FILAMENTY

Jak rozpocząć, problemy, porady
PAKIM

FILAMENTY

Postautor: PAKIM » 23 kwie 2015, 23:04

Jeżeli wzrok mnie nie myli to takiego wątku nie ma, a moim zdaniem dobry filament to 80% sukcesu nawet przy średniej maszynie.
Może określmy co dla nas jest ważne....niech producenci wezmą to pod uwagę.
Pozdrawiam

PAKIM

Re: FILAMENTY

Postautor: PAKIM » 23 kwie 2015, 23:10

Czytam często na forum że nie warto kalibrować i ustawiać maszyny na czarnym filamencie. Ja się z tym nie zgadzam. Drukowanie z czarnego pokazuje wszystkie niedoskonałości maszyny i ustawień, ale jak ktoś stwierdzi, że zadowolony jest z czarnego to z innego będzie zachwycony. Pytanie tylko który czarny byłby najlepszy, najdokładniejszy? Nazwijmy go wzorcowy.

Awatar użytkownika
feriar

Postautor: feriar » 23 kwie 2015, 23:25

PAKIM pisze:Może określmy co dla nas jest ważne....niech producenci wezmą to pod uwagę.

Cena ? :piwo: :piwo: było już nie raz na forum poruszane jaki powinien być filament (oprócz tego że tani)
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

kacperd2808

Postautor: kacperd2808 » 24 kwie 2015, 0:50

Cena przede wszystkim jest wyznacznikiem. Mała anegdotka co do tego. U mnie na Polibudzie mamy FDMa 3dTouch, a że doktorki i profesorki nie mają pojęcia że na polskim rynku jest kilku producentów i masa dystrybutorów filamentu to sprowadzają oryginały od Bits from Bytes czy jakoś tak, z Hameryki... Cena: około 250zł po przeliczeniu za szpulkę (chyba kilo, może trochę mniej), zwoje ponawijane tak, że wyszkolona małpa zrobiłaby to 20 razy lepiej. Przynajmniej średnicę trzyma (2,7mm ale trzyma :roll: ) Tłumaczą się tym, że niby mają ich filamenty jakiś składnik poprawiający przyczepność do stołu :bania:

Awatar użytkownika
tom4cad
Kontaktowanie:

Postautor: tom4cad » 24 kwie 2015, 8:17

Przetestujemy kilka filamentów na wytrzymałość na rozciąganie. Zobaczymy, może będą różnice większe niż błąd pomiarowy ;-)

Obrazek
TDI-CAD Filamenty Wrocław Sklep
http://TDI-CAD.PL

Moje projekty na thingiverse:
http://www.thingiverse.com/tom4cad/designs

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 04 lip 2016, 20:39

Serwis_Net pisze:Witam.
Racja, dobry filament to podstawa, testowałem różne filamenty. Potrzebowałem materiału, który będzie wytrzymały mechanicznie na zgięcia (drukuje elementy do maszyny). Jakościowo fajnie wyszedł spectrum, ale mechanicznie nie dał rady. Obecnie stosuje pro-ABS - spełnił moje oczekiwania. Cena jest ok.
Pozdrawiam ;)

Interesujące, kilka dni temu widziałem niemal identyczny post napisany przez użytkownika Marcin83.

edit
O, tutaj: viewtopic.php?f=30&t=6325&p=87670#p87670

Jakie powinienem mieć zdanie o firmie, która nie dość, że ma forumowiczów za debili, to jeszcze nie jest w stanie przygotować więcej niż dwóch pseudo-opinii? :bania:

Wróć do „Drukowanie”