Odpowiednia kalibracja i ustawienia

Drukarki firmy 3novatica
ArkadiuszB

Re: Odpowiednia kalibracja i ustawienia

Postautor: ArkadiuszB » 12 cze 2015, 22:23

syntetyczny pisze:no dobra, ale to zwykłe przekształcenie, chcemy aby spacing było załóżmy 0.4mm, wysokość warstwy 0.2mm, przekształcamy wzór i wyjdzie nam extrusion_width = spacing + layer_hight*(1-PI/4) ile powinna mieć szerokość ścieżki, aby te odległości były o dokładnej wartości, dalej to już zmiana kroków w locie, czyli w trakcje trwania programu.

To nadal nic nie zmienia. Ten wzór blokuje możliwość zmiany samego skoku. Jeśli zmienimy skoki to i szerokość się zmienia przez co lądujemy zawsze w tym samym punkcie czyli nalewaniu na siebie warstw nie koniecznie tak jak chcemy. Właśnie po to jest ten wzór. Szukam sposobu aby go jednak obejść bez kombinacji związanych ze zmianami kroków. Chodzi o to żeby program myślał jak ja tego chcę i tyle ;)

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 13 cze 2015, 10:38

szerokość możemy zmieniać za pomocą kontroli podawanego materiału za pomocą komendy M92 Exx, albo M221 Sxx, w końcu szerokość ścieżki zależy od ilości podawanego drutu, którą to możemy zmieniać.
Ze wzoru możemy obliczyć wektory po których ma się maszyna poruszać, a za pomocą M92,M221 możemy zmieniać ilość podawanego plastiku niezależnie od wektorów.
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 13 cze 2015, 12:29

Skoro wali materiał na materiał, to znak, że za dużo go ekstruder podaje. U siebie nie mam takiego problemu (jak i wiele innych osób), gdzie pełna warstwa to wręcz gładź z niewyczuwalnymi liniami.

Slic3r BARDZO DOBRZE liczy odległości między ścieżkami do podawanego filamentu, no ale zawsze będzie bezradny jeśli się będzie mu waliło za dużo plastiku z ekstrudera przy niewłaściwej KALIBRACJI PRZEPŁYWU.

Zawsze możesz ustawić jaką chcesz szerokość w Slic3r, a później zrobić korektę w krokach ekastrudera, tylko to bez sensu, bo dla innego filamentu może się okazać, że znów trzeba korektę w krokach robić i tak w kółko.

Wydaje mi się, że skoro chcesz, aby program pracował tak jak Ty byś sobie tego życzył, to trzeba napisać program samemu ;)

ArkadiuszB

Postautor: ArkadiuszB » 13 cze 2015, 12:54

Niestety tymi ustawieniami mam tylko przepływ i to dużo kombinowania. A jak zmienię przepływ to powstaną złe wymiary ścianki i ogólnych wymiarów. Teraz skalibrowałem według instrukcji jaką mi tu podaliście i wychodzi idealnie ścianka co do setnych części. Chciałem minimalnie oddalić od siebie o takie nawet 0,05 mm dla lepszego minimalnie wyglądu. Rzeczywiście wychodzi mi powierzchnia idealnie gładka czyli slicer dobrze robi. Po prostu za dużo wymagam od tej drukarki i slicera.

Uznaję problem jako rozwiązany ;) Dzięki za pomoc

Teraz walczę z problemem zwanym jako Z wobble. Niestety pionowe warstwy nie są idealnie nakładane pomimo że bardzo powoli drukuję. Ale to na pewno wina mechaniki samej drukarki bo pionowe prowadzenie na łożyskach liniowych powoduję że całość może minimalnie właśnie chodzić.
Niedługo sam będę projektował drukarkę to spróbuje trochę inne rozwiązanie czyli wózek Boscha 20 na pion.

vinczuch

Postautor: vinczuch » 04 lip 2015, 0:33

nierównomierne warstwy w osi Z, czyli popularne prążki, temat by poruszany wielokrotnie:
1. śruby stołu, na M8 czy innych M sie po prostu nie da osiągnąć ideału, trapezowa czy kulowa na pewno wyjdzie lepiej
2. praca stołu wskutek zmian temperatury - o tym był cały wątek, PID dla stołu rozwiązuje problem -
3. praca stołu - stół zawieszony na sprężynach (celem poziomowania) - zapomnij, stół musi być sztywno zamocowany
4. praca łożysk liniowych - wszelkie luzy dają znać o sobie, mówie tu o osiach prostopadłych do osi Z, spróbuj wózków Hiwin
5. zawieszenie i wibracje ekstrudera, lzejśzy ekstruder - mniej wibracji, z drugiej strony bowden to problemy z retrakcją
6. wibracje ramy (wolniej znaczy mniej wibracji ale kto ma tyle czasu) czyli wzmocnienia, wzmocnienia
7. jakość i średnica filamentu
8. chłodzenie wydruku.

Drukowanie 3D to apteka, tutaj każda niedoskonałość wychodzi.
"Albo znajdziemy drogę albo ją sami wytyczymy" - Hannibal

Awatar użytkownika
adamJ1

Postautor: adamJ1 » 04 lip 2015, 1:19

Z tymi M w osi Z to bez przesady wystarczy, że zamiast ocynkowanego badziewia ze sklepu budowlanego kupi się nierdzewny pręt i nierdzewną nakrętkę i nie ma mowy o żadnym z wobble

Wróć do „FLEXA / GATE / Profabb”