Drukarka nie podaje filamentu

Jak rozpocząć, problemy, porady
Medokin

Drukarka nie podaje filamentu

Postautor: Medokin » 30 cze 2017, 15:56

Witam mam problem z moją drukarką 3D. Otóż problem polega na tym że drukarka normalnie drukowała, lecz gdy zmieniłem filament(Te same parametry PLA, 1.75mm), to drukarka zaczęła "pierdzieć" filamentem wypuszczała kropki albo robiła niedokończone linie, a z esktrudera było słychac i widać jak filament przeskakuje silnik go pha a on się cofa i w ogóle nie rusza się do przodu.
Nic nie zmieniałem w ustawieniach porostu wymieniłem filament. Pierwsze co przyszło mi do głowy to to że zapchałem dyszę, wyjąłem ją wszystko z niej wytopiłem i delikatnie przeczyściłem drucianą szczotką. Gdy włożyłem ją z powrotem na miejsce, rozgrzałem hotend itd.,
to filament i tak nie chciał się ruszyć(Ani ten 1 ani 2). Następnie znowu wyjąłem głowicę wyczyściłem ja ale dodatkowo sprawdziłem rurkę teflonową, jej nic nie dolegało nie była zapchana, zgięta albo coś w tym stylu. Więc teraz piszę tutaj op pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję :git:

Informacje :
Drukarka Prusa i3 składana przez znajomego
Typ ekstrudera MK2

Awatar użytkownika
Chemik72

Re: Drukarka nie podaje filamentu

Postautor: Chemik72 » 30 cze 2017, 19:01

zmień forum :git:
Drukarki:
PRUSA i3 MGN
SAIZEX 3D MINI