Problem z Anycubic i3 Mega

Jak rozpocząć, problemy, porady
Karolos000

Problem z Anycubic i3 Mega

Postautor: Karolos000 » 27 maja 2018, 19:23

Witam . Mam nadzieje że dobrze trafiłem z działem gdzie sie mam o takie rzeczy pytać , a pewnie będę często tutaj bywał ze względu na nowe hobby .

1.Główny problem z tą drukarką mam taki , że nie mogę jej dobrze wypoziomować ze względu na to że dysza i tak będzie w jakimś miejscu zawadzać o ultrabaze a na wszystkich rogach odległość dyszy jest ustawiona wg. kartki papieru (minimalny opór) . Według mnie jest to dość dziwne bo materiał z którego jest zrobiona ultrabaza powinna być prosta .

2.Kolejnym problemem ,a raczej wpadką było uszkodzenie dyszy ,zamiast przekręcić dysze z zapasowej głowicy na główną głowice to po prostu je ze sobą zamieniłem, drukarka drukuje ale niepokoi mnie to że musze ustawić w programie Cura więcej obwódek bo filament albo zaczyna pózno lecieć albo sie nie klei ,a podstawa druku ma malutkie dziury/wgłębienia, ale gdy przyjrzałem sie pierwszej warstwie jaką drukarka tworzyła to znajdowały się na powierzchni takie wystające cieniutkie ścianki ,one nie przeszkadzały w wydruku ale ciekawi mnie jak one powstały bo nie zmieniałem niczego co by mogło wpłynąć na wydruk w ten sposób.

3.Ostatni problem dotyczy wymontowanej głowicy, otóż próbowałem wykręcić dysze ale zamiast dyszy przekręciłem hotend ,a że w hotendzie znajduje się plastikowy przewód to został on skręcony i raczej filament przez niego nie przejdzie , stwierdziłem ze wyciągnę cały przewód z głowicy .Przewód był zaciśniety trytrytką na końcówce pneumatycznej które tego przewodu tak łatwo nie puści i raczej ręcznie nie będę tego w stanie przeciągnąć z powrotem do hotendu .I tu jest moje pytanie, czy mogę uciąć kawałek i wsadzić do hotendu (jesli sie da bo nie sprawdzałem ze względu na to że nie chciałem tego zepsuć jeszcze bardziej) a resztę przewodu wsadzić w tą pneumatyczną końcówkę na górze głowicy.

Mam nadzieje że nie pomyliłem pojęć i nie wprowadzę w błąd osoby która będzie w stanie mi odpowiedzieć na te nurtujące mnie pytania . Z góry dzięki ! : :)

Wróć do „Drukowanie”