Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Piko Nitro

Re: Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Postautor: Piko Nitro » 31 paź 2014, 23:40

Jedna drukarka drukująca nawet non stop 24H rynku nie zepsuje.

O to się akurat nie martwię. Poruszyłem kwestie etyczne. Jak się okazało niesłusznie. Nie zrozumiałem dobrze idei.

odpłatnie to moim zdaniem odpada - wtedy, jak ma się za coś zapłacić to się człowiek często 2 razy zastanowi, czy warto i może jakaś ciekawa idea pozostać niezrealizowaną

Animos, jako osoba zalewana zewsząd przez kiepski design uważam, że każdy, kto chce wykonać jakąś rzecz powinien się zastanowić dwa razy a najlepiej trzy zanim to zrobi.

Sam używam i3, wygląda ekstra i "jest nietuzinkową ozdobą każdego wnętrza", ale przed niemal każdym rozruchem muszę od nowa poziomować stół i gdybym mógł wymieniłbym ją na cokolwiek. Jak już chcecie robić i3 to chociaż wersję Rework.

Powodzenia! :git:

Awatar użytkownika
Tomasz

Postautor: Tomasz » 01 lis 2014, 1:52

Hmm, ciekawe, bo zrobimy wersję Rework :git:

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Oprócz krytykowania, są tu osoby, które nas pochwaliły :) Jednak kwota projektu nie zmieniła się nawet o złotówkę (Nie liczę tej stówki, która dzisiaj przyszła. Jeśli to osoba stąd, to najmocniej przepraszam). Jak ktoś życzy nam powodzenia i projekt mu się podoba, to myślę, że wpłacenie tej dowolnej kwoty nie stanowi większego problemu.

Broń Boże nie naciągam tutaj na kasę. Nie zmuszam, nie naciskam, tylko zwyczajnie proszę ;)
Nie chcę, żeby ktoś źle mnie zrozumiał. Bo jak chodzi o pieniądze, to łatwo się pokłócić.

olekdh

Postautor: olekdh » 06 lis 2014, 12:17

Już spieszę wam z odpowiedzią. Osoby które was chwalą to zwyczajnie studenci którzy z chęcią by korzystali z waszych wydruków. Natomiast osoby negujące waszą ideę to konkurencja, ludzie którzy chcą wykonywać zlecenia za pieniądze, i ludzie którzy to robią i zapewne zjedli zęby na wszystkich aspektach drukowania. Nie ma niczego za darmo, jeśli będziecie nieodpłatnie drukować to albo zapłacicie za to z własnej kieszeni albo z kieszeni waszych rodziców zwyczajnie zważając na fakt że mogliście zarobić parę groszy, zamiast tego przejadacie. Ja rozumiem że mentalność w tym kraju jest taka że jak ktoś zamiata chodnik to musi za to dostać pieniądze a jak ktoś cały dzień siedzi i wykonuje pracę umysłową to już niekoniecznie ale wyjdźmy z tej komunistycznej wizji biednego studenta który przepija pieniądze w akademiku i rozwijającej się ciężko pracującej młodzieży robotniczej. Student ma się nie bać pieniędzy, ani zarabiać, ani inwestować. Poza tym pierwsi nie jesteście w Krakowie z pomysłem darmowego druku 3D dla członków jakiejś małej grupy. Polecam odwiedzić hackerspace-KRK. Baa nawet znam jedna osobę tam która kompletuje części do kolejnej drukarki 3D a nie ma czasu jej złożyć.

Wróć do „Archiwum forum”