X3D XS i XL pytanie dotyczące konstrukcji

Jeśli nie wygląda jak RepRap to jest dział dla niej
maglo18

Re: X3D XS i XL pytanie dotyczące konstrukcji

Postautor: maglo18 » 20 sty 2016, 21:31

Podziel się efektem przeróbek.

Awatar użytkownika
robertm

Postautor: robertm » 20 sty 2016, 22:03

arekm pisze:Mi zejdzie parę h ;) (trzeba też jeszcze 2 uchwyty zmienić i spasować to do kupy z resztą drukarki)

to łożysko to jest SMA08LGUU ?
____
A wszystko Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie, jak dla Pana, nie dla ludzi, świadomi,
że od Pana otrzymacie zapłatę w dziedzictwie, bowiem Panu, Chrystusowi, służycie. Kol 3,23-24

arekm

Postautor: arekm » 20 sty 2016, 22:07

X3D XL

Awatar użytkownika
McKee

Postautor: McKee » 20 sty 2016, 23:13

Trudno mieć pretensje do konstruktora drukarki, że jest z niej dumny i pokazuje że drukarka jest doceniana.
Link do artykułu to forma promocji.
A że artykuł pisał jakiś fanatyk to w tytule jest Open Source a w treści powoływanie się na "ruch RepRap".
Nie znam poglądów Unixa/Sławka na Open Source ale wygląd mi to na wkładanie swojej ideologii w czyjeś usta (artykuł).
I masz rację: Drukarka ewidentnie NIE JEST na licencji Open Source (jak np. Prusa).

arekm

Postautor: arekm » 20 sty 2016, 23:26

Autor to myślał, że jak daje pliki stl to już jest "open source" (w wątku na rctruck). Dlatego pewnie artykuł tak samo mówi - w sensie nie został naprostowany.

W ogóle nie ma sensu o tym dalej debatować. Trzeba radzić sobie jakoś bez wsparcia autora w temacie. Ma prawo wydawać na jakiej chce
licencji, inni mają prawo krytykować czy ubolewać. Nie jest mu po drodze z otwartością środowisk reprap - trudno.
X3D XL

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 21 sty 2016, 6:28

Skoro tak cie uwierają pończochy to narysj sam i udostepnij wszystko co chcesz. Nie dość, ze poświecilem kilka miesiecy czasu na jej zaprojektowanie, wykonanie kilku prototypow krore poszły do kosza, udostępnilem ją za free, to jeszcze jestem za to publicznie rugany, co za naród, może jeszcze zafundować ci częsci abyś ja miał calkowicie za free i w tedy moze bedziesz zadowolony ?
Tyle ode mnie.

A co do stołu, projekt był pod MK3 ale kolega dorobił stół z alu wiec go udostepnilem, wiadomo, że masa nie jest sprzymierzeńcem takiej konstrukcji, zresztą żadnej. Zatem koledzy brać się do roboty i przeprojektować na lepszy ;)
Ja bym szedł jednak w kierunku drugiej prowadnicy niż kolejnego zwiększania masy kosmtrukcji ;)

Pozdr

Marcin_M

Postautor: Marcin_M » 21 sty 2016, 11:33

Sławek pisze:Skoro tak cie uwierają pończochy to narysj sam i udostepnij wszystko co chcesz. Nie dość, ze poświecilem kilka miesiecy czasu na jej zaprojektowanie, wykonanie kilku prototypow krore poszły do kosza, udostępnilem ją za free, to jeszcze jestem za to publicznie rugany, co za naród, może jeszcze zafundować ci częsci abyś ja miał calkowicie za free i w tedy moze bedziesz zadowolony ?
Tyle ode mnie.

A co do stołu, projekt był pod MK3 ale kolega dorobił stół z alu wiec go udostepnilem, wiadomo, że masa nie jest sprzymierzeńcem takiej konstrukcji, zresztą żadnej. Zatem koledzy brać się do roboty i przeprojektować na lepszy ;)
Ja bym szedł jednak w kierunku drugiej prowadnicy niż kolejnego zwiększania masy kosmtrukcji ;)

Pozdr

Popieram Sławka.
Udostępnione publicznie materiały w pełni wystarczają do zbudowania drukarki.
Ja w swojej x3d mam przerobione połowę plastików wraz z supportem stołu, który teraz jest z alu. Nie prosiłem Sławka o przesyłanie otwartych plików tylko bazowałem na udostępnionych stlkach.

pozdrawiam

maglo18

Postautor: maglo18 » 21 sty 2016, 13:32

Myślę że wpisy które się pojawiły nie maja nic wspólnego z pretensjami ale uwagami które mogą posłużyć do poprawienia konstrukcji przez samego konstruktora lub osoby które planują budowę tej drukarki.

Awatar użytkownika
kopytko

Postautor: kopytko » 21 sty 2016, 14:11

Ten kto planuje budowę, to albo sam konstruuje albo korzysta z tego co jest.
Sławek odwalił kawał dobrej roboty i nie dziwie się ,ze nie chce tego udostępnić.
Albo kopiujemy to co jest, albo budujemy coś nowego sami :D
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki:
:idea: Prusa i3 półakryl 10mm :idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC

Awatar użytkownika
Sławek

Postautor: Sławek » 21 sty 2016, 15:18

Sorki za moj przymocny komenatrz, ale mi deczko cisnienie skoczyło ;)
Stlki mozna przerabiać do woli, ja jak cos potrzebuje inaczej to tez nie męcze tworcow np. z thinga, tylko otwieram z dsm, konwertuje do bryly a potem mierzac i zmieniajac to co mi potrzeba rysuje od nowa, to trwa w zaleznosci od skomplikowania elementu od kilku do kilkudziesieciu minut, i po sprawie, cala filozofia ;)

Pozdr

Wróć do „Inne konstrukcje drukarek”