DaVinci 1.0 AiO - zapchana dysza?

Jeśli nie wygląda jak RepRap to jest dział dla niej
VoMax

DaVinci 1.0 AiO - zapchana dysza?

Postautor: VoMax » 10 kwie 2016, 3:12

Witam!
Ostatnio postanowiłem rozpocząć przygodę z drukiem 3D, zawsze chciałem tego spróbować i nadarzyła się okazja, zakupiłem więc drukarkę DaVinci 1.0 AiO.
Na początku było super, aż do teraz.
Chciałem wydrukować kilka projektów, na początku zauważyłem, że coś jest nie tak, gdyż drukarka układa dziwnie mało filamentu, aż w końcu przestał lecieć całkowicie.
Czy może być to spowodowane zatkaną dyszą?
Przepraszam za głupie pytania, i może odpowiedź jest oczywista, lecz posiadam ten sprzęt około tygodnia i nie czuję się jeszcze pewnie w tym temacie.
Wyczytałem, że może pomóc rozgrzanie extrudera do 250 stopni i jakaś próba przepchnięcia filamentu czy coś w tym stylu, to prawda?
Jeżeli tak, to jest jakieś oprogramowanie do manualnego sterowania temperaturą extrudera?
Jeżeli nie to pozostaje wyjęcie extrudera i rozkręcenie go? Robił to ktoś może z tą drukarką i ma jakieś wskazówki?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Awatar użytkownika
Fabrykator.pl
Kontaktowanie:

Re: DaVinci 1.0 AiO - zapchana dysza?

Postautor: Fabrykator.pl » 10 kwie 2016, 9:12

Zamiast gdybać, otwórz instrukcję, poszukaj. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi - pytaj sprzedawcę.

Awatar użytkownika
FlameRunner
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 10 kwie 2016, 9:53

VoMax pisze:posiadam ten sprzęt około tygodnia

Jeśli jesteś konsumentem, to może pogadaj ze sprzedawcą o możliwości zwrotu? Śmiertelnie poważnie mówię.

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 10 kwie 2016, 20:36

[youtube]0N0eetVgAd8[/youtube]
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

VoMax

Postautor: VoMax » 10 kwie 2016, 21:46

krzysztof pisze:Zamiast gdybać, otwórz instrukcję, poszukaj. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi - pytaj sprzedawcę.

Szukałem informacji, ale chciałem napisać na specjalistycznym forum aby się upewnić, gdyż nie jestem mocny w tym temacie i nie wiem czy są to objawy zapchanej dyszy, nie chciałem bez powodu wszystkiego rozkręcać gdyż nie chcę niczego zepsuć.

FlameRunner pisze:
VoMax pisze:posiadam ten sprzęt około tygodnia

Jeśli jesteś konsumentem, to może pogadaj ze sprzedawcą o możliwości zwrotu? Śmiertelnie poważnie mówię.

Zakupiłem używaną drukarkę na olx, była w niezłej cenie i w 100% sprawna i drukowała super, myślę że to przez mój brak doświadczenia coś mogło się stać więc postanowiłem zapytać, gdyż po tym zdarzeniu, jak jeszcze coś tam z dyszy leciało zauważyłem że stół nie był skalibrowany poprawnie(uprzedzając pytania, kalibrowałem go wcześniej, ale nie wiedziałem że mógł się tak bardzo rozkalibrować, mam nauczkę na przyszłość aby to częściej sprawdzać, pewnie za mocno go czyściłem).

robertm pisze:[youtube]0N0eetVgAd8[/youtube]

Dzięki wielkie, gdy szukałem informacji natrafiłem też na ten filmik, ale wolałem zapytać na forum aby nie wyciągać tego bez powodu, po prostu nie wiedziałem czy to dysza czy może jakiś podajnik mógł paść.

Dzięki wielkie za pomoc Panowie, czyli najlepiej będzie to rozkręcić? Czy może spróbować jakoś rozgrzać dyszę do tych 250 stopni i spróbować przepchnąć filament?(znalazłem taki sposób na internecie)
Szczerze mówiąc drugi sposób odpowiadałby mi bardziej(remont w domu, mało miejsca), ale wiem że wy dużo lepiej się na tym znacie i wolę posłuchać kogoś doświadczonego.

Wróć do „Inne konstrukcje drukarek”