Pożyczki w lombardzie?

Tematy różnej treści, nie zawsze związane z drukarkami
20kenri

Pożyczki w lombardzie?

Postautor: 20kenri » 11 kwie 2017, 11:35

Czy ktoś z Was korzystał? Przyznam szczerze, że ostatnio z kasą u mnie krucho, a szykuje mi się wesele, na które po prostu muszę iść i dlatego pomyślałam o małej pożyczce.

Pawel90

Re: Pożyczki w lombardzie?

Postautor: Pawel90 » 26 kwie 2017, 11:01

Czemu chcesz brać taką akurat pożyczkę? Teraz pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach jest dostępna w co drugim parabanku w sieci. Uważam, że takie pożyczki są na o wiele lepszych warunkach niż w Lombardzie. Z tego co wiem, tam są ogromne prowizje i ciężko spłacić takie zobowiązanie.

Uniter

Postautor: Uniter » 28 kwie 2017, 12:00

jeśli nie musisz to lepiej udać się do banku - będzie taniej i bezpiecznej

secreto

Postautor: secreto » 18 sie 2017, 8:43

Nie wiem czy jest sens brania pożyczek w lombardzie... Nie dość,że bardzo nisko wyceniają to co im zostawiasz. To jeszcze jak spóźnisz się ze spłatą to stracisz to co zastawiłeś.

proponowałbym o wiele bardziej zastanowioć się nad pożyczeniem pieniędzy w banku. Jest to bezpieczniejsze i bardziej pewne. Zerknij sobie tutaj:
https://www.hiso.pl/
Na stronie jest porównanie ofert pożyczek w poszczególnych bankach. Jak widzisz oprocentowanie w bankach jest o wieel niższe.

natan

Postautor: natan » 18 wrz 2017, 18:59

Lombardy i chwilówki to jakieś nieporozumienie. Banki też udzielają pożyczek i to nie na jakiś lichwiarskich warunkach. W Raiffeisen dostałem 4 koła pożyczki z zerowym oprocentowaniem na dwa lata. Owszem zapłaciłem niecałe 3% prowizji ale łatwo policzyć ile mnie ten biznes kosztował.

Awatar użytkownika
animos

Postautor: animos » 19 wrz 2017, 21:28

Jest jednak sens nawet zakładając, że się nie odbierze zastawionej rzeczy.
Mam na myśli obraz, którego wartość jest umowna, zależy też od wiedzy o sztuce itp.
Są takie, których nikt nie chce kupić, a wyrzucić szkoda.
Nie musi to być np. jeleń na rykowisku lub coś podobnie prymitywnego.
Pamiętam obraz starówki warszawskiej, olej nie kopia, nikt nie chciał tego kupić bo malarz namalował dużo obrazów tego samego motywu.
Nawet zastrzegł sobie w desie (lub coś podobnego), żeby nie przyjmowali do sprzedaży jego obrazów od osób innych niż on sam (w sumie zakaz odsprzedaży - trochę dziwne, poszedł w masówkę).
Lombard okazał się jedyną formą zbycia tego za jakiekolwiek pieniądze (chyba było to 200 zł).
W galerii były ceny wyższe (ale tylko kupowane od autora), w lombardzie nie znali się - obrazy olejne są uważane ogólnie za coś cennego.
Porównanie z takim samym obrazem wystawionym w galerii (cena) zasugerowało, że może jest to okazja - zanim nie spróbuje się tego sprzedać samemu takiego obrazu nie mamy weryfikacji jego rzeczywistej wartości.
To pokazuje, że lombard może być potrzebny, choć nie w tym do czego miał pierwotnie służyć.
Zresztą podobnie postępują firmy - np. wydawnictwo sprzedając księgarni niechodliwy tytuł (książka) z opcja zwrotu, po czym ogłasza bankructwo lub wykręca się na każdy możliwy sposób od realizacji zobowiązań.
Traktuje księgarnię nie jak pośrednika tylko jak czytelnika - tyko po co komu wiele egzemplarzy tej samej pozycji.
Ale dzięki takim praktykom wydawnictw rabat hurtowy księgarni czasem może być negocjowany na poziomie 80-90% wartości, gdy normalnie jest około 30%-45%.

muszelka

Postautor: muszelka » 26 wrz 2017, 15:15

Chwilówki przy lombardach są całkiem niewinne nie ma tam tak wysokiego oprocentowania. Zerknij sobie tutaj http://www.epozyczkipozabankowe.pl/

maluch

Postautor: maluch » 29 wrz 2017, 18:18

Pożyczki w lombardach nie mają najmniejszego sensu, nigdy bym tam nic nie zastawił ani nie kupił.

Joahim

Postautor: Joahim » 14 lis 2017, 8:20

I cokolwiek podpisujesz dokładnie czytaj!

Awatar użytkownika
jane_doe

Postautor: jane_doe » 29 lis 2017, 15:01

Szczerze mówiąc, to nie mam zbyt szerokiej wiedzy w tym temacie. Dlatego też raczej ciężko będzie mi pomóc...
Życie jest jak pudełko czekoladek.

Wróć do „Na Każdy Temat”