Sposoby klejenia wydruku do stołu

Jak rozpocząć, problemy, porady
Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Re: Sposoby klejenia wydruku do stołu

Postautor: Vipcioo » 06 gru 2016, 21:59

Cześć wszystkim :)
Czytam was od jakiegoś czasu, ale się nie udzielam za bardzo. Bo już wiem, że trzeba czasu, aby wsiąknąć w temat.
Paru z was znam z innych forów, jak Misiu i Artu, ale wypada powiedzieć Dzień Dobry Wszystkim :D

Przy okazji wątku... Lakier do włosów usuwa się bardzo łatwo z szyby zmywaczem do ekranów komputerów. Mówię o zmywaczu, a nie chińskich płynach do mycia jajek... Ja użyłem Polaroid Screen Cleaner. z ręcznikiem schodzi po chwili. I nie trzeba moczyć w wodzie przez noc.
Zawiera głównie wodę 98% i etanol.

To tak jako rezerwowe rozwiązanie na szybko :)
Pozdrawiam
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 07 gru 2016, 7:10

Cześć Gmeruś :piwo:
Po co usuwać lakier z szyby :roll: "Dopsikać braki" i drukować dalej :git: Tak robię z Dimafix-em, bo gdybym za każdym razem zmywał, to bym go nie nastarczył :o
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 07 gru 2016, 14:42

Arturo, akurat przeczytałem wątek i ktoś wspomniał wcześniej o moczeniu szyb na noc, żeby zszedł lakier.
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 07 gru 2016, 15:18

Artu pisze:Cześć Gmeruś :piwo:
Po co usuwać lakier z szyby :roll: "Dopsikać braki" i drukować dalej :git: Tak robię z Dimafix-em, bo gdybym za każdym razem zmywał, to bym go nie nastarczył :o

Ale raz na jakiś czas trzeba tę szybę umyć ;)

Awatar użytkownika
Artu

Postautor: Artu » 07 gru 2016, 16:22

Kupiłem dzisiaj lakier SYOSS Max Hold za nie całe 12zł :mrgreen:... zobaczymy czy "zastąpi" Dimafix-a :roll:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Vipcioo
Kontaktowanie:

Postautor: Vipcioo » 07 gru 2016, 23:51

Tia Emartinelli, ostatnio tez miałem ją tak zapaćkaną, że wstyd mi było przed samym sobą :D
Ale ostatnio znalazłem jeszcze lepsze środki do szyby po lakierze i do druku z ABS i PLA.
Do mycia to się nazywa "Clean Up Cellulose Thinners" - jak to Angole, nie napisali dokładnie, co jest w środku, ale działa skutecznie.
Po nim myję szybę płynem do szyb i jest piszcząco i milusio :D

Szczegóły tu: http://www.wilko.com/wallpaper-paste+preparation/wilko-cellulose-thinners-125ml/invt/0182560

A co do psikacza do druków - znalazłem dosyć tani środek na Amazonie UK. Noooo... Muszę powiedzieć, że PLA się trzyma dosyć mocno, więc dodaję BRIM, bo ułatwia zdejmowanie. A ABS odstrzeliwuje sam po ochłodzeniu stołu. Czyli jak Dimafix.

Link do opisu: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01BVM54XI/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
Sławek
=====================
Kossel Plus + moje mody

kefir92

Postautor: kefir92 » 08 sty 2017, 11:10

Cześć,

Używając taśmy kaptonowej zdarzyło Wam się drukować PET? PET ma to do siebie, że lubi się podwijać i odklejać. Zacząłem taśmę stosować z dimafixem na stole, na to taśma i na nią dimafix. W dużej mierze się nie odkleja. Moje pytanie: Czy jest opcja na zepsucie stołu w takiej konfiguracji przy temperaturach powyżej 80 stopni? Poprzez zepsucie mam na myśli oderwanie kawałka stołu. Mam ceramiczny z wbudowaną grzałką i potrafi się to zdarzyć przy ABS+dimafix+100 st.

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 08 sty 2017, 11:47

Nie sądzę. Kapton raczej zabezpieczy stół na którym jest naklejony (siły się rozłożą na większej powierzchni) i raczej uszkodzisz taśmę kaptonową niż stół.
Może jeszcze kilka osób się wypowie.

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 08 sty 2017, 21:05

kefir92 pisze:Cześć,

Używając taśmy kaptonowej zdarzyło Wam się drukować PET? PET ma to do siebie, że lubi się podwijać i odklejać. Zacząłem taśmę stosować z dimafixem na stole, na to taśma i na nią dimafix. W dużej mierze się nie odkleja. Moje pytanie: Czy jest opcja na zepsucie stołu w takiej konfiguracji przy temperaturach powyżej 80 stopni? Poprzez zepsucie mam na myśli oderwanie kawałka stołu. Mam ceramiczny z wbudowaną grzałką i potrafi się to zdarzyć przy ABS+dimafix+100 st.

Prezed nałozeniem dimafixu na stół przemyj go IPA-ą.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

multimen

Postautor: multimen » 11 mar 2017, 9:13

Ja stosuje tylko kapton 200mm na stole aluminiowym do wszystkiego, PLA ABS PET GUMA poza NYLONEM.
Jest tylko jedno ale katpon musi byc w jednym kawalku klejenie tasm 50mm w 4 paskach nie ma sesu chyba ze wydruk ma 25mm srednicy. Dlaczego ? Czy probowaliscie oderwac kapton na srodku tasmy ? Powodzenia !!! Zawsze odrywacie kapton przy krawedzi wiec wydruk z ABS na laczeniu tasm moze ja poderwac. Czasem jedno pokrycie z kaptonu sluzy mi przez tygodnie i cena 200mm tasmy nie jest wczale duza zaplacilem za rolke cos kolo 126zl i mam ja 3 lata i wciaz wyglada na cala wkoncu to 50 m a zuzywa sie jednorazowo 35cm.
Istotne jest zeby odtluscic kapton zmywaczem sylikonu takim jakiego uzywaja lakiernicy samochodowi inne sposoby odluszczanua nie zapewniaja takiego rezultatu .

Nylon hmmm mozna na kapton nalozyc klej do drewna tylko teraz jaki Elmers jest dobry ale moim zdaniem nazbyt elastyczny, sztyfty tez odpadaja ja osobiscie polecam Rakoll express 25D bo jest tani 0.5kg w butelce jakies 10 - 12 zl klej do twardego drewna szybko schnacy mocno trzyma indaje sie zmyc woda nie ma problemu z czyszczeniem . Trzyma nylon bez raftu ale po wystudzeniu bedzie problem z oderwaniem wydruku.
Czasem wystarczy krople kleju rozsmarowac wilgotna gabka. Kleju nie rozgrzewamy powyzej 80 stopni bo bedzie zbyt elastyczny Nylon po wystudzeniu ciezko oderwac od kleju gdy stwardnieje zatem mozna sprobowac puscic wydruk na tym kleju i po nalozeniu pierwszej warstwy wychlodzac stol klej twardnac zabezpieczy wydruk przed podwinieciem .

Wróć do „Drukowanie”