Upierdliwy DC

FreeSky

Upierdliwy DC

Postautor: FreeSky » 18 wrz 2013, 18:01

Cześć!
W mojej drukarce już wszystko działa i pięknie drukuje, ale tylko z SD, ponieważ gdy podłączę ją do komputera i ustawie temperatury połączenie się zrywa...
Jest to strasznie upierdliwe, ponieważ w razie czego pozostaje tylko opcja "Reset".
Co może być tego przyczyną?
Gdy drukuję ciągle otrzymuje komunikaty dźwiękowe "Podłączono nowy sprzęt" i parę sekund później "Sprzęt odłączono".
I na PC i na lapku dzieje się tak samo, może to błąd w elektronice?
Dzięki!

PS.
Krzysiek, grzałka w głowicy ma ile wat? Mam toroid 100W i nie wiem, czy starczy na 2...

Awatar użytkownika
skawikk
Kontaktowanie:

Re: Upierdliwy DC

Postautor: skawikk » 18 wrz 2013, 18:16

Sprawdź kabel i inne gniazda USB...;) Jak to nie pomoże to wina elektroniki;/ Ja tak miałem przy felernym, słabej jakości,chińskim kablu.
FabLab Kielce
Dni Druku

My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

BigT

Postautor: BigT » 18 wrz 2013, 18:18

i broń Boże nie używaj przedłużaczy USB, a jak używasz PC to podłącz się pod gniazdo z tyłu obudowy - od płyty głównej, a nie z panelu przedniego.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 18 wrz 2013, 19:47

Grzałka ma 40W ;)

Co do przedłużaczy - mam 2 drukarki przez nie podłączone i nie mam problemów. Przedłużacze totalne tanixy bez filtrów a usb tej samej klasy :D

Jeśli masz ustawioną prędkość komunikacji na 250000 to zmień na 115200 (oczywiście w firmware i w hoście)

Awatar użytkownika
bogda66

Postautor: bogda66 » 18 wrz 2013, 19:51

FreeSky pisze:I na PC i na lapku dzieje się tak samo, może to błąd w elektronice?
Dzięki!

Ja miałem coś takiego często ale na Windowsie, zmieniłem na Linuxa i mam spokój.
A tak na poważnie to zobacz jak wygląda temat uziemienia w zasilaczu oraz w komputerze, a w drugiej kolejności zmień zasiacz na lepszy.
Do testów sprawdź jak działa to bez uziemienia, powinno być lepiej pod warunkiem że przewód USB jest dobrej jakości.
RepRap, cel model SU-34 EDF.

BigT

Postautor: BigT » 18 wrz 2013, 20:25

u-design pisze:Grzałka ma 40W ;)

Co do przedłużaczy - mam 2 drukarki przez nie podłączone i nie mam problemów. Przedłużacze totalne tanixy bez filtrów a usb tej samej klasy :D

Jeśli masz ustawioną prędkość komunikacji na 250000 to zmień na 115200 (oczywiście w firmware i w hoście)

Ja na Twoim miejscu biegłbym szybko do kolektury, bo ja w sumie kupiłem ich naście, pewnie pod 20 sztuk, różnej długości
i jedyne jakie działały poprawnie to dwie sztuki od dongli WiFi i jeden od Creativa. Reszta to złom z kablami grubości włosa
i urywającymi się końcówkami.

FreeSky

Postautor: FreeSky » 18 wrz 2013, 21:36

1. Prędkości używam 57600 (gdzieś wyczytałem, że najlepsza)
(oczywiście w firmware i w hoście)
- aha... to się ustawia w Merlinie?
2.Przedłużacza nie używam, ale mam długi (5m) i stary kabel
3.Zasilacz jest całkiem dobry... Chyba, że to ten toroid sprawia problemy - sprawdzę, czy "-" jest wspólny dla wszystkich urządzeń, jeśli tak, to może pobawię się w mały filtr do 24V.

Nowe pytanie:
Jak nazywa się komenda, która przy X warstwie przerywa drukowanie i wyciąga cały drut z głowicy, a potem próbuje go potem jeszcze raz wcisnąć (bardzo szybko się to dzieje)? Już któryś raz tak mam i rozgrzana końcówka drutu zakleja się w podajniku. Da się to jakoś wyłączyć w slicerze?
Dzięki

Wróć do „Elektronika”