Sterowniki dla AT90USB1287

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Sterowniki dla AT90USB1287

Postautor: Fabrykator.pl » 02 wrz 2012, 23:12

No i tu miła niespodzianka :mrgreen: Podłączam drukarkę z Teensylu na AT90USB1287 i wszystko chodzi bez potrzeby wgrywania sterowników :git:

Awatar użytkownika
bogda66

Re: Sterowniki dla AT90USB1287

Postautor: bogda66 » 03 wrz 2012, 11:42

Przecież w Linux-e to normalne. Gorzej, gdy stosujesz niestandardowe urządzenia USB. Jak testowałem własne rozwiązania USB to windows zawsze się wysypywał (niebieski ekran) a Linux tylko odłączał programowo takie urządzenie. :D
RepRap, cel model SU-34 EDF.

wulfnor

Postautor: wulfnor » 03 wrz 2012, 12:19

Oj normalne w dystrybucjach typu Ubuntu/Debian czy ogolnie tych bardziej rozwinietych :)
Mnie troszke smuci pojawienie sie ubuntu tak zbaczajac z tematu. Ja swojego czasu zarywalem noce ze Slackware zeby pendrive na usb dzialal i sie wykrywal przy podlaczeniu. Spedzalem weekendy na ogarnianiu linuxa i tego jak sie botuje, robiac wlasna micro dystrybucje na dwoch dyskietkach... a teraz? Ktos poklika w ubuntu i bywaly sytuacje ze sie ze mna klocil ze "ja tez umiem linuxa" :( Ale to z każda technologia tak jest. Tylko ludzie pozniej mysla, ze jak coś sie nie zainstaluje wpisujac "apt-get install pakiet" to już kaplica i tego nie da sie uruchomic na moim linuxie.
Chociasz już wyroslem z bronienia jednego slusznego systemu. W jednych sprawach winda jest dobra w drugich linux. Tyle samo nad winda siedzialem, zeby poinstalowac rozne kompilatory i wygodnie programowac, ile nad linuxem zeby moc pracowac szybko i w cywilizowany sposob nie muszac do wszystkiego pisac skryptu.

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Fabrykator.pl » 03 wrz 2012, 16:42

Z drugiej strony "linux dla upośledzonych windowsem" to dobra sprawa. System robi się bardziej przyjazny i łatwiejszy w obsłudze, do tego wychodzi więcej aplikacji prawdziwie użytecznych i nie mowa tu tylko o narzędziach dla programistów. Wiem, że Windowsa będę używał jeszcze długi czas (zakupione i planowane przyszłe zakupy softu do firmy), jednak do drukarek, czy do codziennej zabawy w sieci jest już Ubuntu. To że ktoś używa linuxa, nie znaczy, że go zna ;) To samo dotyczy użytkowników Windowsa, którzy kupują nowe komputery bo "stary się już zamula" :bania:

Tomu

Postautor: Tomu » 09 wrz 2012, 9:13

Dobrą praktyką jest zakup choć jednej książki np o ubuntu.

Takiej która wyjaśni podstawy pracy z systemem, strukturę katalogów, partycjonowanie i podstawy terminala.
Systemy z pingwinem zaczynają być doceniane przez producentów sprzętu, a i w sklepach coraz mniejsze zdumienie wyzwala fakt pytania czy sprzęt posiada sterowniki dla linuxa.
Markowe produkty już raczej mają wsparcie na załączonych cd. Potrwa jeszcze czas jakiś zanim doczekamy się na sklepowych półkach ( bez specjalnego zamawiania ) laptopów bez systemu lub z linuxem na pokładzie w naszym kraju. Tendencja jest jednak dobra a linux również za sprawą ubuntu jest coraz popularniejszy.

Wracając do tematu to żadne zaskoczenie wielu ludzi na uniwersytetach pracuje właśnie na linux'sie jeśli sterownik dla jakiegoś programatora czy urządzenia peryferyjnego powstanie to jest bardzo szybko implementowany do dystrybucji.

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 31 sie 2015, 14:03

popatrz na datę poprzedniego postu :-)

Wróć do „RepRap i Linux”