pewnie pilnie strzeżone przez producentów filamentu. Najbliżej takiej ekologicznej technologii tworzenia granulatu jest pewnie Omni3 - pamiętam, że zrobili elektrownię wiatrowa do zasilania drukarek 3d. Studenci nie mają na to raczej wystarczających środków. Pozostaje jedynie zrobić zbiórkę odpadów pokalibracyjnych i zgranulować to młynkiem do mielenia kawy.

Animos, nie wiesz, nie pisz ;)
Producentów jest na świcie (przynajmniej jak chodzi o abs) 6 czy 7.
Z chinami temat jest zupełnie inny, jeśli masz dostawcę granulatu w europie ale towar jest zbyt drogi to wysyłasz próbkę 1kg tego granulatu do chin, a chińczycy rozbierają taki granulat na czynniki pierwsze i przygotowują dla ciebie kropka w kropka identyczny, z tą różnicą że dużo tańszy. Informacja z pierwszej ręki :D

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 31 paź 2014, 20:54

Napisałem, bo chciałem wiedzieć, ale nie dlatego aby sprowadzać granulat do produkcji bo koszt profesjonalnej maszyny ty chyba z 1mln zł jak nie więcej.
W końcu, kto pyta nie błądzi - jest lepiej niż myślałem z dostępnością granulatu, skoro jest konkurencja.
Jeśli by ktoś napisał co i jak to był nie pisał - było pytanie w końcu czy mają sami produkować granulat?
Moim zdaniem trzeba na tak postawione pytanie odpowiedzieć - mają się na starcie przebijać przez wszystkie posty?
marek91 pisze:Animos, nie wiesz, nie pisz ;)

Myślałem, że forum jest właśnie aby odpowiadać na pytania lub sprostować to co ktoś napisał - napisałem "z tego co wiem" nie, że jestem nieomylny - może się sporo zmienić w czasie zwłaszcza, że druk 3d bardzo dynamicznie się rozwija - a też pewnie moja wiedzą jest już zbyt stara, nieaktualna - nie neguję tego.
W końcu to forum dotyczy mójreprap Krzysztofa, czyli powstało głównie po to aby pomagać pasjonatom druku 3d planującym robić samemu drukarki itp, a nie do profesjonalnego marketingu sprzedaży markowego sprzętu przez wszystkowiedzących. Rozumiem, że wielu osobom nie pasuje, że ciągle na forum zgłaszają się nowe osoby z pytaniami początkujących zamiast czytać posty i wstępne rzeczy są powtarzane wielokrotnie - sam nie mam na ten problem pomysłu - punkt regulaminu jest na pierwszej stronie - ale chyba łatwiej zapytać niż szukać po postach :piwo:

Wróć do „Archiwum forum”