MendelMax3.0 od Maker's Tool Works: HIT czy KIT ???

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Re: MendelMax3.0 od Maker's Tool Works: HIT czy KIT ???

Postautor: g4ever » 07 maja 2015, 15:31

entrepreneur pisze:Poza tym w związku z brakiem ofert MM3.0 na europejskim ebayu i allegro - spodziewam się, że jeśli ją sprzedam to szybko i po cenie zbliżonej do ceny zakupu.

Łukasz

Tego akurat nie byłbym tego taki pewien.....

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Postautor: skawikk » 07 maja 2015, 16:19

g4ever pisze:
entrepreneur pisze:Poza tym w związku z brakiem ofert MM3.0 na europejskim ebayu i allegro - spodziewam się, że jeśli ją sprzedam to szybko i po cenie zbliżonej do ceny zakupu.

Łukasz

Tego akurat nie byłbym tego taki pewien.....

Popieram.

W tej cenie masz podobne i lepsze konstrukcje Polskie. np właśnie Gate.

M.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

entrepreneur

Postautor: entrepreneur » 07 maja 2015, 16:28

skawikk pisze:W tej cenie masz podobne i lepsze konstrukcje Polskie. np właśnie Gate.
M.

Uzasadnij proszę swoją wypowiedź. Pod jakim kątem Gate jest lepszy od MM 3.0?

Łukasz

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 07 maja 2015, 17:19

Jeśli będziesz ściągał zestaw o wartości 1500 USD to pamiętaj o tym że:
-będziesz musiał zapłacić 23% VATu
-będziesz musiał pokryć koszt obsługi celnej (80-150zł)
-być może zapłacisz cło

Więc liczymy, koszt z wysyłką to 1595 USD
Kurs dolara to 3,59zł/USD
Tak więc cena drukarki wraz z transportem to 5726zł
Do tego VAT i obsługa celna daje nam około 7150zł brutto za urządzenie bez serwisu w polsce, którego nikt nie zna i nikt nie widział.
Przemyśl czy warto, jak dla mnie szkoda zachodu, na polskim rynku mamy wiele sprawdzonych, dopracowanych konstrukcji z serwisem w polsce jak chociażby wspomniany kilkukrotnie GATE.

olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 07 maja 2015, 19:52

Panowie,kolega Łukasz kupuje oczami i żadne wyliczenia nic tu nie pomogą.
Łukasz, jeżeli masz kasę i ta drukarka Ci się podoba to kupuj i się nie oglądaj...
Za jakiś czas spotkamy się na forum i zapewne będziemy rozwiązywać Twoje problemy z tą drukarką z przyjemnością.
Brać forumowa jest pomocna, już nie raz pomogła bezinteresownie nie tylko mi :git:

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 07 maja 2015, 21:40

olo2000pm pisze:Panowie,kolega Łukasz kupuje oczami i żadne wyliczenia nic tu nie pomogą.

Aaaa... to przepraszam za wyliczenia, ja zawsze podchodzę do takich spraw na chłodno z kalkulatorem...

Więc inaczej, sprowadzanie tej drukarki jest tak samo racjonalne jak sprowadzanie VW golfa 3 z niemiec, których na allegro jest cała masa.
Można? Można! Tylko po co skoro jest to najzwyklejszy na świecie przedmiot nie oferujący w zasadzie nic czego krajowe sprzęty by nie miały...

To taka wersja dla ludzi-nie biznesu :mrgreen:

entrepreneur

Postautor: entrepreneur » 08 maja 2015, 14:55

Hmmm, nie udaje mi się uzyskać merytorycznej dyskusji od początku, kręcimy się wokół porównania parametrów nietechnicznych z Gatem i większość osób próbuje mnie przekonać ku temu, aby nie kupować powiększonej dwugłowicowej drukarki tylko zmienić strategię rozwoju całego przedsięwzięcia i dopasować ją do ograniczeń technicznych Gate'a.

Spróbujmy innej innego podejścia, dolejmy trochę oliwy do ognia ;)

Porównując MM3.0 do Gate 2.0:
------------------------------------
MM 3.0 jest lepszy od Gate 2.0 przez:
1. możliwość instalacji 2 ekstruderów;
2. większe pole wydruku;
3. lepsza jakość wydruku;
4. open source'owy charakter urządzenia (tańsze części zamienne + automatyczny rozwój software'u);
5. większa ilość czasu poświęconego na R&D, ergo większe dopracowanie konstrukcji;
6. możliwość rozbudowy urządzenia;
7. liveChat;
Podsumowując: przewagi nad Gatem mają charakter fundamentalny

Gate 2.0 jest lepszy od MM 3.0 w zakresie:
1. ceny;
2. polskiego rodowodu oraz serwisu producenta;
Podsumowując: przewagi są jedynie skutkiem lokalnego producenta.

W kwestii wyższej ceny:
Jabłka z gruszkami. W świetle 2 ekstruderów i powiększonego pola wydruku, drukarkę tą należy zaklasyfikować do zupełnie innego segmentu niż Gate i porównywać z produktami Wanhao czy MakerBota, gdzie ta cena jest już aktrakcyjna.

W kwestii samego Gate'a:
nie uważam tej konstrukcji za złą, po prostu mam inne wymagania co do urządzenia: potrzebuję dużą drukarkę dwugłowicową. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony siłą lokalnego lobby Gate'a :). Niestety, jestem nieczuły na takie niemerytoryczne zagabywanie...

W kwestii budowy własnej drukarki:
Podjąłem decyzję, że zamiast uczyć się od zera budowy drukarek FDM wolę skoncentrować się na konstrukcjach drukarek typu DLP i od początku budować się w tej technologii jako bardziej rozwojowej (szybkie drukowanie z polimerów to game changer). Niestety, na samej żywicy swojego przedsięwzięcia nie zbuduje, dlatego właśnie potrzebuję dwugłowicowego, powiększonego i bardzo precyzyjnego FDMa "do zadań specjalnych".

W kwestii nie kalkulowania:
Kalkuluję, tylko trochę inaczej. Cena jest dla mnie wartością względną (potencjalnym korzyściom) a nie wartością bezwzględną (czyli po co kupować droższą jak mieć tańszą).

W kwestii kupowania oczami:
Ujmę to tak: mam przed oczami większy obrazek i kupuję patrząc tylko na niego....

W kwestii przykładu sprowadzania auta z niemiec:
bardzo niefortunny przykład. Nie wiem jak to jest z Golfami, ale niemieckie auta segmentu premium najlepiej jest kupować z produkcji przeznaczonej na europę zachodnią. Podobno różnice w wykonaniu są bardzo duże. Poza tym Twój przykład błędnie zakłada zakup identycznego produktu, ale skierowanego na inny rynek.

Korzystając z Twojej analogii:
Łukasz chciał kupić duży samochód kombi w podwyższonym standardzie, wybrał sobie Audi ale na forum wszyscy go przekonują do zaupu Golfa. Koncepcja floty Łukasza opiera się na 1 pojemnym samochodzie kombi (MM3.0 w technologii FDM) oraz na motocyklach (DLP). Zakup Golfa, który będzie kosztował 70% ceny Audi i nie będzie umożliwiał transportu dużych elementów (które wiem, że będę musiał przetransportować) na tym etapie dla mnie niezasadny ekonomicznie.

W kwestii wersji dla ludzi nie biznesu:
szukam drugiej osoby, która dorzuci się do mnie z kosztami przesyłki i pozwoli ściąć cenę o 100$.

Łukasz

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 08 maja 2015, 15:16

entrepreneur pisze:...większość osób próbuje mnie przekonać ku temu, aby nie kupować powiększonej dwugłowicowej drukarki...

A kupuj, ale nie wymagaj, aby wszyscy przyklasnęli temu wyborowi. Twoje pieniądze, Twój wybór :git:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
marek91
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 08 maja 2015, 15:28

Kolego, jesteś całkowicie początkujący w dziedzinie druku 3D a próbujesz na siłę wskakiwać na głęboką wodę, duże pole robocze, jak szybko się przekonasz to nie wszystko, nie masz pojęcia ile czynników może pójść nie tak podczas wielodniowych wydruków, obawiam się trochę że kilka pierwszych porażek całkowicie Cie zniechęci do druku 3D.
Kolejna kwestia przy której się upierasz to dual-extruder, jako początkujący będziesz miał problemy z drukiem z jedną głowicą, o dwóch nie wspominam...

Twoje porównanie MM 3.0 do GATA jest w większości chybione...

Moim zdaniem dyskusja jest trochę bez sensu, zaproponowałeś jakąś drukarkę pytając co myślimy - to napisaliśmy, a teraz wieje pretensjami że się z Tobą nie zgadzamy :)

Dla świętego spokoju radzę dozbierać te klika USD i kupić sprzęt samodzielnie...

entrepreneur pisze:W kwestii przykładu sprowadzania auta z niemiec:
bardzo niefortunny przykład. Nie wiem jak to jest z Golfami, ale niemieckie auta segmentu premium najlepiej jest kupować z produkcji przeznaczonej na europę zachodnią. Podobno różnice w wykonaniu są bardzo duże. Poza tym Twój przykład błędnie zakłada zakup identycznego produktu, ale skierowanego na inny rynek.

Wybacz, ale nie wiem czym takim szczególnym różni się 20 letni golf sprowadzony do polski dziś, od 20 letniego golfa sprowadzonego 10 lat temu...
Niektóre samochody klasy premium faktycznie mają inne wyposażenie i są w innej jakości na niektóre rynki, jednak to dotyczy jak sam napisałeś samochodów premium a nie "samochodu dla ludu".
A jak już mamy dalej iść tym tropem to nie wiem czy wiesz że nowoczesne amerykańskie samochody strasznie trącą tandetą... :mrgreen:

P.S. Ta cena jest za DIY czy za złożone, wykalibrowane, gotowe do działania urządzenie?

Mix

Postautor: Mix » 08 maja 2015, 15:49

entrepreneur pisze: ...
Porównując MM3.0 do Gate 2.0:
------------------------------------
MM 3.0 jest lepszy od Gate 2.0 przez:
1. możliwość instalacji 2 ekstruderów;
2. większe pole wydruku;
3. lepsza jakość wydruku;
4. open source'owy charakter urządzenia (tańsze części zamienne + automatyczny rozwój software'u);
5. większa ilość czasu poświęconego na R&D, ergo większe dopracowanie konstrukcji;
6. możliwość rozbudowy urządzenia;
7. liveChat;
Podsumowując: przewagi nad Gatem mają charakter fundamentalny
...

Z tego co czytam to kolega jest 'dobrze' zorientowany co do nowego Gate'a. Chciał bym, prosić o rozwinięcie dwóch punktów:
3. lepsza jakość wydruku; - Tu nie miałem okazji nigdy porównać
4. open source'owy charakter urządzenia (tańsze części zamienne + automatyczny rozwój software'u); - Tutaj bym od razu poprosił link do dokumentacji i jakiś link do dostępnych części zamiennych najlepiej z cennikiem (pomijając te kilka 'akcesorii' ze str. producenta).

Wróć do „MendelMax”