Dlaczego mój pies jest agresywny?

Tematy różnej treści, nie zawsze związane z drukarkami
29bochimi

Dlaczego mój pies jest agresywny?

Postautor: 29bochimi » 21 cze 2017, 15:05

Może mieć urojoną ciążę. Lub prawdziwą jak jej nie przypilnowaliście. Jak nie wiesz czy to urojona to obserwuj ją i zobacz czy nie ma takiego czegoś czym ona się opiekuje i leży ciągle koło tego. I pamiętaj - jest to mały piesek ale takie zachowanie jest niedopuszczalne, żeby własny pies na Ciebie warczał. Wyciągaj konsekwecje.

kalinksaxs
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego mój pies jest agresywny?

Postautor: kalinksaxs » 26 cze 2017, 21:02

Wydaje się, że skoro szczeniak jest malutki, jest "stworzonkiem o bardzo małym rozumku". Rodzinie przez myśl nie przechodzi, żeby wymagać od niego czegokolwiek. Jest traktowany jak coś pomiędzy najmłodszym dzieckiem a maskotką.

Psiak, jednak, nim trafił do nowego domu, został starannie wychowany przez sukę. Można powiedzieć, że ukończył szkołę właściwego zachowania się we wszystkich sytuacjach życiowych. Spodziewał się, że jego nowa rodzina również zna te nauki i przestrzega zasad hierarchii psiego stada. I ze zdziwieniem stwierdził, że w tym stadzie nie ma szefa, a wszyscy przywilejami należnymi szefom obdarzają właśnie jego! Zabiegają o względy, odstępują legowisko, dają najlepsze kąski wprost z talerza i nie stawiają żadnych wymagań.

natan

Postautor: natan » 19 sie 2017, 16:00

Agresja psa nie jest rzeczą normalną. Jeśli nie potrafisz nad nią zapanować zwróć się o pomoc do behawiorysty. Obejrzy psa, zbada jego zachowanie i podejmie odpowiednie działania. Może to być szkolenie a może tylko zalecić podawanie kalmvet z vet expert - preparatu który łagodzi objawy agresji. W każdym razie coś trzeba z tym robić.

Joahim

Postautor: Joahim » 14 lis 2017, 8:36

Może ktoś go uderzył lub zrobił coś innego złego - z tego powodu pies może mieć traumę.

Awatar użytkownika
jane_doe

Postautor: jane_doe » 29 lis 2017, 15:06

Ja szukam zawsze porad w takich obszarach tematycznych w Internecie. To się naprawdę bardzo często sprawdza :)
Życie jest jak pudełko czekoladek.

Awatar użytkownika
Mer19750

Postautor: Mer19750 » 29 lis 2017, 17:37

Dzięki za wszystkie porady :) Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)
Dziesiątego dnia rano postanowiłem o wszystkim zapomnieć. To, co miałem utracić, już utraciłem.

laura

Postautor: laura » 20 lut 2018, 20:28

Jedzenie też wpływa na zwierzaki. Czym karmicie swojego pupila? Widziałam taką karmę https://www.maxandmrau.pl/product-pol-442 dla psów po sterylizacji. Po takim zabiegu warto też odpowiednio karmić psiaka. Stosujecie takie specjalne karmy?

misi3k

Postautor: misi3k » 07 mar 2018, 14:22

hej,
może powinniście wybrać się na szkolenie psa, ja mam buldoga francuskiego, tutaj możecie poczytać o tej rasie https://www.krakvet.pl/artykuly/buldog-francuski/ początkowo był nieco agresywny, ale po kilku lekcjach zmienił swoje zachowanie. Polecam

Wróć do „Na Każdy Temat”