zakup używanego makerbota

Awatar użytkownika
waddi

zakup używanego makerbota

Postautor: waddi » 11 wrz 2014, 19:32

Witam,

Kolega zapytał mnie czy warto kupić używanego Makerbota Replicatora (ten sklejkowy) zakupionego w 2012 roku, dual extruder za cenę 1900zł? Podobno używany prywatnie. Jako że jestem początkujący postanowiłem zapytać na forum, niestety nie widziałem w jakim dziale więc piszę tutaj? Czy to dobra cena? Czy nie lepiej za to złożyć jakiegoś RepRapa? Proszę o konkretne za i przeciw. Dodam że kolega także będzie używał drukarki w celach hobbystycznych.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: zakup używanego makerbota

Postautor: syntetyczny » 11 wrz 2014, 19:58

Odziwo, te sklejkowe były lepiej wykonane, niż te nowe teraz. W zależności, od tego jak drukarka teraz drukuje, bym brał.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Stream

Postautor: Stream » 11 wrz 2014, 20:07

Mam Klona Replicatora z CTC , Ładnie drukuje stolik szybko się nagrzewa problemów nie mam i jestem zadowolony , na allegro klony chodza od 4 do 5 tyś, Także również bym się nie zastanawiał ;)
Nie wiem jak w oryginale jest, ale u mnie raz posypało się łożysko, a niestety u nas takiego łożyska nie dostałem LM8SUU i musiałem zamawiać z chin.

Dowiedz się w jakim stanie są łożyska , czy stolik prosty i pręty które przekładają napęd osi Y są proste ( wymiana w sumie dużo nie kosztuje ostatnio wymieniałem stolik to z Aluminium 3 mm wycięty laserowo wyszło mnie 70 zł , a pręty ok 20 zł z wysyłką)

Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

Awatar użytkownika
waddi

Postautor: waddi » 11 wrz 2014, 20:26

Ok dzięki za Wasze opinie, przekaże je dalej :)

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 12 wrz 2014, 8:32

Za 1900 zł też bym się zdecydował gdybym nie miał drukarki. Zawsze to skrzynka i stolik śmigający w osi Z.

Wróć do „Archiwum forum”