Odklejanie się ABS od stołu

Jak rozpocząć, problemy, porady
Brodecki

Re: Odklejanie się ABS od stołu

Postautor: Brodecki » 03 kwie 2016, 20:11

Na całą drukarkę.

jankess0493

Postautor: jankess0493 » 03 kwie 2016, 20:15

No to na pewno to wina zasilacza :D Jak masz możliwość wymień na taki, co ma przynajmniej 350W. Na allegro są za trochę ponad 100zł :)

baroslaw

Postautor: baroslaw » 03 kwie 2016, 20:25

Brodecki pisze:Zastanawiam się też, czy temperatura stołu to nie problem zasilacza - tu jest od XBOX 360 - 175W lub może wina przewodów od elektroniki do stołu?

Ja mam tez zasilacz od XBOX 175W i 95 stopni bez problemu uzyskuje, tyle mam ustawione dla ABS+ . Drukuje na DIMAFIX .

Brodecki

Postautor: Brodecki » 04 kwie 2016, 0:27

To podpytam jeszcze w kwestii tego zasilacza z XBOX, co ma kolega - dało mi to do myślenia. Przejrzałem soft do arduino i znalazłem w pliku configure.h ustawienia zasilania. Jako, że dostałem komplet na zasadzie rozpakuj i zainstaluj to tak wgrałem całość do arduino. Teraz, jak patrzę to mam ustawienia dla ATX, a nie dla XBOX 360 - tyle, że tu w opisie jest 203W, a nie 175W. Mam software Marlin, może tu jest jeszcze problem.

Zasilacz znalazłem S-360-12 - 12V/30A/360W. Chyba zainwestuję, jak nie rozwiążę problemu inaczej. O Dimafix na razie czytałem mam nadzieję, że nie czuć go w całym domu? Miałem zrobić sok ABS na próbę ale małe dzieci w domu i nie będę kombinował z acetonem.

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 04 kwie 2016, 6:32

jankess0493 pisze:No to na pewno to wina zasilacza :D Jak masz możliwość wymień na taki, co ma przynajmniej 350W. Na allegro są za trochę ponad 100zł :)

JAnkess ale po co takie rzeczy piszesz? JA mam zasilacz dell 18A 220W ( po pomiarach zapas z 5A pozostaje) i 110 stopni bez problemu osiągam w zestawie jak pisze baroslaw (od 105 do 110 trwa z 5 min ale osiąga , moje max to 126 stopni.).
To ,że na takim zestawie nie wydala, to może nie być wina zasilacza a okablowania, wsadzi większy zasilacz to mu spłonie wszystko, jak na podanym zestawie nie osiąga 80 stopni lub ledwo.

Baroslaw sprawdź napięcie jakie masz na stykach stołu już na samym stole.
Najważniejsze w twoim przypadku jest posiadanie dobrych kabli, sprawdź czy się nie grzeją i jaki jest spadek napięcia pomiędzy stykami na ramps a samym stole.
Dodatkowo napisz czy masz radiatorek na mosfecie i czy masz coś wsadzone pod płytę grzejną (wystarczy nawet warstwa kartonu).
Dodatkowo sprawdź czy czujnik temp dotyka szyby (najlepiej dać na czujnik kropelkę pasty termoprzewodzącej, oraz najważniejsze czy szyba przylega do płytki.

Dimafix czuć tylko przy rozpylaniu, pachnie jak lakier do włosów , później zapach znika. Mi raz nałożona dobrze warstwa wystarcza na 2 tyg, oczywiście po wydruku stół stygnie i wydruk sam odpada, przy odrywaniu na ciepło trzeba dać nowa warstwę.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Brodecki

Postautor: Brodecki » 04 kwie 2016, 22:06

Ten mój zasilacz od XBOX daje 14.2A/175W - najpierw sprawdzę to, co napisałeś. Gość, od którego kupiłem zestaw twierdzi, że zasilanie z 300W zasilacza wiele nie zmienia w tym temacie. Termistor pod stołem przylega do stołu i jest oblany pastą termoprzewodzącą - nie mieści się w otwór na termistor, z kolei ten termistor, który mam do głowicy zmieściłby się tam bez problemu może odczyt z niego jest nieprawidłowy. Termistor pod stołem docisnąłem do stołu taśmą kaptonową, przylega dobrze - nie przylega do szyby, bo nie ma jak - to nie jest ten szklany termistor 100K 3950 - jutro też go sprawdzę.

Gość od tej drukarki odpisał mi ciekawostkę, że "80C na termistorze to w rzeczywistości ponad 100C na stole". Zweryfikuję to jutro ale taka rozbieżność jest ogromna.

Radiatory mam tylko na sterownikach do silników krokowych.
Pod płytą grzejną nic nie mam

W pliku Configuration.h (Marlin) mam takie ustawienia - czy to ma jakieś znaczenie, że wskazuje na ATX?
// 1 = ATX
// 2 = X-Box 360 203Watts (the blue wire connected to PS_ON and the red wire to VCC)

#define POWER_SUPPLY 1

Dla stołu mam tak
// 6 is 100k EPCOS - Not as accurate as table 1 (created using a fluke thermocouple) (4.7k pullup)
#define TEMP_SENSOR_BED 6

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 04 kwie 2016, 22:10

Brodecki pisze:

Gość od tej drukarki odpisał mi ciekawostkę, że "80C na termistorze to w rzeczywistości ponad 100C na stole". Zweryfikuję to jutro ale taka rozbieżność jest ogromna.

A ja z pomiarów mam inne doświadczenia.. Ale cóż sprzedawca wszystko wciśnie byle nie przyznać racji innym.

Co do otworu termistora, jak zdejmiesz szybę będziesz widział ścieżki na pcb, ten zwykły ma dość duży zapas wokół otworu więc wiertełko i jazda, ważne aby nie zahaczyć ścieżki. termistor musi dotykać szyby.
Nie napisałeś nic o napięciach i spadku tego napięcia na stole. na stole. te zasilacze od Xboxa działają w setkach jak nie tysiącach drukarkach w standardowym zestawie, wiec czemu i Tobie nie będzie działać. Ale Widać ,że pierwszy problem to czujnik temp źle umiejscowiony. .

W marlinie ATX nie ruszaj, a co do czujnika to czy masz Epcos czy inny to nikt nie wywróży niestety.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Wróć do „Drukowanie”