Paski , rozne dziwne efekty itd.

Jak rozpocząć, problemy, porady
drygol

Paski , rozne dziwne efekty itd.

Postautor: drygol » 18 kwie 2016, 8:55

W sumie to taka krotka historia jak to strasznia zamatorzylem i dopiero wczoraj sie zorientowalem :D

Jakis dluzszy czas temu przesiadlem sie na sruby trapezowe TR10x2. Zrobilem na nowo kalibracje Ztki i oczywiscie wydruki okazaly sie slabe - Prazki everywhere :bania:
Walczylem z tym jakis czas i dalem sobie spokoj bo mialem sporo innych zajec.

W miedzy czasie zmotalem tez auto poziomowanie stolu na czujniku pojemnosciowym i zmienilem ekstruder , efekt - jeszcze gorzej :mrgreen:
Wydruki wychodzily z nieregularnymi prazkami , ze zgrubieniami z jednej strony , z falami - generalnie disaster ....
I znowu odpuscilem bo kolejne inne zajecia juz byly w trakcie.

Wczoraj w koncu usiadlem do tematu bo drukarka zaczela byc potrzebna.
Okazlo sie ze mam w sumie banalny blad ale baaaaardzo dlugo go szukalem w sumie przez glupote.
Jak przechodzilem na trapezowki to jak zwykle robilem sobie fine-tuning Ztki z suwmiarka w reku. Wyszlo mi wartosc 1592 kroki przy silniku 1.8 i microstepie 16.
Oczywiscie to jest blad dodatkowo poglebiany dosyc mocno przez auto poziomowanie a dodatkowo generujacy rozne dziwne jaja z wydrukiem poniewaz przy autopoziomowaniu Ztka pracuje nonstop podczas drukowania.

Rozwiazanie bylo banalne , dla sruby TR10x2 przy silnikach i microstepie 16 wartosc ustawienia w firmware MUSI byc ustawiona na 1600.
(200 x 16) / 2 - gdzie 200 to ilosc fullstepow silnika 1.8 , 16 microstep , 2 - dystans ktory pokonuje sruby przy pelnym obrocie

No i odrazu wszystko ladnie dziala. Teraz czeka mnie ustawienie na nowo wszystkich innych detali ktore zdazylem juz rozkalibrowac szukajac problemu.
Takze , nie zawsze fine-tuning poplaca a nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu :bania: .
Pisze to dla potomnych bo moze komus pomoze jak sie zapetli podobnie do mnie ;)

Wróć do „Drukowanie”