Problem z extruderem mk7

Jak rozpocząć, problemy, porady
kamilos3092

Problem z extruderem mk7

Postautor: kamilos3092 » 25 maja 2016, 16:22

Witam. Posiadam extruder mk7, drukarka działała na nim bardzo długi czas, ale ostatnio zaczęło się coś psuć. Problem jest przeskakujące radełko estrudera podczas wpychania filamentu do głowicy. Generalnie jeśli radełko nie przeskakuje to filament wypływa z głowicy i nie wygląda ona na zapchaną(no chyba, że jakimś cudem jest jednak zapchana a ja tego nie widze?).
Myślałem że problem z driverami, próbowałem na różnych ale problem nadal występuje, nawet dla dużych prądów.

Co może być przyczyną przeskakiwania? Czy istnieje taka możliwość, aby to sam silnik był uszkodzony? Może prąd podawany z drivera był za duży i jakimś cudem doszło do mikrouszkodzeń? Itnieje taka możliwość? Chociaż w to wątpię, bo gdy go zdemontuje to silnik dosyć mocno kręci (nema17 1.7A). Problem z samym filamentem raczej wykluczam, bo próbowałem też na resztkach z którymi nie było wcześniej problemów i też potrafi przeskakiwać.

Awatar użytkownika
robertm

Re: Problem z extruderem mk7

Postautor: robertm » 25 maja 2016, 20:51

warto by jednak sprawdzić drożność głowicy i jeśli nie masz full metal wymienić rurkę teflonową na nową
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

kamilos3092

Postautor: kamilos3092 » 26 maja 2016, 0:22

Jak często taką rurkę należy wymieniać? Rozkręciłem głowice i rurka wyglądała całkiem dobrze, tylko lekko czarna od strony bolku grzejnego.

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 26 maja 2016, 20:24

Takie przeskakiwanie radełka oznacza że właśnie nadszedł czas na wymianę teflonu. Rurka po prostu puchnie, i rosną opory wypychania.
U mnie to się stało po przedrukowaniu 2000m filamentu, ale może być różnie w zależności od jakości teflonu i eksploatacji drukarki (używanych temperatur, szybkości ect).

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 27 maja 2016, 12:42

Przy niewłaściwym traktowaniu można ją uszkodzić po 10 minutach zabawy :) oczywiście to skrajność ale ...
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Wróć do „Drukowanie”