Problemy z wydrukiem modelu od pewnego momentu

Jak rozpocząć, problemy, porady
staszewskinet

Problemy z wydrukiem modelu od pewnego momentu

Postautor: staszewskinet » 25 mar 2018, 11:28

Witam,

Próbuję wydrukować model Zavoka (z gry Sonic) o wysokości około 12 cm (Zavok00) na drukarce Anycubic i3 Mega.
Najpierw próbowałem wydrukować go w jednym kawałku (Zavok 01) ale drukarka doszła od nóg do głowy i na głowie zaczęły się problemy - drukarka jakby gubiła koordynaty i w sumie powstało mnóstwo nitek dookoła ale model już się nie drukował poprawnie. Dodatkowo w pasie, pomiędzy nogami a korpusem powstało na tyle delikatne przejście, że odcinając supporty po prostu korpus i nogi oddzieliły się.

Pomyślałem, że podzielę model na trzy części - nogi do pasa, korpus do głowy i głowę z częściowymi ramionami. Zacząłem od góry (Zavok 02) i druk doszedł trochę dalej niż poprzednio, ale i tak przy głowie zaczęły się problemy.

Czy szukać problemów w drukarce, ustawieniach czy samym modelu? Postaci nie modelowałem - pobrałem z sieci, ale Cura nie pokazuje problemów z warstwami. Jest to w sumie mój trzeci model (nie licząc dwóch testowych sów, które wydrukowały się ok).

Druk odbywa się na filamencie dostarczonym przez AnyCubic.

Bardzo dziękuję za choćby podpowiedź i łaskę, jeśli napisałem jakąś głupotę gdzieś :)
Załączniki
Zavok02.jpg
Zavok01.jpg
Zavok00.jpg

Wróć do „Drukowanie”