BiBone by Y0gl

Y0gl

BiBone by Y0gl

Postautor: Y0gl » 18 lut 2013, 23:22

Cześć,

Kilka dni temu dostałem zestaw DIY BiBOne i byłem przerażony ilością części i stopniem skomplikowania.
Okazało się, że tragedii z mechaniką wielkich nie było, ale mam jeszcze kilka pytań,

Czy masz może jakiś schemat gdzie idą jakie śrubki?

Możesz mi wysłać zdjęcia tego elementu download/file.php?id=1181&mode=view
Chodzi dokładnie o zamocowanie łożyskowania i o prowadnice paska oraz śruby na których zamontowane są łożyska (dostałem tylko 3 krótkie pręty gwintowane M8)
Mam też tylko 8 rezystorów a według otworów w stole przewiduje się ich 10,
Czujnik temperatury trzeba dokupić?
Mam aluminiowy stół, pofazowałem otwory żeby pochować łby śrub, rozumiem, że na stół powinna iść szyba (ok 3 mm, może nawet lustro)
Kapton między alu a szybę? Wystarczy nakleić?

Czytałem również, że problemy z za ciasnymi otworami praktycznie we wszystkich elementach są skutkiem problemów ze slicerem, czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem?

Dzięki za pomoc, choć to na pewno nie ostatnie pytania:)

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
emartinelli

Re: BiBone by GigaBajcior

Postautor: emartinelli » 19 lut 2013, 2:17

Otwory po prostu rozwierć odpowiednim wiertłem, idzie szybko i łatwo :)
Nie radze kłaść kaptonu miedzy stół a szybę, kapton jest raczej izolatorem cieplnym. Jak już to naklejasz kapton bezpośrednio na aluminium i drukujesz bez szyby. Ewentualnie na szybę i też możesz na tym drukować.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 19 lut 2013, 19:43

y0gi, jak dostałeś stół alu o grubości 6mm, to naklejasz na niego kapton i drukujesz. w niektórych zestawach wysyłałem alu 3mm i szybę. więc albo grubsze alu, albo cieńsze i szyba. szyba na grube alu to zły pomysł. wrzucę niedługo wstępnie przygotowaną instrukcję montażu

Y0gl

Postautor: Y0gl » 21 lut 2013, 22:45

Widziałem instrukcję.
Bajka.
Co prawda większość mechaniki już złożyłem bez instrukcji i jak na początku byłem przerażony, tak poszło to całkiem sprawnie.
Obawiam się jednak elektroniki i kalibracji. Ale z instrukcją na pewno jakoś pójdzie.

Tak, dokładnie mam stół alu 6 mm. Fazki już porobione:) Czy wystarczy zwykła taśma samoprzylepna kaptonowa?
http://allegro.pl/tasma-ochronna-kapton-capton-serwis-50mm-fv-1745-i3046013187.html
Najszersza jaką znalazłem 50 mm.
Da radę to przykleić tak dokładnie miejsce przy miejscu, żeby było równo? Czy może lepiej kupić arkusz jeśli jest do dostania gdzieś?
Co z termistorem?
Jak tylko dostanę jutro resztę części, to mam nadzieję, złożę ekstruder i oś X w weekend.

Michał

oskar

Postautor: oskar » 22 lut 2013, 0:01

Załóż swój wątek i dawaj dużo zdjęć- pomagasz innym, nie robisz bałaganu koledze Arturowi, i szybciej pomoc dostaniesz

A taśma to będzie OK. Jak się postarasz to nie będzie widać łączeń, ale nawet małe zakładki nie przeszkadzają za bardzo. Pozatym arkusz nie jest tak łatwo nakleić o ile w ogóle taki dostaniesz:)

Y0gl

BiBOne by YOGI

Postautor: Y0gl » 22 lut 2013, 1:47

Witam serdecznie,

Postaram się wrzucać tutaj zdjęcia, ale, przynajmniej na razie, pytania i prośby o pomoc w złożeniu, podłączeniu lub konfiguracji BiBOne.
Wątek zakładam na etapie złożonej już prawie całej ramy.
Jutro mam nadzieję przyjdzie kilka brakujących części i przez weekend zajmę się złożeniem ekstrudera i dokończeniem mechaniki.

Pozdrawiam

Michał.

Y0gl

Re: BiBone by Y0gl

Postautor: Y0gl » 23 lut 2013, 0:55

Czy silniki osi Z różnią się czymś od silnika ekstrudera? Jeśli tak, które z silników idą do osi Z a który do ekstrudera?

Michał

FreeSky

Re: BiBone by Y0gl

Postautor: FreeSky » 07 mar 2013, 20:02

Silniki osi Z mają po 8 kabli (są 2 identyczne), u mnie ten od ekstrudera ma 4.

Wróć do „Galeria BiBONE”