D-Bot na V-Slot'ach.

Jeśli nie wygląda jak RepRap to jest dział dla niej
Awatar użytkownika
Marcin1415

D-Bot na V-Slot'ach.

Postautor: Marcin1415 » 08 kwie 2016, 3:18

Planuję budowę następnej drukarki, co sądzicie o tej konstrukcji? http://www.thingiverse.com/thing:1001065Szukam jakiś czas odpowiedniej konstrukcji i waham się pomiędzy deltą a jakimś tworem ala core xy. Ten projekt jest nawet niezły, duże pole robocze 200x300x350, większe prędkości druku niż w moim Mendlu no i lepsza dokładność. Nie wiem jak się sprawdza bowden bo nigdy nie miałem do czynienia(pomijając że nie będę mógł drukować z gumy). Najbardziej interesuje mnie jednak V-Slot, czy ktoś używa tego od dłuższego czasu i może się wypowiedzieć jak się sprawdza wytrzymałość takiego rozwiązania w sensie pojawiających się z czasem luzów?

Awatar użytkownika
virgin71

Re: D-Bot na V-Slot'ach.

Postautor: virgin71 » 08 kwie 2016, 9:41

Jak użyjesz filamentu 3mm, to spokojnie wydrukujesz gumą.
Podoba mi się, jak pochowali tutaj kable.

Awatar użytkownika
MiniK

Postautor: MiniK » 08 kwie 2016, 11:22

W oryginalnym rozwiązaniu luzy kasuje się na nakrętkach z mimośrodem. Zawsze można po czasie dokonać korekty. Systems jest naprawdę fajny ale nie w wydaniu które jest w tym projekcie. Kluczowe jest zastosowanie oryginalnych profili i bardzo precyzyjnych rolek. Jeżeli te są drukowane (a widziałem takie rozwiązania na żywo) to odpada. Zetka na pewno będzie się bujała i wpadała w drgania, pochylała itp. Fajnie poprowadzone paski to prawda, ale ilość drukowanych części narażonych na koszenie porażająca. Na filmikach drukuje naprawdę spoko, ciekawe jak długo?

Awatar użytkownika
Marcin1415

Postautor: Marcin1415 » 08 kwie 2016, 12:28

Kasowanie luzów jest rozwiązane w ten sposób i też mi się to nie podoba.
Obrazek

Zetka jest podparta prawie na środku ciężkości 2ma śrubami więc powinno się sprawdzić. Rolki nie są drukowane tylko oryginalne OpenBuilds.

Obrazek

Wróć do „Inne konstrukcje drukarek”