MendelMax3.0 od Maker's Tool Works: HIT czy KIT ???

Awatar użytkownika
Artu

Re: MendelMax3.0 od Maker's Tool Works: HIT czy KIT ???

Postautor: Artu » 13 maja 2015, 17:43

Nie udało się znaleźć "frajera", trzeba było kupić coś w kraju... :mrgreen: Cokolwiek by to było :bania:
Pozdrawiam, Artur

entrepreneur

Postautor: entrepreneur » 21 maja 2015, 18:01

Obiecałem się dzielić wrażeniami z zakupu drukarki MakerBota:

zadzwoniłem dzien po dokonaniu płatności do sprzedającego zmotywować go, żeby drukarka doszła przed weekendem i okazało się, że facetowi wkradziono się na konto allegro i email oraz ustawiono przekierowanie moich wiadomości. On drukarki nigdy nie wystawiał a ja dokonałem płatności na numer konta, który dostałem mailem....

Na szczęście allegro ma system ochrony kupujących, który po 30 dniach od zgłoszenia dokona zwrotu całej kwoty transakcji (wraz z przesyłką, do limitu 10 tys zł) a następnie sprawa zostanie scedowana na dział prawny allegro, który będzie dochodził sobie tej należności we własnym zakresie.

Podsumowując: wznawiam poszukiwania, wciąż preferuję sprzęt używany, szukam fajnej okazji.
Jedyna różnica jest taka, że po oszacowaniu ilość czasu potrzebnego na wydrukowanie gotowych już elementów zaprojekowanych w inventorze - rozważam zakup czegoś do 2000 zł w między czasie, a później jazdę na 2 FDMy.

Spodziewam się kolejnych 53 propozycji zakupu Gate'a więc odpowiadam z góry: jak ktoś ma używanego Gate'a pierwszej generacji - jestem potencjalnie zainteresowany. Niestety, nie stać mnie na sprzęt nowy za 3000 zł...

entrepreneur

Postautor: entrepreneur » 07 cze 2015, 23:22

Panowie,
pojawił się zapowiadany wcześniej w dyskusji revieW MM 3.0 od Thomasa Sanladerera:

https://www.youtube.com/watch?v=EcGaBnDsdk4

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 08 cze 2015, 8:20

entrepreneur pisze:
Porównując MM3.0 do Gate 2.0:
....

Łukasz

I na tym zostańmy, bo nie ma porównania, gdyż MM3.0 kupujesz jako zestaw ZróbToSam, a Gate 2.0 występuje TYLKO w wersji złożonej, skalibrowanej, z gwarancją producenta. Czyli wersja zdecydowanie uboższa (MM3.0), do samodzielnego złożenia, bez gwarancji i serwisu (bo liveChat to nie serwis) kosztuje więcej niż CAŁA ZŁOŻONA drukarka Gate2.0 z serwisem i gwarancja w kraju.

A z technicznych spraw:
1. Prowadzenie osi w MM3.0 jest na ROLKACH po profilu, natomiast w Gate 2.0 na PROWADNICACH SZYNOWYCH 12 i 15mm.
2. W MM3.0 masz cały podajnik filamentu PLASTIKOWY, DRUKOWANY a w Gate 2.0 (czy 1.0) wykonany z ALUMINIUM.
3. W opisie MM3.0 widnieje, ze w zestawie DIY nie dostajesz prowadnic do przewodów, więc musisz je sobie dokupić lub wydrukować ;)
"Please Note: The MendelMax 3 Full Kit does not include the green printed parts shown in the photos. Those prints are an optional upgrade that can be printed on the MendelMax 3. The instructions to do so are included in the assembly manual. "
4. Gate 2.0 ma w standardzie autoleveling MM3.0 NIE

KIT MM3.0 można porównywać z Gate 1.0, który również występuje w wersji KIT - i tylko w tej kategorii. KIT vs. KIT
Czyli 1495 dolców + przesyłka + opłaty celne = ok. 6500 zł vs. 2999 zł BRUTTO

Projektując Gate 2.0 brałem wszystkie Za i Przeciw poprzednich konstrukcji, a były to:
Prusa Mendel
BiBONE (pole robocze 280x280)
Mendel90
Gate LE
Cubo
Profabb I / II
Gate 1.0

Ta wiedza, zdobyta intensywną pracą w okresie 3 lat zaowocowała produktem Gate 2.0 (czyli przed Gate 2.0 pracowałem, sprzedawałem, budowałem inne modele drukarek i widziałem problemy i zalety każdej konstrukcji).

Koniec i kropka, to ostatnia zwrotka ;)

Wróć do „MendelMax”