Mendel Max 1.5+ uruchomienie i kilka pytań

MathevP

Mendel Max 1.5+ uruchomienie i kilka pytań

Postautor: MathevP » 12 mar 2016, 0:39

Cześć,

Długi czas temu zacząłem składanie drukareczki ale jakoś się nie ułożyło i temat zarzuciłem.
Teraz mam trochę czasu i chęć aby ją wreszcie dokończyć.
Pojawiło mi się kilka problemów lub sytuacji gdy w necie znajduję wiele odpowiedzi a niektóre się wykluczają.
Chcę Was prosić o zasugerowanie rozwiązań, ewentualnie o potwierdzenie że moje propozycje są OK, bardzo mi to ułatwi dalszą część prac.

1. Za długi silnik extrudera ?
Obrazek
Po montażu okazało się że pasek osi wchodzi pod silnik. Silnik jest typowy NEMA 17 o długości bloku 47 mm.
Jak kupowałem silniki to wydawało mi się, że wszystkie powinny być takie same i będą pasowały.
Rozumiem, że powinienem zakupić taki od długości 39mm (np. 42BYGH39-401) lub 33 mm (np. 42BYGH33-401) ? Na coś specjalnie zwrócić uwagę ?

2. Szyba do stołu podgrzewanego.
- zwykła szyba od szklarza ?
- Jaka powinna być grubość szyby ?
- Jak bardzo odsunąć płytę podgrzewaną MK od stołu aluminiowego
- Czy upchnąć pomiędzy stołem alu. a płytą podgrzewaną izolację terminczną ? Wełna mineralna ?
- Na co najlepiej umocować termistor ? Takie coś ukleiłem że szkoda gadać ;-(

3. Jaki kupić kompletny HotEnd
Kurcze jest taki wybór i tyle opinii że się nie jestem w stanie podjąć decyzji.
Sugestia gdzie można w normalnej cenie kupić taki Hotend będzie mile widziana.

Dzięki z góry za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam
M

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Re: Mendel Max 1.5+ uruchomienie i kilka pytań

Postautor: FlameRunner » 12 mar 2016, 7:56

ad 1.
Tymczasowym rozwiązaniem może być przekręcenie/przekrzywienie ekstrudera, Twój wózek chyba na to pozwala?

ad 2.
- Jak już idziesz do szklarza, weź lustro, one muszą być w miarę proste.
- Ze 4 mm jest w porządku.
- Znaczy od dolnej formatki stołu? Jak myślisz ją od spodu izolować, to całkiem blisko możesz dać.
- Zaizolować warto. Może być tekturą nawet.
- Ja lubię klej termoprzewodzący.

ad 3.
Pytanie kogo chcesz wspierać i czy widzisz sens w dopłacaniu za niezawodność?
Jeśli chcesz wspierać polskie firmy i cenisz sobie niezawodność, to zdecydowania Lama3D.

MathevP

Re: Mendel Max 1.5+ uruchomienie i kilka pytań

Postautor: MathevP » 12 mar 2016, 14:42

Serdeczne dzięki za odpowiedz.

Praktycznie teraz wiem wszystko ;-)...... lecz przy oglądaniu zaproponowanej strony z głowicą Lama3D pojawiło się u mnie pytanko.

Jak składałem drukarkę to kupiłem trochę filamentu 3mm, teraz widzę że praktycznie wszyscy stosują 1,75 mm.
- Czy w ogóle jest sens kupować głowicę na 3 mm ? A może wywalić ten filament i skupić się całkowicie na 1,75 mm ?
- U mnie będą ważne szczegóły, zaproponowana głowica ma dyszę 0,5 mm, czy nie lepiej zacząć od 0,4 mm ?
- Jaką tam trzeba zamontować grzałkę i termistor (Grzałka 12V 40W i termistor EPCOS B57560G104F ???) ????
- Jaki wybrać uchwyt wentylatora ?

Dzięki
M

Wróć do „MendelMax”