Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Awatar użytkownika
Tomasz

Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Postautor: Tomasz » 28 paź 2014, 19:45

Cześć wszystkim ;)

Mam na imię Tomek. Jestem studentem AGH. Chcę z kolegą Konradem zbudować drukarkę 3D i udostępnić jej możliwości innym.
Zamierzamy pomagać studentom w inżynierskich projektach i drukować im części za darmo.

Sama drukarka nie będzie niczym nadzwyczajnym. Chcemy się wiele nauczyć przy jej budowie.

Zbieramy fundusze przez crowdfunding.

Działamy z misją, nie komercyjnie.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie projektu:
http://polakpotrafi.pl/projekt/drukarka

Prosimy was o dowolne wsparcie.

Chętnie przeczytamy komentarze, co o tym myślicie. Te pozytywne jak i negatywne ;)

Awatar użytkownika
BlazakoV

Re: Projekt "Zbuduj z nami drukarkę 3D !"

Postautor: BlazakoV » 28 paź 2014, 22:01

Dary rzeczowe przyjmujecie?

Awatar użytkownika
Tomasz

Postautor: Tomasz » 28 paź 2014, 22:16

Raczej nie. Zależy co :P
Jeśli nie uzbieramy pełnej kwoty na czas, to nie dostaniemy nic i pieniądze wrócą na konta wspierających.

vinczuch

Postautor: vinczuch » 28 paź 2014, 22:50

jak na studentów automatyki i robotyki to powinniście się wziąć za coś bardziej ambitnego niż "wzorowanie się na modelu drukarki RepRap Prusa i3", może jakaś innowacja w mechanice, sterowaniu, cokolwiek co Was odróżni od setek hobbystów robiących to samo, w końcu jesteście studentami jednej z lepszych uczelni w Polsce, zaplecze dydaktyczne i laboratoryjne macie spore, jeszcze do tego taki kierunek, może coś na kinematyce odwrotnej ? Ramię robotyczne z głowicą drukującą?

Dać kasę studentom na drukarkę to lepiej od razu kupić im piwo ;)
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 28 paź 2014, 23:24

1. dobrze że chcą coś robić !!!
2. ..?? ale co odkrywczego innowacyjnego jest w złożeniu "KITU" gotowej drukarki ?
3. nie chcę was od razu demotywować... ale złożenie drukarki to jest tak naprawdę zadanie dla łepskiego gimnazjalisty ... a i uczniak podstawówki jest w stanie złozyć...
4. od studenta oczekuje się czegoś więcej...

... gadając jak stary zgred... dawno temu za uciułane kieszonkowe kupiłem sobie lutownicę... było to w 3 klasie podstawówki... nie było internetu... a człowiek czytał Kalejdoskop Techniki i Młodego Technika... kupić części nie było łatwo .. diodę LED dostać ... to był rarytas ... ech jak ja zazdroszczę dzisiejszej młodzieży dostępu do technologii i do wiedzy.

Takie działania jak wasze powinna wspierać uczelnia ... czy macie tam jakieś koła naukowe ???

Pochwałą dla was za chęci ... ale co robi wasza uczelnia by wspierać wasz rozwój ???
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

Asad6

Postautor: Asad6 » 28 paź 2014, 23:32

Jako uczeń liceum potwierdzam słowa Kolegi SWJ ;)

Awatar użytkownika
feriar

Postautor: feriar » 28 paź 2014, 23:41

jak się licytujemy to ja też : zrobioen w gimnazujm http://feriar-lab.blogspot.com/2012/07/ ... tvmlo.html :E

a co do drukarki to fakt, nic odkrywczego w Prusie nie ma no chyba że to badanie empiryczne :roll: ale kibicuje przy budowie ;) tylko jak będzie coś robić na kształt i3 to zróbcie wersje z usztywnioną osią Z, bo są gibkie :bania:
Żeby projekt był bardziej "adwans" to zróbcie na dwie głowice, opracujcie jakieś bajery typu " ile zostało filamentu"... wiecie pobawcie się treścią i formą :D
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

vinczuch

Postautor: vinczuch » 28 paź 2014, 23:48

SWJ pisze:.. czy macie tam jakieś koła naukowe ???

ale co robi wasza uczelnia by wspierać wasz rozwój ???

mają, mają koła naukowe, ostatnio wspieraliśmy tutaj kolegę z jednego z kół naukowych AGH, drukarki używają jako narzędzia a robią na prawdę fajne rzeczy.

Ale wracając do robotyki - w ostatnią niedzielę odbyl się festiwal Robocomp na AGH, fajna impreza, nawet moja byla firma wzięła w nim udział, znaczy że jest jaskieś koło, że można robić ambitne rzeczy.

Uczelnie z reguły wspierają chętnych, moja uczelnia mnie wspierała w zainteresowaniach choć orłem nie byłem.

z prezentacji chłopaków na polakpotrafi.pl rozwalilo mnie zdjęcie z imprezy z miasteczka studenckiego, co tylko utwiedziło mnie w przekonaniu że chłopaki zbierają na piwo.

Awatar użytkownika
SWJ

Postautor: SWJ » 28 paź 2014, 23:56

ty sie nie znasz i nie wiesz co to jest PIWO ...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pot%C4%99% ... acz_Oknowy
// Jarek

=========

... nie tylko drukowanie..

vinczuch

Postautor: vinczuch » 29 paź 2014, 0:06

SWJ pisze:ty sie nie znasz i nie wiesz co to jest PIWO ...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pot%C4%99% ... acz_Oknowy

hehe takie zabawy na PW zaczynaliśmy w 2003 roku, DS Riviera, pierwsza grafika wyglądała tak
Obrazek

Ale nie odbiegajmy od tematu bo nas Admin pogoni :oops:

Wróć do „Archiwum forum”