Jaki filament polecacie ?

Jak rozpocząć, problemy, porady
Awatar użytkownika
feriar

Jaki filament polecacie ?

Postautor: feriar » 07 wrz 2014, 11:53

Cześć,
jaki filament możecie polecić (właściwie to producentów) ? chodzi mi o jego skład, żeby się "dobrze" drukował, bez większych problemów :D
Jak zbudować drukarkę 3D, kalibracja drukarki 3D od podstaw, rozwiązywanie problemów z drukiem, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń znajdziesz na mojej stronie http://feriar-lab.pl ;) Zapraszam

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Re: Jaki filament polecacie ?

Postautor: syntetyczny » 08 wrz 2014, 9:54

obecnie drukuję z pla od blackfroga, mogę szczerze polecić ten drut :git:
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Serwis_Net

Postautor: Serwis_Net » 29 cze 2016, 19:28

Witam !
Mogę polecić filamenty od pro3D. Próbowałem z paroma. Szukałem filamentu z żywym kolorem i taki znalazłem.
Na moim zortraxie z profilu Z-Ultrat wydruki wychodzą bardzo ładnie (warstwa 0,09). Raczej zrezygnuję z oryginałów - pro3D niczym nie ustępuje jakością.
Poza tym nie są drogie :git:

Awatar użytkownika
emartinelli

Postautor: emartinelli » 30 cze 2016, 16:53

Pytanie raczej chyba jakiego nie polecacie ;)
Chyba ostatnimi czasy jakość bardzo sie poprawiła u wszystkich producentów - ja od dawna nie miałem problemów z zapychaniem głowicy i coraz rzadziej słychać aby ktoś na filament narzekał. Ja drukuje na filamentach od DD i złego słowa nie mogę powiedzieć, zwłaszcza na ABS+, który fajnie się spaja i nawet przy większych wydrukach daje radę.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 30 cze 2016, 20:40

Marcin83 pisze:Witam :D
Polecam pro3D
Testowałem różne filamenty. Potrzebowałem materiału, który będzie wytrzymały mechanicznie na zgięcia (drukuje elementy do maszyny). Jakościowo fajnie wyszedł spectrum, ale mechanicznie nie dał rady. Obecnie stosuje pro-ABS - spełnił moje oczekiwania. Cena jest ok. :)

Serwis_Net pisze:Witam !
Mogę polecić filamenty od pro3D. Próbowałem z paroma. Szukałem filamentu z żywym kolorem i taki znalazłem.
Na moim zortraxie z profilu Z-Ultrat wydruki wychodzą bardzo ładnie (warstwa 0,09). Raczej zrezygnuję z oryginałów - pro3D niczym nie ustępuje jakością.
Poza tym nie są drogie :git:

Oba konta założone tuż przed dodaniem posta, z obu kont nie napisano nic innego.
Oba posty w stylu "latami szukałam skutecznego środka na kamień..."
Ogarnij się.

Wróć do „Drukowanie”