Budowę czas zacząć :)

kali
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2013, 19:44

Budowę czas zacząć :)

Postautor: kali » 29 sty 2014, 23:34

Nadejszła wiekopomna chwyla... Skoro części ( przynajmniej te do budowy mechaniki) w komplecie przynajmniej tak myślałem... to czas zacząć zabawę w składanie klocków.
W wolnej chwili zabrałem się za składanie ramy. I trochę się nagimnastykowałem... okazało sie że profile z ARMY różnią się długościami nawet o kilka mm.
Dzięki bogu warsztat pod ręką i po problemie :D Dalej przyszła kolej na plastiki. Kilka wierteł, nóż i papier ścierny dały rade.
A więc klucze w dłoń i powstało takie cóś ;)
IMAG0502 [medium].jpgNastępnie przyszła kolej na montaż prowadnic i łożysk. I tu kolejne zaskoczenie łożyska chodzą po wałkach dość opornie przypuszczam,
że wystarczy przesmarować trochę wałki i powinno być ok.

Niestety nie udało mi sie skończyć montażu pasków napędowych ponieważ plastikowe elementy osi Y, są jak dla mnie kiepsko zaprojektowane. Aby pasek był w jednej osi z mocowaniem wózka extrudera a kołami napędowym i napinającym niezbędne są tulejki dystansowe do zamocowania silnika. Chodzi o ten element widoczny w centrum zdjęcia ( niestety zdjęcie nie z tej strony co trzeba, ale to zawsze można naprawić :evil:
IMAG0504 [medium].jpg


Wystarczyło by przesunąć uchwyt silnika trochę poza obrys elementu aby można go było zamontować odwrotnie.

Kolejnym krokiem była walka z osią Z, tu poszło bez problemu.
Zamontowane 3/5 silników z po przedłużanymi przewodami. W czasie składania okazało się, że brakuje jeszcze kilku części: łożyska doprowadzenia paska od extrudera, kilku śrubek i będę musiał dotoczyć koło do prowadzenia paska osi Y.

Pozostało dokupić elektronikę, extruder i filament. I znaleźć jakiś dobry projekt stołu.

Reasumując: JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KIEDY ZACZNĘ DRUKOWAĆ.

Wróć do „MendelMax”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość