filament z GUMAPLAST

Tematy różnej treści, nie zawsze związane z drukarkami
Awatar użytkownika
virgin71

Re: filament z GUMAPLAST

Postautor: virgin71 » 10 sty 2016, 23:24

Aleście się uwzięli:D Jest tylko sklep teraz:)

Awatar użytkownika
badman
Kontaktowanie:

Postautor: badman » 12 sty 2016, 12:30

FlameRunner pisze:Zdjęcia linii ColorFabb zniknęły.
Została przywrócona stara strona, wykorzystująca zdjęcia wzięte od MakerBota...

Kopiowanie zdjęć i opisów z innych stron to niestety powszechny proceder, człowiek nie chce podpaść pod duplicate content i produkuje unikatowe treści a potem znajduje je na innych stronach .. i co zrobisz jak nic nie zrobisz...

Revo7

Postautor: Revo7 » 26 mar 2016, 23:33

Witam, chciałem zamówić większą (jak dla mnie) ilość filamentu. W zwiazku z czym szukam też najtańszego źródła z akceptowalną jakością.

Mógłby ktoś potwierdzić czy filament (PLA głównie) od Gumaplastu nadal jest dobry jakościowo i warto się nim zainteresować ? Jakieś zdjęcia wydruków byłyby bardzo mile widziane ?

Awatar użytkownika
virgin71

Postautor: virgin71 » 27 mar 2016, 23:53

Jakoś chyba przestaliśmy poważnie traktować tą firmę. Adresy sklepów na stronach pochodnych do wix, teraz zupełnie nieskonfigurowana presta. Chyba nie chcą oferować nic poza ceną.
Warto jest się pchać w problemy z niesprawdzoną firmą za parę zł?

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki

Postautor: evrybadykombinerki » 28 mar 2016, 0:50

Dostałem jakoś z miesiąc temu wraz z zamówieniem sporo próbek . Po testach porównawczych Gumapalst-Spectrumfilaments mogę powiedziec, że - jesli chodzi o jakość detalu szary PLA od nich ( nie znam dokładnie nazwy ) jest drugi w kolejności po ideale czyli Spectrumfilaments PLA "Dragon Red" . Biały PLA lepiej trzyma detal niż Spectrumowy "Polar White".
Pozostałe kolory - w normie. Żaden nie był wtopą. (Czarnego chyba jeszcze nie przetestowałem)
Inne marki filametów nie "brały udziału w teście" . Testy były robione bez określonej metody. Po prostu te materiały, które dostawaliśmy, czy używaliśmy w projektach drukowaliśmy na warstwie 0.2mm z tego samego g.codu - żeby mieć próbkę.

Uważam że jeśli mają w kolejnych partiach powtarzalne parametry to na dziś nie mają czego się wstydzić.

michalzg

Postautor: michalzg » 03 kwie 2016, 12:23

Nie mają powtarzalnych parametrów, mam ich filament ABS o średnicy 2 mm. Totalny brak kontaktu w sprawie reklamacji. Dwie rolki PLA trzymają wymiar i faktycznie wychodzą z nich ładne wydruki, ale szkoda nerwów na kupowanie od tak niepoważnej firmy.

Revo7

Postautor: Revo7 » 06 cze 2016, 18:07

witam, i jak testował ktoś od tego czasu ? zastanawiam się czy zamawiać.

Sami88

Postautor: Sami88 » 21 lis 2017, 8:21

Ja bym odradzał ten filament.
--------------------------------------------------------------------------------------
Miej serce i patrzaj sercem... :)
--------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
AffilNeed

Postautor: AffilNeed » 17 sty 2018, 17:08

Również nie mam z tym żadnego problemu. Dobry stosunek jakość/cena.
Jeden pocałunek niczego nie zmienia. W końcu każdy każdego może pocałować: właśnie pocałunkiem Judasz wskazał Rzymianom Jezusa.

Wróć do „Na Każdy Temat”