Kilka pytań dotyczących MendelMax 1.5

dawidn47

Kilka pytań dotyczących MendelMax 1.5

Postautor: dawidn47 » 01 wrz 2015, 3:14

Jako że jest to mój pierwszy post tutaj chciałbym się przywitać ;)
Wraz ze znajomymi planujemy budowę drukarki 3D. Rozważamy jaki projekt ramy wybrać. Z pozostałych rzeczy na razie wiemy ze kupimy Rumbe zamiast Rampsa, a nasze silniki to będą Nema17 sx. Odnośnie ramy zastanawiamy się nad Maxem 1.5. I tutaj się pojawia pierwsze pytanie do Was:
1) Czy nie lepiej zbudować Mendel90 z projektu acc ?
Ze względu na to ze mam dostęp do obrabiarki cnc do drewna i innych tego typu materiałów np mdf. Głównym kryterium ma być tutaj sztywność.

Jeśli jednak zostać przy MendelMax :
2)może warto zainwestować w upgrade do 1.5+ ?
Jeśli tak to proszę też o informacje gdzie zdobyć takie elementy. Mi udało się znaleść tylko w tym miejscu http://www.ultibots.com/y-axis-upgrade-kit-g10-standard/ nie ukrywam ze cena mnie nie satysfakcjonuje.
Z tego co się orientuje wersja 1.5+ poprawia prace drukarki lecz jednak jest mało popularna.

3)Czy powinniśmy wstrzymać się z budową aż wrócimy z targów w Kielcach ?
Tematem interesujemy się już od jakiegoś czasu i chcielibyśmy już zacząć budowę lecz jeśli obecność na targach ma być pomocna to jeszcze wstrzymamy się z zamawianiem elementów. W tym pytaniu głównie chodzi mi o to czy na tych targach jest sporo drukarek niskobudżetowych, czy autorzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie młodym napaleńcom... itp ;)

Resztę pytań zostawiam sobie na potem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań dotyczących MendelMax 1.5

Postautor: FlameRunner » 01 wrz 2015, 10:24

dawidn47 pisze:Ze względu na to ze mam dostęp do obrabiarki cnc do drewna i innych tego typu materiałów np mdf. Głównym kryterium ma być tutaj sztywność.

No i po dylemacie, budujcie M90.

dawidn47 pisze:3)Czy powinniśmy wstrzymać się z budową aż wrócimy z targów w Kielcach ?
Tematem interesujemy się już od jakiegoś czasu i chcielibyśmy już zacząć budowę lecz jeśli obecność na targach ma być pomocna to jeszcze wstrzymamy się z zamawianiem elementów. W tym pytaniu głównie chodzi mi o to czy na tych targach jest sporo drukarek niskobudżetowych, czy autorzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie młodym napaleńcom... itp ;)

Skoro już zdecydowaliście że budujecie niedrogiego RepRapa, to IMO nie ma co czekać, budujcie.
Garażowych RepRapów jest coraz mniej, niemniej jednak bez problemu znajdziecie kogoś, kto odpowie na pytania.

dawidn47

Re: Kilka pytań dotyczących MendelMax 1.5

Postautor: dawidn47 » 03 wrz 2015, 12:25

Dziękuje za odpowiedż, a więc będzie m90 ;) Założę nowy temat w dziale o m90.

Wróć do „MendelMax”