X3D XS i XL pytanie dotyczące konstrukcji

Jeśli nie wygląda jak RepRap to jest dział dla niej
Awatar użytkownika
McKee

Re: X3D XS i XL pytanie dotyczące konstrukcji

Postautor: McKee » 22 sty 2016, 11:42

arekm pisze:Dlatego nie mówimy o "open" tylko o konkretnym terminie "open source" - ten termin oznacza pewne rzeczy dość jasno, m.in. dostęp do źródeł. STL to nie źródła.
Równie dobrą prawdą jak "open" jest napisanie, że ta drukarka jest "closed" co też jest prawdą. Po prostu "open" nic nie znaczy - to słowo nie funkcjonuje jako skonkretyzowany termin.

"open" -> skrót myślowy od "otwartego" w ramach definicji "Open Source" - a definicje "Open Source Hardware" masz poniżej (podkreślenie moje):
Open Source Hardware Association pisze: Open source hardware is hardware whose design is made publicly available so that anyone can study, modify, distribute, make, and sell the design or hardware based on that design.

I przy okazji: drukarka nie została wydana na licencji Open Source - decyzja projektanta (to NIE SĄ wady licencyjne). Tak jest i już. Wszelkie naciski na upublicznienie źródeł czy wyrażanie swojej dezaprobaty/ubolewania z tego powodu jaka licencja została wybrana są po prostu nie na miejscu. (Daj jeszcze więcej za darmo bo i tak już dużo dałeś).
arekm pisze:Nie mam pojęcia czemu fakt poświęcenia setek godzin automatycznie ma oznaczać zakaz jakiejkolwiek krytyki. Brak w tym logiki i sensu.

To się nazywa kultura osobista i poszanowanie cudzej własności intelektualnej.
Z mojej strony koniec. (Zgadzam się z podpisem Sławka na forum RC, z pewnymi ludźmi się nie dyskutuje).

Awatar użytkownika
LUBANG

Postautor: LUBANG » 01 wrz 2016, 10:08

Chciałem sobie wczytać pliki DXF z drukarki XS (którą obudowę wczoraj od Syntetycznego dostałem - THX wery macz) i plik ze stołem oraz frontem w AutoCAD 2014 jak i jego przeglądarce nie wchodzi mimo różnych kombinacji. Możecie coś poradzić ?

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 01 wrz 2016, 10:17

Ja bym spróbował w DraftSight. W tym programie przygotowywałem pliki do cięcia i wszystko działało jak trzeba :)
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
LUBANG

Postautor: LUBANG » 01 wrz 2016, 10:21

Właśnie w Inventorze wczytałem stla już wcześniej zrobionego na base a potem zrzutowałem obrysy i wyszło dobrze. Koła sobie sam wrysuję.
Ciekawe, że większość autocad wczytał a te dwa nie :)

Ta obudowa mnie zaskoczyła wielkością! :) Malutka. Mam Pruse i2 i mniejszy obszar roboczy a wygląda jakby była z 50% większa :)
No i dobra robota. Wszystko pięknie się składa!
Przy okazji napiszę, że niezłe puzzle :D Z 5 min się z tym męczyłem :P :P

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 01 wrz 2016, 13:14

W wersji XL robię numerki, aby było łatwiej :) Cieszę się, że ramka dotarła cała i że kolega jest zadowolony :D Życzę samych udanych wydruków!
eppure si muove
sklep z akcesoriami RepRap http://www.byq3d.eu

Wróć do „Inne konstrukcje drukarek”