Anet A6 Ulepszenia i efekt, da się coś więcej?

Jak rozpocząć, problemy, porady
damian980

Anet A6 Ulepszenia i efekt, da się coś więcej?

Postautor: damian980 » 02 mar 2018, 17:13

Witam
Zakładam temat ponieważ ulepszyłem swoją drukarke Anet A6 i nie jestem w 100% zadwolony z wydruków.
Zaczynając od początku, drukarka dostała napinacze osi X oraz Y, utwierdzone zostały prowadnice osi Z,wzmocniona rama. cała drukarka została uchwytami przymocowana do płyty wiórowej (15mm) na której przyklejona jest guma twarda (4mm) gume dałem w celu zmniejszenia wibracji.
Generalnie wprowadziłem wiekszość popularnych rozwiązań w celu poprawienia druku i całość przkręciłem do podstawy. Jakość wydruków wzrosła znacząco, ale wiadomo chciałoby się jeszcze coś wyciągnąć
Poniżej zamieszczam wydruk testowy, widać na łódce lekkie nadlania i drobną przerwe miedzy warstwami w jednym miejscu. Kostka kalibracyjna wydrukowana raczej bardzo dobrze, jej wymiary rzeczywiste pomierzone mikrometrem to :
Z: 20.04mm Y : 20.08mm X:20.25mm, każdy wymiar powinien mieć 20mm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
darmowe serwery
Obrazek
darmowe serwery

Mam kilka pytań co do mojej drukarki.
1.Czy powinienem skalibrowac liczbe krokow osi ? Czy na większą precyzje druku nie ma co liczyc?
2.Drukuje na warstwach 0.15-0.25, w drukarce założona jest oryginalna dysza 0.4 czy zmiana dyszy na 0.3 poprawi jakość wydruku?
3. Extruder wymaga kalibracji czy nic na to nie wskazuje?
4. Czy znacie jeszcze jakies modyfikację/ ulepszenia które poprawią jakość wydruku?

damian980

Re: Anet A6 Ulepszenia i efekt, da się coś więcej?

Postautor: damian980 » 02 mar 2018, 17:48

Jeszcze jedna sprawa o ktorej zapomnialem, przy drukwoaniu duzego elementu 21,5x7x12cm na dwóch rogach uzyskałem takie oto rozwarstwienia.jednak ten element drukwoałem na "szybko" i ustawilem grubosc warstwy 0,28 i bardzo mozliwe ze stol nie byl idealnie wypoziomowany, to jest efektem takiej wady czy coś z drukarka albo ustawieniami cura nie jest optymalnie zrobione?
Obrazek
hosting obrazow

Wróć do „Drukowanie”