Jakie wady ma Bibone poza datę produkcji -uzywana

marcingebus
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2018, 23:51

Jakie wady ma Bibone poza datę produkcji -uzywana

Postautor: marcingebus » 05 cze 2018, 0:18

Stoję przed zakupem jakiejś drukarki. Budżet niewielki, myślałem o Anet A6/A8 - tanio z Chin, albo jakaś używka jeśli się trafi w dobrej cenie. Jest do sprzedania Bibone z elektroniką Sunbeam rev.B, nie ma wyświetlacza, ma wejście na kartę. No i teraz na pytania na innym forum, zdanie jest takie, że stara konstrukcja, że są lepsze. W to wierzę, że stara, że bywają lepsze, bo czas nie stoi w miejscu i widzę, że mogą być lepsze w następujących obszarach:
1. Koszty, łatwość budowy - dla używek nie ma znaczenia, bo ona jest.
2. Obszar mechaniczny:
a) podatność konstrukcji na odkształcenia,
b) masa poruszana - głowicy oraz osobno stołu
c) ergonomia - pole wydruku/kubatura urządzenia
3. Elektryka - nowsza, ma nowsze firmware,
4. Popularność konstrukcji - support społeczności, usprawniania
5. Zamontowane usprawniania: podgrzewanie stołu, chłodzenie wydruku, extruder bezpośredni/zdalny... autopoziomowanie stołu etc..
6. Materiały eksploatacyjne.

Nie mam dużego doświadczenia, poskładałem jedną Anetkę A6, jakieś 0.5 PLN zużyte, może 1kg, mnóstwo czasu na razie na czytanie forum. Napiszcie jakie ma wady wg. waszego rozeznania taka drukarka. Co będzie nie wygodne, czego z jej pomocą nie zrobię lub będzie utrudnione.

Moje zdanie na ww. pogrupowane zakresy jest następujące:

Ad.1 - nie dotyczy jeśli kupujemy gotowy egzemplarz, tylkok kwestia ceny.

Ad.2 a) - chyba superowa konstrukcja.

b) - stolik 300x300 z "ciężką" konstrukcją pod stolikiem, ale inne drukarki 300x300 nie będą wiele lepsze.
- Większy stół będzie też pobierał więcej prądu na grzanie i być może więcej czasu na rozgrzewanie stołu. Ale tutaj grzałki w postaci oporników dają pole do popisu, że można dołożyć oporników, przez Mosfeta na oddzielnym zasilaniu, czy nawet na start tylko na przekaźniku, można łatwo przyspieszyć sobie moment gotowości do druku. - tutaj więc starsza konstrukcja "in plus".

c) no tutaj dla stolika 300x300 wymiary zewnętrzne nie są małe, choć dla mnie one nie są krytyczne więc się nad nimi nie skupiam, czy nowa konstrukcja typu CR-10/10s ma mniejszą zajętość miejsca na biurku czy nie.

Ad.3 chyba nie najnowsza - nie mam zdania

Ad.4 Materiałów troszkę znalalzłem, tylko podwójny extruder, nadmuch na drukowany obiekt, etc.. nie wiem na ile one są "gotowe" a na ile trzeba poprawiać.

Ad.5 chłodzenia wydruku nie ma - trzeba by chyba sobie dorobić. Nie ma też wyświetlacza ten konkretny egzemplarz, więc bez kompa nie wiadomo, w jakim jest stanie drukarka, stół, głowica... Chyba tanim kosztem wyświetlacz można dodać. Nie wiem czy z tej elektronik sa się sterować nadmuchem na drukowany obiekt. Drukarka nie ma też chłodzenia ekstrudera, pewno ktoś drukował tylko na ABS i nie był potrzebny, albo nigdy nie drukował dużych elementów i "nie był potrzebny".

Ad.6 Ten egzemplarz jest na filamanet 1.75 więc jeśli głowica dobrze zamontowana, to jest git.

Wielkich wad takiej drukarki, poza "ponadnormatywnie" ciężkim stołem i "ciężkimi" grzałkami, nie widzę.

Napiszcie, co spowodowało, że "wydawać by się mogło, że dobra konstrukcja" została zarzucona i robi się inne konstrukcja.

Wróć do „BiBONE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość