BiBONE by Laki

Laki600

BiBONE by Laki

Postautor: Laki600 » 11 lip 2015, 18:33

Witam,

Przyszła i na mnie pora złożenia drukarki. Wybór padł na BiBONE od u-design, mam nadzieję że wyjdzie to bardzo dobrze :)

Oczywiście prawdopodobnie nie obejdzie się własnych poprawek i pomysłów, ale wszystko po kolei.

Na początek Trzeba by wszystko skompletować i tu jest pewien problem, jako że od niedawna mieszkam w BB to jeszcze się nie do końca orientuję gdzie co i jak więc sprawia mi to delikatny problem ze znalezieniem prowadnic, ale nic to pewnie wybór padnie na Allegro.

Jak na razie prace stanęły, ponieważ zbrakło filamentu, a że jednym z moich założeń jest jednolitość drukarki to muszę czekać na zamówienie.

Założenia:
- Zwarta i sztywna konstrukcja
- Jednolitość
- brak widocznych kabli
- wszystkie nakrętki z kontrą (Jeśli miejsce na to pozwala)
- Jak najwięcej niedrukowanych elementów
- Jak najlepsza kalibracja
- Czas i Jakość wydruku jak najkorzystniejszy -a
- Dwa ekstrudery

Kilka pytań:
1. Czy kontrowanie nakrętek może mi w czymś przeszkadzać w późniejszym użytkowaniu?
2. Jaką elektronikę wybrać? Cena do jakości
3. Gdzie najlepiej zakupić prowadnice fi 12 mm? (najlepiej w Bielsku Białej)
4. Gdzie kupić formatkę?

Na początek dwie fotki:

Drukujemy
Obrazek

Części z PLA
Obrazek

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki

Re: BiBONE by Laki

Postautor: evrybadykombinerki » 11 lip 2015, 19:38

Duża zębatka ekstrudera się nie ostoi - tam są temperatury które uplastyczniają PLA - przećwiczyłem to.

Do BiBone mam sentyment - używam jej do sprawdzania "drukowalności" moich kolejowych modelików komercyjnych i nadal będę używać . (Buduję sobie coś o ligę wyższego do pozostałych zadań).
.... ale jak się umie ją obsługiwać to na BIB'ie da się wydrukować najtrudniejsze modele. Właściwie brakuje tylko komory, no i to "echo" przy dużych prędkościach.
Udana konstrukcja.

... i od razu zrób sobie nawiew przy hotendzie do chłodzenia wydruku - skokowa poprawa jakości.

Laki600

Postautor: Laki600 » 11 lip 2015, 20:12

Duża zębatka ekstrudera się nie ostoi - tam są temperatury które uplastyczniają PLA - przećwiczyłem to.

Czy ja wiem w Mendelu ze znajomym mamy taki sam ekstruder z tą samą zębatką i przedrukowałem już x metrów filamentu i nic się z tym nie dzieje.

Co do
... i od razu zrób sobie nawiew przy hotendzie do chłodzenia wydruku - skokowa poprawa jakości.

To nawet nie będę się zastanawiał tylko od razu zostanie zamontowany, ale wszystko w swoim czasie :P

Laki600

Postautor: Laki600 » 13 lip 2015, 10:31

Jeśli chodzi o elektronikę to wybór chyba padnie na KOS 1.2

Co o tym myślicie?

Laki600

Postautor: Laki600 » 14 lip 2015, 12:14

Znalazłem w swoich gratach taki zasilacz ale widzę że raczej będzie za słaby

Obrazek

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 14 lip 2015, 12:25

Laki600 pisze:Jeśli chodzi o elektronikę to wybór chyba padnie na KOS 1.2

Bardzo dobry wybór :)
Laki600 pisze:Znalazłem w swoich gratach taki zasilacz ale widzę że raczej będzie za słaby

na początek bez grzanego stołu to powinien dać radę
pozdrawiam
Jarek

Laki600

Postautor: Laki600 » 14 lip 2015, 12:28

Mam niby jeszcze dwa zasilacze, 350 W i 400 W ale ten jest płaski i szło by go fajnie ukryć, ale nic to jakoś się i te duże ukryje

Wróć do „Galeria BiBONE”