OctoPrint + Raspberry PI

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Re: OctoPrint + Raspberry PI

Postautor: imrahil » 25 mar 2016, 20:16

Repetier Server ma wogóle dostępne źródła? czy to zamknięty projekt? github pokazuje jakąś wersję sprzed 3 lat...
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 25 mar 2016, 20:38

imrahil pisze:Repetier Server ma wogóle dostępne źródła? czy to zamknięty projekt? github pokazuje jakąś wersję sprzed 3 lat...

Chyba zamkniety, ale nie mam pewnosci ;)

Krzysztof, chocby pelna konfiguracja drukarki z dostepem do eeprom czy mozliwosc wgrywania firmware i zmiany ustawień, sama obsluga drukarki tez bardzie rozbudowana, definiowanie wlasnych polecen pod przyciskami aby nie klepac z reki, wrenderowany podglad wrzuconych modeli, itp. itd., no i przyjemniejszy wg mnie interfejs, ale to kwstia gustu ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
uran

Postautor: uran » 25 mar 2016, 21:56

imrahil pisze:Repetier Server ma wogóle dostępne źródła? czy to zamknięty projekt? github pokazuje jakąś wersję sprzed 3 lat...

Jak to bywa na początku był otwarty, ale teraz jest zamknięty.
Tak samo będzie z repetierem zakładano że będzie płatny no chyba że coś się twórcy odwidzi.

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 25 mar 2016, 23:02

uran pisze:Jak to bywa na początku był otwarty, ale teraz jest zamknięty.

buuu... lipa - wolę mieć możliwość znalezienia błędów jak coś nie chodzi jak trzeba (w Octoprint już parę razy poprawiałem)

Sławek pisze:Krzysztof, chocby pelna konfiguracja drukarki z dostepem do eeprom

też jest w Octo za pomocą pluginu - http://plugins.octoprint.org/plugins/eeprom_repetier/

Sławek pisze:definiowanie wlasnych polecen pod przyciskami aby nie klepac z reki

też jest w Octo za pomocą pluginu - http://plugins.octoprint.org/plugins/customControl/

Sławek pisze:wrenderowany podglad wrzuconych modeli

to zdaje się jest tylko w wersji PRO za €49.99 :o

właśnie - wersja pro Repetiera :) połowa tych funkcji jest dostępna za free w Octoprincie! (webcam, timelapse, touchUI, cięcie enginem Cura)

reasumując: nie ma nic lepszego niż Octoprint! :mrgreen:
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
bundyr

Postautor: bundyr » 25 mar 2016, 23:21

obecna wersja Repetier-Server to beta i za free dostępne są wszystkie dodatki (webcam, timelapse, touchUI, renderowanie podglądu, wgrywanie firmware).

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 26 mar 2016, 6:13

imrahil pisze:
uran pisze:Jak to bywa na początku był otwarty, ale teraz jest zamknięty.

buuu... lipa - wolę mieć możliwość znalezienia błędów jak coś nie chodzi jak trzeba (w Octoprint już parę razy poprawiałem)

Sławek pisze:Krzysztof, chocby pelna konfiguracja drukarki z dostepem do eeprom

też jest w Octo za pomocą pluginu - http://plugins.octoprint.org/plugins/eeprom_repetier/

Sławek pisze:definiowanie wlasnych polecen pod przyciskami aby nie klepac z reki

też jest w Octo za pomocą pluginu - http://plugins.octoprint.org/plugins/customControl/

Sławek pisze:wrenderowany podglad wrzuconych modeli

to zdaje się jest tylko w wersji PRO za €49.99 :o

właśnie - wersja pro Repetiera :) połowa tych funkcji jest dostępna za free w Octoprincie! (webcam, timelapse, touchUI, cięcie enginem Cura)

reasumując: nie ma nic lepszego niż Octoprint! :mrgreen:

Wszystko jest w obecnej wersji za free ;) ale zeby nue było, octoprint tez jest ok, uzywałem go dlugi czas, więcej, doinstalowałem i mma oba na serwerze ;)

Pozdr

Wróć do „RepRap i Linux”