Zacinający się filament Signal

Jak rozpocząć, problemy, porady
sharman

Zacinający się filament Signal

Postautor: sharman » 08 kwie 2017, 21:45

Witam. Mam drukarkę Atmat Signal. Filament w ekstruderze, podczas przepuszaczania przez dyszę raz na jakiś czas się lekko przycina wydając głuchy dźwięk jak by uderzało coś. Słychać to na filmiku który załączam. Teflonowy wężyk podczas tych zacięć napina się mocniej, słabo to widać na filmiku. Czego nie widać na filmiku nitka filamentu w momentach przycięcia jest cieńsza i tak jak by stożkowata w jedną stronę. Podczas druku podczas pierwszej minuty druku filament zacina się wydając podobne dźwięki, jednak blokuje się na stałe a drut potem jest bardzo ciężko wyciągnąć z ekstrudera. Nie sądzę jednak by to był ekstruder był problemem, był wymieniany na początku roku. Z tego samego powodu, tylko że wtedy nie byłem w stanie wyciągnąć filamentu bez rozbierania mechanizmu, ekstruder wymieniłem jednak problem nie zniknął.
Pozdrawiam.

https://drive.google.com/file/d/0B1G2O- ... sp=sharing

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Zacinający się filament Signal

Postautor: Garreth » 08 kwie 2017, 22:12

Filament latwo jest rozwinac z rolki? Jak sie ptfe przed ekstruderem napina to zwykle dlatego bo ekstruder stara sie pociagnac filament a nie moze.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

sharman

Postautor: sharman » 08 kwie 2017, 22:25

Rolka łatwo obraca się w obie strony, nie przyblokowóje się.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 09 kwie 2017, 7:30

Obraca sie, ale czy zawsze latwo jest rozwinac sam filament? Poza tym pamietaj, ze reka jest to zrobic duzo latwiej.

Inna rzecz, ze mozesz zwiekszyc temperature glowicy, moze tam Ci sie cos blokuje tez

sharman

Postautor: sharman » 09 kwie 2017, 9:28

Dziś spróbuję jeszcze z tym filamentem. A co jeszcze może być przyczyną takich problemów?

sharman

Postautor: sharman » 09 kwie 2017, 17:28

Filament rozwija się bez problemu. Wydaje mi się że problem tkwi w łączniku między ekstruderem a blokiem grzewczym. Rozebrałem grzałkę i ekstruder, filament nie przechodzi przez otwór, w miejscu które już się nie grzeje, za radiatorem. Mogę spokojnie dotknąć łącznika przy rozgrzanej grzałce. Wydaje mi się że został tam rozgrzany filament który zastygł przy wysuwaniu. Nagrzanie do 260 stopni nie rozwiązuje problemu, "gruda" nadal tkwi łączniku, odkręciłem dysze i próbowałem przebić to struną jednak filament jest zbyt twardy. Można to jakoś wyczyścić czy konieczna będzie wymiana łącznika?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 09 kwie 2017, 22:42

Ciekawe czemu to ptfe sie napreza w takim razie...

Mozesz zastygniety filament wypalic palnikiem, lub probowac wytopic hotairem jesli masz mozliwosc.

Jak dluga retrakcje uzywasz? Glowica full metal czy z ptfe w laczniku?

Wróć do „Drukowanie”