Jaki filament ??

Jak rozpocząć, problemy, porady
Sami88

Re: Jaki filament ??

Postautor: Sami88 » 16 lip 2015, 21:56

Drukowałem plastspawem raz, bo akurat dostałem go. Pytanie w jakiej cenie mają swój filament i jaka jakość oferują teraz. Jeśli zakupie z 5Kg to nie chciałbym wtopić, bo mam do wykonania precyzyjne wydruki teraz, a materiału na wydruki w warstwach od 0,2 to mam na stanie sporo. Więc powinienem ich zapytać wysyłając zapytanie na ich stronie zapewne. Ogólnie to szukałbym stałego dostawcy ale i pewnego, który by dał ewentualnie jakiś rabacik na zakupy w większej ilości. Lecz przedewszystkim no jakość się liczy, czystość filamentu, aby nie zapychała mi się dysza na warstwach 0,1 czy 0,05 bo na tylu też drukuje ale bardzo rzadko. Tylko, że jak kupować filament to aby był uniwersalny wiadomo :). Bo na duże warstwy mógłbym kupować w gumplaście, filament jest równy, tylko według mnie trochę zanieczyszczony właśnie z powodu tej warstwy 0,1 na której mi stają wydruki. Pytanie to cena. Ostatecznie to chyba nabędę w e-filamentach jako iż ich filament no nie zawiódł mnie tak na prawdę. Plastspawu miałem bardzo mało aby coś na jego temat powiedzieć. Lecz rolka którą miałem była czysta i drukowała ładnie, ale lata temu to było :|
--------------------------------------------------------------------------------------
Miej serce i patrzaj sercem... :)
--------------------------------------------------------------------------------------

zdzban
Kontaktowanie:

Postautor: zdzban » 16 lip 2015, 22:27

wieksze ilosci czyli ile? wieksze ilosci to co najmniej 100kg.
Jeżeli chcesz stałe dostawy to odradzam Plastspaw, cieżko sie dogadać tylko dużo obiecują, Ja jak zamawiałem 300kg to przez 3 miesiace mi wysyłali w ratach.
Ale Filament według mnie mają nie zły.
Pozdrawiam Feniks-3D - części reprap

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 16 lip 2015, 22:36

zdzban pisze:Ja jak zamawiałem 300kg to przez 3 miesiace mi wysyłali w ratach.

To mówisz, że sytuacja uległa poprawie? :D

Sami88

Postautor: Sami88 » 16 lip 2015, 23:00

Na chwilę obecną to 10 kg w porywach 20 kg. Wszystko zależy od zaufania i tego ile będę miał wydruków. Może ktoś tutaj chciałby otrzymać filament do testów ? Moja drukarka być może staje się kobietą i zaczyna miewać kaprysy. Czasem rzyga filamentem, czasem drukuje. Obiektywnie aby to stwierdzić potrzebowałbym drugiej drukarki, lub jakieś pewne filamenty do testów.
Miej serce i patrzaj sercem... :)

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 30 cze 2016, 20:40

Marcin83 pisze:Witam :D
Polecam pro3D
Testowałem różne filamenty. Potrzebowałem materiału, który będzie wytrzymały mechanicznie na zgięcia (drukuje elementy do maszyny). Jakościowo fajnie wyszedł spectrum, ale mechanicznie nie dał rady. Obecnie stosuje pro-ABS - spełnił moje oczekiwania. Cena jest ok. :)

Serwis_Net pisze:Witam !
Mogę polecić filamenty od pro3D. Próbowałem z paroma. Szukałem filamentu z żywym kolorem i taki znalazłem.
Na moim zortraxie z profilu Z-Ultrat wydruki wychodzą bardzo ładnie (warstwa 0,09). Raczej zrezygnuję z oryginałów - pro3D niczym nie ustępuje jakością.
Poza tym nie są drogie :git:

Oba konta założone tuż przed dodaniem posta, z obu kont nie napisano nic innego.
Oba posty w stylu "latami szukałam skutecznego środka na kamień..."
Ogarnij się.

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 04 lip 2016, 21:04

oba konta zablokowane
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

Wróć do „Drukowanie”